web
analytics
۲۰ کارآفرین از درس هایی که از مادرانشان یاد گرفته اند می گویند… | کافه راز
درس های کارافرینی

۲۰ کارآفرین از درس هایی که از مادرانشان یاد گرفته اند می گویند…

ترجمه شده توسط کافه راز : در روز مادر، برای تشکر از عشق و حمایت مادرانمان برایشان گل و کارت پستال می فرستیم. عقاید و تفکرات مادرانمان، باعث شکل گرفتن عقاید خود ما می شود و نمی توان با این هدایا از این مورد قدردانی کرد.

برای کارآفرینان، نصیحت های مادرانه همیشه وجود دارند. چه تصمیم گیری درمورد تاسیس یک شرکت، مواجه با چالش های موجود در حین ایجاد یک کار جدید و یا چگونگی برقراری ارتباط با انسان هایی که در زندگیتان ملاقات میکنید، درس هایی که از مادرانتان می آموزید در تمامی مراحل زندگی و کار ارزشمند و کارآمد هستند.

ما از موسسان و مدیرعاملان مختلف درمورد درس های ارزشمندی که از مادرانشان آموخته اند و باعث شده است کارآفرینان بهتری شوند پرسیدیم. اینجا ۲۰ مورد منتخب را آورده ایم.

۱. رابرت هرجاوک
نام شرکت: گروه هرجاوک، و داور شرکت Shark tank
درس: با همه ی افراد با احترام رفتار کن.

هرگاه هرجاوک وسوسه می شود که در شرکت شارک تنک رقیبانش را تحقیر کند، روزی را به یاد می آورد که در مدرسه همکلاسی ها او را مسخره می کردند. آن شب مادرش به او گفت:”رابی، هیچکس در دنیا از تو بهتر نیست و تو هم برتری نسبت به کسی نداری.

۲. رایان هوور
نام شرکت: Product Hunt
درس: با ساختن ، یاد بگیر.

مادر هوور خود یک کارآفرین بود و او همیشه سعی می کرد چیزهای دست ساز مانند آلبوم عکس یا جواهرآلات، بسازد. او پسرش را تشویق می کرد که در وقت آزادش کارهای جانبی انجام دهد. علاقه ی او به ساختن چیزها به هوور هم منتقل شده و باعث شد که او شرکتش را بنا کند.

۳. کاتیا بیچامپ
نام شرکت: Birchbo
درس: مستقل باش.

مادر کاتیا همیشه به اوکمک می کرد تا توانایی های خود را کشف کند. یکی از اولین خاطراتی که کاتیا از مادرش دارد که او را مجبور به مستقل بودن می کرد، این است که در کلاس ششم به او اجازه می داد که کارت های گزارش درسیش را خودش امضا کند.
به او یاد داد که با کلمه ی “من” شروع کند، و این که به یاد داشته باشد تفسیر او از کار دیگران مهمتر از خود کار است.

۴. استفانی کاپلان لوییس
نام شرکت Her Compus Media:
درس: قانون شکن باش.

مادر کاپلان لوییس به او یاد داد که جسور و با پشتکار باشد. کارآفرینان معمولا در زمان اثبات ایده هایشان “نه” می شنوند، اما کاپلا لوییس به لطف حس سماجت و سرسختی که از مادرش به او منتقل شده، هیچگاه “نه” را به عنوان یک پاسخ قبول نداشت. او آموخته است که خلاق باشد و راهی پیدا کند تا موانع را پشت سر بگذارد.

۵. هارون راسموسن
نام شرکت: MasterClass
درس: به دنبال آموزش و یادگیری باش.

مادر راسموسن او را مجبور می کرد به همان اندازه که با کامپیوتر بازی می کرد، مهارت های آموزشی خود مانند برنامه نویسی یا تایپ کردن را نیز تمرین کند. او حالا یک مدیر ارشد فناوری است.

همچنین او در مدرسه ی راهنمایی معلم ریاضی است. مادرش از او می خواست که یک موضوع را به سه روش مختلف توضیح دهد تا دانش آموزانش را به چالش بکشد. او هنوز هم برای انتقال ایده هایش همین روش را به کار می گیرد. حالا او به عنوان یکی از شرکا در تاسیس یک شرکت آموزشی آموخته است که “روش آموزش انسان ها با هم متفاوت است.

۶٫ جانا ایگرز
نام شرکت: Nara Logics
درس: ممکن است علایق تغییر کنند

دردوران کودکی ایگرز مادرش چهار شغل متفاوت داشت: یک پرستار دیپلمه، یک شغل داوطلبانه، مدیر مرکز خرید، حسابدار مالیات. هربار او زمینه ی شغلی اش را با هدف آموختن ، انجام دادن کار مناسب و تاثیرگذاری تغییر می داد. این به ایگرز یاد داد که علایقش را دنبال کند در حالی که می داند ممکن است روزی علایقش تغییر کند.

۷٫ جی تی مارینو
نام شرکت: Tuft & needle
درس: رک و راست وصادق باش

زمانی که شرکت Tuft&Needle اولین تشک را تولید کرد، مادرش قبول نکرد که برروی آن بخوابد. زیرا تشک به اندازه کافی ضخیم نبود.

مارینو خوشحال بود که مادرش برای بهبود و پیشرفت شرکت، نظرش را صادقانه به او گفت. امروزه هنوز هم این شرکت به بازخورد صادقانه و قبولی در “تست مامان” احتیاج دارد.

