web
analytics
اصول و چهارچوب
میلیونر خودساخته

۱۰ اصل درمورد میلیاردرهای خودساخته

ترجمه شده توسط کافه راز : میلیاردرها چیزهایی دارند که اکثر ما از آن خبرنداریم. این فقط به این خاطر است که هنوز آنها را یاد نگرفته ایم.

من زمان قابل توجهی را با میلیونرها گذرانده ام. و آنها را به طور گسترده بررسی کرده ام و به این نتیجه رسیده ام که: میلیاردرها به این دلیل میلیاردر هستند که دیدگاه ها و اصول خاصی دارند که به آنها کمک می کند جایی که دیگران دچار مشکل می شوند، استقامت کنند.

من این اصول را “چهار چوب موفقیت میلیاردرها” نامیده ام.

اصل اول: سادگی هدف

میلیاردرها به این خاطر میلیاردر هستند که زمانی که می خواهند یک امپراطوری بسازند توجه بسیار زیادی بر اهداف جزئی تر دارند. همه ی انرژی و تلاششان را به آن تعریف مشخصی که از هدف دارند اختصاص می دهند. به عنوان مثال:

 • هنری فورد قصد داشت که اتومبیل را مردمی کند – تا برای همه در دسترس باشد.
 • بیل گیتس قصد داشت در هر خانه یک کامپیوتر قراردهد.
 • استیو جابز قصد داشت که تمام توانایی های یک کامپیوتر را در گوشی موبایل قرار دهد.
  زمانی که به طور کلی به این اهداف نگاه کنیم به نظر بزرگ و پرابهت می آیند اما با این حال می توان آنها را در یک جمله ی ساده و قابل درک جای داد.

اصل دوم: سادگی برنامه

میلیاردر ها به خاطر داشتن برنامه های بسیار دقیق معروف نیستند. هرب کلهر بنیانگذار خطوط هوایی جنوب غربی جابه جایی مردم با هزینه ی کم، از اعداد پیچیده یا تکنیک های سری برای پیشرفت خطوط هوایی استفاده نکرد و برنامه ی او فقط چند جمله بود:

 • سوار شوید و پیاده شوید.

 • خوش بگذرد.

 • شما شامل خطوط هوایی کم هزینه هستید.

این چند جمله ی ساده اصول اساسی پرسودترین خطوط هوایی تاریخ صنعت هواپیمای است. اینکه همه چیز را ساده نگه دارید به کارمندان کمک می کند بر فعالیت هایی تمرکز داشته باشند که تاثیر زیادی بر رسیدن به موفقیت دارند.

اصل سوم: چیزهایی را که تحمل می کنید محدود کنید.

انسان های میلیاردر چیزهایی را که تحمل می کنند محدود می کنند – این کار بسیار هوشمندانه است.

 • آنها انسان های بی کفایت و ناکارآمد را تحمل نمی کنند.

 • آنها نتیجه نگرفتن را تحمل نمی کنند.

 • آنها فشارهای اجتماعی را تحمل نمی کنند، آنها با کمال میل انزوا، تنهایی و درد و رنج لازم برای رسیدن به چیزهای بزرگ را می پذیرند.

میلیاردرها ۱% از انسانهایی هستند که آنچه ۹۹% دیگر ازآن دوری می کنند را تحمل می کنند و از آنچه ۹۹% دیگر تحمل می کنند، اجتناب می کنند. آنها زندگیشان را بهتر می کنند.

و هروزه از خود می پرسند چه چیزی را باید کنار بگذارم تا فردای بهتری داشته باشم.

اصل چهارم: اعتماد مطلق به مردم

میلیاردرها به طوراتفاقی به برخی افراد تکیه نمی کنند، آنها کاملا به افراد اعتماد می کنند. آنها تمامی اعضا و کارمندانشان را از میان انسان های حرفه ای انتخاب می کنند که بتوانند درزمان های لازم به آنها اعتماد کنند.

به این دلیل که: هیچ انسانی به تنهایی نمی تواند انرژی و اهرم برای درآمد میلیاردها دلار را ایجاد کند. افرد میلیارد به دنبال محافظت و حمایت هستند، زیرا آنها می دانند که کارآفرینان نمی توانند به تنهایی به هیچ چیز برسند و این کار باید با هماهنگی و به صورت گروه انجام شود.

اصل پنجم: فداکاری کامل برای مردم

میلیاردرها به خاطر اعتماد زیادشان به مردم به شدت به آنها متعهد هستند، این مردم شامل فروشنده ها و خریداران هم می شود اما بیشتر کارمندان و گروه نزدیکشان مورد نظر هستند.

این نوع وسواس می تواند به روش های مختلفی نمایش داده شود. برخی وسواس دارند که محصولی بی نقص بسازند، برخی وسواس دارند که ثروت و موفقیت را درتمام جهان گسترش دهند. اما درنهایت تمامی اینها درمورد مردم است.

بیل گیتس دراوایل کارخود از رفتار تندخویانه ی خود می ترسید، اما به ندرت یادگرفت که قوی باشد و به مربی رهبران ارشد مایکروسافت تبدیل شد.

زمانی که پای انسانهای موثر در کار و زندگی میلیاردر ها در میان باشد این فداکاری قطعی و همیشگی خواهد بود. افرادی که درزندگی میلیاردرها مهم هستند همیشه در معرض توجه اند و ازآنها مراقبت می شود.

