web
analytics
۷ ترفند زندگی‌های شاد و موفق | کافه راز
کافه راز

۷ ترفند زندگی‌های شاد و موفق

چرا با وجود آن که سخت کار می‌کنیم، نتیجه چندانی نمی‌گیریم؟ ممکن است بابت کاری که می‌کنیم خوب دستمزد بگیریم، و ممکن است از کار کردن و بودن در کنار همکارانمان لذت ببریم. اما اکثر ما، سخت‌تر و بیشتر از گذشته کار می‌کنیم با این باور که بتوانیم خوشبختی و موفقیتی که در زندگی بدنبالش هستیم را بیابیم. سخت‌تر و طولانی‌تر کار کردن باعث موفقیت نخواهد شد. این خوشحال بودن است که می‌تواند ما را به موفقیت برساند. چگونه؟ با ما همراه باشید تا راز و رمز کار را به شما بگوییم.

به گفته اِما سپالا (Emma Seppala)- مدیرعلوم مرکز تحقیقات همدردی و نوعدوستی و آموزش در دانشگاه استندفورد– سخت‌تر و طولانی‌تر کار کردن ضرورتاً شما را خوشحال و موفق نمی‌کند. در حقیقت، صدها مطالعه در خصوص علوم اعصاب و روانشناسی نشان می‌دهد عکس این موضوع صحت دارد. رمز موفقیت در درجه اول یافتن خوشبختی است. وقتی خوشحالید، موفقیتی که بدنبالش هستید را خواهید یافت.

 اِما در کتابش، در مسیر خوشبختی، می‌گوید:” خوشبختی، که به عنوان حالتی از احساسات بسیار مثبت تعریف می‌شود، دارای تاثیر مثبت  به سزایی در زندگی حرفه‌ای و شخصی ما است. خوشحالی و احساس خوشبختی هوش هیجانی و اجتماعی ما را افزایش می‌دهد، موجب بالا رفتن بهره‌وری شده و اعتبار و نفوذ ما در میان همسالان و همکاران را افزایش می‌دهد.” بنا به گفته‌ای اِما ۷ راه علمی ثابت شده برای شاد ساختن خودتان و در نتیجه موفق‌تر شدن وجود دارد.

۱- در لحظه زندگی (یا کار) کنید

به جای آن که همیشه به وظایف بعدی خود که ملزم به انجام آن‌ها هستید، فکر کنید؛ تمرکزتان را روی کار و گفت‌وگوی فعلی خود بگذارید. در این صورت نه تنها سازنده‌تر بلکه جذابتر هم  خواهید بود.

۲- انعطاف‌پذیری خود را به درستی مدیریت کنید

به جای آن که سخت کار کنید، سیستم عصبی خود را آموزش دهید تا بتواند موانع سر راهتان را پشت سر بگذارد. در این صورت میزان استرس شما به طور طبیعی در مواجه با مشکلات و چالش‌های کاری کاهش خواهد یافت.

۳- هیچ کاری انجام ندهید

به جای آن که تمام وقت خود را مشتاقانه صرف تمرکز روی کارهای‌تان کنید، زمان‌هایی را هم به بطالت بگذرانید، تفریح کنید و به سراغ علاقمندی‌های خود بروید. در این صورت خلاق‌تر و نوآورتر می‌شوید و به احتمال زیاد به ایده‌های بهتری برای دستیابی به موفقیت خواهید رسید.

۴- انرژی خود را مدیریت کنید

به جای آن که خود را وارد درگیری‌های ذهنی کنید که خستگی را برای شما به همراه خواهد داشت، یاد بگیرید با آرامش و تمرکز، استقامت خود را مدیریت نمایید. در این صورت می‌توانید انرژی ذهنی با ارزش خود را برای کارهای مهمتر حفظ کنید.

۵- با خودتان مهربان باشید

به جای انتقاد از خودتان، با خودتان مهربان باشید. این کار توانایی شما را در رویایی با چالش‌ها بهبود می‌بخشد و موجب می‌شود تا از اشتباهاتتان درس بگیرید.

۶- از منطقه امن خود خارج شوید

 ما معمولاً فکر می‌کنیم تنها در برخی کارهای خاص خوب هستیم و وقتی قرار است در آن کارها خطر کنیم، با اطمینان انجامش می‌دهیم. اما بدانید که مغز شما برای یادگرفتن چیزهای جدید ساخته شده و این گونه است که می‌توانیم مهارت‌ها و تخصص‌های جدید را کسب کنیم.

۷- همدردی و دلسوزی خود را به دیگران نشان دهید

به جای آن که روی خودتان تمرکز کنید، همدردی خود را بیان کنید و علاقه خود را نسبت به اطرافیانتان نشان دهید و ارتباطات حمایتی خود را با همکاران، رئیس و کارمندان خود حفظ نمایید. شما وفاداری و تعهد را نسبت به همکاران و کارکنان خود افزایش می‌دهید و در نتیجه موجب بهبود بهره‌وری، عملکرد و اعتبار خود خواهید شد.

منبع: shabakeh-mag.com
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
 ابرشرکت‌هایی که مصمم هستند کارمندانی خلاق‌تر و پرکارتر داشته باشند، به عنوان راهکار روی شادی آنان…