web
analytics
10 استراتژی قدرتمند موفقیت | کافه راز
success strateji

۱۰ استراتژی قدرتمند موفقیت

کافه راز : اگر تصمیم شما برای ایجاد تغییرات قابل توجه و پایدار در زندگیان جدی است و نمی خواهید باز هم این تصمیمات را به سال آینده موکول کنید، موارد زیر برای رسیدن به این هدف به شما کمک خواهد کرد.

۱٫ بدانید موفقیت چیست ؟

اگر هنوز نمی دانید می خواهید به چه چیزی برسید، پس چطور می خواهید شروع کنید؟ موفقیت برای افراد مختلف ، تعاریف مختلفی دارد. به عنوان مثال ممکن است بارداری برای یک فرد موفقیت محسوب شود و برای رسیدن به آن تلاش می‌کند اما برای شخص دیگری می‌تواند فاجعه باشد.
برای رسیدن به موفقیت، در ابتدا باید آن را برای خود تعریف کنید. بعضی افراد هنوز تعریف روشنی از موفقیت برای خود ندارد. دقیقا” بدانید چه چیزهایی از زندگی می‌خواهید و چه چیزهایی نمی خواهید. این وضوح هیجان ایجاد می کند. هیجان حرکت تولید می کند و در نهایت چشم اندازهای داخلی به واقعیت خارجی بدل شده است.

۲٫ راحتی ناراحت کننده است.

بعضی از مردم به دلیل اینکه تحمل شرایط سخت را ندارند و یا از سختی وحشت دارند، ترجیح می دهند زندگی آرام و بدون ریسکی را درپیش گیرند. این افراد منتظر معجزه و یا قرص و دارویی برای رسیدن به آرزوهایشان هستند. افرادی که گزینه های آسان را انتخاب می کنند ، همیشه زندگی متوسطی خواهند داشت.

اجتناب از تحمل شرایط سخت به معنی اجتناب از رشد شخصی است. تحمل سختی و درد مانند معلم خصوصی است. به یاد داشته باشید که گاهی تحمل این درد لازم است.

۳٫ تلاش کنید صالح باشید نه صحیح.

تمایل به بر حق بودن مساوی غرور و حماقت است و همگی اینها مرادف با شکست هستند. کسی که همیشه نیاز دارد بر حق باشد، دیگران را از خود بیگانه می کند و فرصت یاد گیری در زندگی، را از دست می دهد.این خود رایی مردم را دور می کند اما فروتنی باعث جذب دیگران به سمت شما می شود.

۴٫ به دنبال احترام باشید، نه محبوبیت

طبیعت ما چیزی است که از درون هستیم اما شهرت چیزی است که مردم درباره‌ی ما فکر می کنند. وقتی این دو تعریف نزدیک بهم باشند، تقریبا” در مسیر درست در حال حرکت هستیم.

۵٫ هرج و مرج را بپذیرید.

این یعنی بدانید زندگی غیر قابل پیش بینی و نامشخص و پر از دست انداز است. بعضی افراد در هرج و مرج‌های زندگی تسلیم می شوند، اما شما باید با یک انتخاب آگاهانه این دوره را سپری کنید و به آرامش برسید.

۶٫ تبدیل به پدر و مادر خود نشوید!

به پدر و مادر خود احترام بگذارید و آنها را دوست داشته باشید و از آنها یاد بگیرید اما اگر تمام کارهای آنها را تکرار کنید، تبدیل به پدر و مادر خود می شوید! پس برای خود تصمیم بگیرید ،شما به اندازه کافی بزرگ هستید.

۷٫ بیشتر از آنچه دارید استفاده کنید.

تصور کنید اگر از تمام دانش و هوش و فرصت و زمان و مهارت و استعداد خود استفاده کنید چه اتفاقی خواهد افتاد. مطمعنا” به هدف خود خواهید رسید. اما نکته ی مهم این است که افراد موفق هوش و استعداد و زمانی بیشتر از شما ندارند بلکه از داشته های خود به بهترین نحو استفاده می کنند. مهم نیست چقدر استعداد و توانایی دارید، مهم این است که چقدر از آن استفاده می کنید.

۸٫ نوآور باشید نه تقلید کار!

بعضی از اوقات بهتر است به جای پیوستن به تیم دیگران، تیم خودتان را بسازید. اجازه ندهید ترس مانع نوآوری شما شود.

۹٫ کارهایی رو که بیشتر مردم انجام نمی دهند را انجام دهید.

اگر می خواهید مواردی مانند شادی و آرامش و ثروت که اکثر مردم بدست نمی آورند را بدست آورید، پس کاری که آنها انجام نداده اند را انجام دهید.
اکثر مردم استقامت نمی کنند ، کار ناتمام را تمام نمی کنند ، روی حل مشکلات تمرکز نمی کنند. مانند این عده نباشید، شما باید متفاوت باشید تا نتایج متفاوتی بدست آورید.

۱۰٫ مانند آب با قدرت باشید.

مانند آب ملایم و سازگار و همیشه در حال تغییر با مسیر باشید. اگر با شرایط خود را وفق ندهید نمی توانید موفق شوید و اگر همیشه بدون تغییر بمانید مطمعنا” شکست خواهید خورد.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
کافه راز : به گفته ی ایرال نایتینگال، همگی ما چیزی می شویم که فکر می…