اصل ششم: اعتماد به سیستم های ارتباطاتی

همه می دانند که برای موفقیت یک کسب و کار ارتباطات بسیار حیاتی هستند. اما در طول سالیان زیاد من این شانس را داشته ام که با کارآفرین های موفق زیادی در ارتباط باشم و آنها این راز را با من در میان گذاشته اند که: آنها در ارتباط برقرار کردن مشکل دارند. اما با این حال موفق شده اند چرا که آنها به طور کل بر سیستم های ارتباطی تمرکز کرده اند نه مهارت های شخصی خود.

میلیاردرها همیشه راه پیشرفت را پیدا می کنند و آنها از سیستم های ارتباطی استفاده می کنند که مطمئن و قابل اعتمادند. به این صورت می توانند کمبود مهارت های خود را جبران کنند.

اصل هفتم: نیاز به ارتباطات پیشرفته

من نمی توانم این موضوع را واضح تر از این بیان کنم: میلیاردرها احتیاج به ارتباطات پیشرفته دارند.

آنها نمی توانند تمام مدت منتظر باشند تا کسی با آنها ارتباط برقرار کند. آنها خودشان به دنبال یافتن اطلاعات مورد نیاز شان نیستند و ساعتها را صرف تحقیق کردن نمی کنند. آنها توقع دارند که اطلاعات سازمان بندی شده و مختصر مستقیما به دستشان برسد بدون اینکه از دیگران بخواهند. این کاری است که تیم آنها باید انجام دهد.

انسان های ثروتمند با اطلاعات بی ارزش یا بی ربط خودشان را در منجلاب گیر نمی اندازند – آنها دقیقا می دانند که چه چیز را و چه زمانی می خواهند بدانند. انسانهایی که نقش اجرایی در زندگی میلیاردر ها دارند باید بدون اینکه از آنها خواسته شود این اطلاعات را منتقل کنند. آنها هروز اطلاعات مهم و کلیدی را به میلیاردرها منتقل می کنند تا آنها بدانند زمان و انرژی خود راکجا سرمایه گذاری کنند.

اصل هشتم: با قصد و هدف مصرف کنید.

مصرف بدون هدف هدر دادن است.

میلیاردرها در هنگام مصرف منابع بسیار هدفمند هستند و هیچ منبعی به اندازه ی اطلاعات با فکر و برنامه مصرف نمی شود. معمولا اطلاعات مورد نیاز آنها مربوط به موضوعات و تصمیماتی با جزئیات بسیار زیاد هستند. اگر این اطلاعات ضروری نباشند آنها را رد می کنند. اگر اطلاعات باعث پیش رفت شما به سمت جلو نشوند، قطعا باعث گیرافتادن و عدم پبشرفت می شوند. میلیاردرها این موضوع را می دانند و شما هم باید این را بدانید.

اصل نهم:تصمیم گیری براساس داده ها و روایت ها

میلیاردرها قمار نمی کنند، آنها براساس مخلوطی از داده ها و روایت ها تصمیم گیری می کنند. چرا؟ زیرا آنها از ارزشهای یک دیدگاه دوجانبه باخبرند، یکی که ریشه در اعداد و دیگری ریشه در مردم داشته باشد.

اگر آنها تنها به داده ها اکتفا کنند یک اشتباه جزئی – مانند اعداد مبهم یا جمع آوری داده های نادرست – می تواند توانایی آنها در تصمیم گیری را دچار انحرافات کند. و اگر تنها به روایت ها اکتفا کنند ممکن است تصمیم گیری ها یشان به سمت جلب نظر عموم یا بر اساس احساسات باشد. و تصمیماتی را اتخاذ کنند که هیچ نظریه ی علمی پشت آن نباشد.

تنها با بررسی داده ها و داشتن مکالمات هدفمند با انسان های مناسب میلیاردرها می توانند تصمیمات مناسب و درستی بگیرند.

اصل دهم: به صورت فعالانه ای شفاف باشید.

بسیار از مردم فکر می کنند که شفاف بودن به این معناست که علاقه مند به پاسخ دادن به سوالات باشید. اما آنچه میلیاردرها را از افراد دیگر جدا می کند توانایی آنها در شفاف بدون است.

میلیاردرها فعالانه و با قصد و هدف ارتباط برقرار می کنند تا از سوتفاهم ها دوری کنند و هرنوع مشکلی در شرکتشان را حذف کنند. آنها می دانند که اهداف و تصمیم های نامشخص و مبهم آنها را از مسیر صحیح دور می کند پس آنها منتظر نمی مانند که مردم با پرسش هایشان به آنها نزدیک شوند. آنها خود از اهمیت حضور فعالانه و به اشتراک گذاشتن نیازهایشان با مردم اطرافشان با خبرند.

داشتن شفافیت فعالانه به این دلیل مهم است که تضمین می کند که گروه از دستاورد ها آگاه است و مسیر درست را ادامه می دهد. و همچنین با حذف موضوعاتی که مانع پیشرفت می شوند اعتماد به مدیریت را هم افزایش می دهد. عدم وجود شفافیت باعث افزایش فشار برروی میلیاردرها می شود و به دست آوردن نتایج مورد انتظار آن ها را سختتر می کند.

کافه راز : تجربیات یا اندازه ی شرکت مهم نیست، میلیاردرها یک چهارچوب مشخص دارند که شامل درس هایی است که همه ی کارآفرینان می توانند از آنها استفاده کنند تا کسب و کاری رو به پیشرفت داشته باشند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : با ایجاد تغییر در نحوه ی فکرکردنتان تغییرات اساسی ایجاد…