web
analytics
۴ روش برای اینکه زمانی پیدا کنید تا کارهایی که دوست دارید را انجام دهید | کافه راز
کارهای مورد علاقه

۴ روش برای اینکه زمانی پیدا کنید تا کارهایی که دوست دارید را انجام دهید

ترجمه شده توسط کافه راز : این عادت که به اتفاقات اضطراری واکنش نشان دهید و کارهای مهم را در حاشیه قرار دهید را کنار بگذارید. 

با به کارگیری روش های امتحان شده ی خاصی می توانید زمان آزاد کافی داشته باشید تا بتوانید مطالعه کنید، پیاده روی کنید، فیلم تماشا کنید یا هر کار دیگری که به شما آرامش میدهد را انجام دهید.

۴ روش برای صرفه جویی در زمان وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید:

۱- الویت بندی کنید.

یاد بگیرید که به کارهای مهم بیشتر از کارهای اضطراری اهمیت دهید. بسیاری از ما این عادت را داریم که به اتفاقات اضطراری واکنش نشان دهیم و کارهای مهم را در حاشیه بگذاریم.

به جای واکنشگر بودن پویشگر باشید.

در نهایت، کارهای مهم به طور کل تاثیر بیشتری بر اهداف طولانی مدت شما دارند. درطول روز، از خودتان بپرسید: آیا درحال حاضر این بهترین استفاده از زمان است؟ تعجب خواهید کرد زمانی که متوجه شوید این کار تا چه اندازه به شما انگیزه می دهد که کار مناسب را در زمان مناسب انجام دهید.

۲- طفره نروید.

طفره رفتن به این معنا نیست که هیچ کاری انجام نمی دهید _ بلکه به این معناست که شما به جای انجام کار های سخت و با الویت بیشتر، کارهای آسان و بی اهمیت را انجام می دهید. عادت کنید که باعث انجام کارها باشید و انرژیتان را بر چیزهایی متمرکز کنید که اهمیت بیشتری دارند.

۳- مهارت های سازمان دهی خود را بهبود دهید.

سازمان دهی به این معناست که نه تنها یک محیط کاری تمیز و مرتب بلکه سیستم برنامه ریزی هم داشته باشید. ابتدا چیزهایی را که در محیط کارتان خیلی ضروری نیستند را دور بیندازید. سپس روشی را برای انجام کارهای روزانه تان ایجاد کنید.

۴- کارها را به دیگران بسپارید.

گاهی اوقات ناتوانی ما در سپردن کارها به دیگران از غرور ما نشات می گیرد ما فکر می کنیم که می توانیم کار را بهتر از دیگران انجام دهیم. اما اینکه بدانیم چه زمان می توانیم کاری را به دیگران بسپاریم باعث افزایش شدید کارایی و بازده ما می شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز:7 راهکار برای اینکه در محل کار به بهترین نحو حرفه ای…