۸٫ تونیا لانتییر
نام شرکت: Dental post
درس: دیدگاه دیگران را درک کن

مادر تونیا از بیماری وسواس رنج می برد، و سالها دست و پنجه نرم کردن با بیماری مادرش حس همدلی و همدردی را به او منتقل کرد. اینکه تونیا بداند هر فرد چه گذشته ای دارد، باعث شده است که او بتواند بر اساس عشق و علاقه تصمیم گیری کند و نه از روی ترس. و البته مشتریان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

۹٫ لانگلی استینرت
نام شرکت: Carcruse، و پیش از آن TripAdvisor

درس: تلاش از همه چیز مهم تر است

مادر استینرت به عنوان یک معلم زبان انگلیسی معتقد بود که تلاش دانش آموزان از نمره ای که می گیرند مهمتر است. او به پسرش یاد داد که اگر به انگیزه های غیر اصلی تکیه کند و فکرخود را درگیر موفقیت دیگران کند، نمی تواند تلاش لازم برای کسب موفقیت خود را داشته باشد.

۱۰٫ استیسی براون
نام شرکت: Chicken Salad Chick

درس: به دیگران اهمیت بده (و غذای خوب برای آنها سرو کن)

هرگاه مهمانی به خانه ی آنها می آمد، مادر براون از آنها “شاهانه” پذیرایی می کرد. او بسیار مهمان نواز بود، به آنها احترام زیادی می گذاشت و غذاهای عالی برای آنها سرو می کرد.

براون می گوید خانه ی ما مانند رستوران بود اما کسی برای غذایش پولی پرداخت نمی کرد. احساس مثبت و مهمان نوازی مادر، این انگیزه را به او داد که یک تحویل غذای دوره گرد را ایجاد کند که به تدریج به رستوران تبدیل شد.

۱۱٫ پاتریک لیولین
نام شرکت: ۹۹designs

درس: به رویاهای خود متعهد باش

مادر پاتریک در کودکی دچار بیماری کژپشتی بود و این به او انگیزه داد تا در آینده فیزیوتراپ شود. با وجود اینکه در ۱۹ سالگی پسرش را به دنیا آورد و در سن ۲۰ سالگی تصاف بدی داشت، اما در سن ۲۳ سالگی مطب خود را راه اندازی کرد.

این به پاتریک یاد داد که کار و خانواده می توانند درکنار یکدیگر قرار بگیرند، و سخت کوشی و اراده قوی عوامل مهم برای رسیدن به اهداف در زندگی است.

۱۲٫ جولی کول
نام شرکت: Mabel’s Labels

درس: هرگز شکوه و گلایه نکن

مادر کول هیچگاه شکایت نمی کرد، از هیچ چیز. او هرگز در شرایط بحرانی دست پاچه نمی شد و واکنش بیش از حد بروز نمی داد. زمانی که جولی بزرگ شد و کسب و کار خود را راه اندازی کرد متوجه ارزش این رفتار مادر شد. حالا او هرزمان که احساس خستگی یا عصبانیت می کند، به جای شکوه و شکایت کاری مناسب انجام دهد.

۱۳٫یارون گیلای
نام شرکت: Outbrain

درس: از شکست نترس

برای یارون در دوران رشدش تلاش برای برنامه نویسی برنامه ی Commodore 64 و فوتبال بازی کردن به هرچیزی ارجحیت داشت. زمانی که مدیر مدرسه مادر یارون را به خاطر قبول نشدن در برخی از امتحان ها در مدرسه احضار کرد، او توضیح داد که علایق فرعی و خارجی پسرش برای او با اهمیت تر است. امروز یارون اجازه نمی دهد که ترس از شکست سر راه موفقیت و علایق او قرار گیرد.

۱۴٫ نلی گالن
نام شرکت: نویسنده کتاب خودساخته و مدیرعامل پیشین شرکت Telemundo
درس: از حق خود و دیگران دفاع کن

گالن در مدرسه مورد قلدری و زورگیری دیگران قرار می گرفت، تا روزی که پشتیبانی مادرش باعث شد او از حق خود دفاع کند. درواقع او معمولا هدف شوخی و تمسخر های نژادی بود. مادرش به او گفت که آن بچه ها “نادان” هستند، گالن در حال حاضر از زنانی متعلق به فرهنگ های متفاوت در کارش استفاده می کند.

۱۵٫ اندی نیلسون
نام شرکت: Everything But The House

درس: یک دقیقه به خودت استراحت بده

مادر نیلسون به روش های بسیاری صبر و بردباری را به فرزندانش آموخته است. او درمورد اهمیت سرمایه گذاری های طولانی مدت مانند تعهد همیشگی به مادر یا راه اندازی یک کسب و کار برای آنها توضیح داده است.

و همیشه آنها را تشویق می کند که برای خود “زمان استراحت” در نظر بگیرند. نیلسون به عنوان یک کارآفرین زمانی را به از بین بردن چیزهایی که باعث حواس پرتی اش می شود اختصاص می دهد و مجددا بر کارش متمرکز شود.

۱۶٫رنی وارن
نام شرکت: Onboardly

درس: قوی باش

مادر وارن درحالی که به او یاد می داد احساسات لطیف زنانه و دلسوزی داشته باشد از اهمیت قوی بودن و داشتن حد و حدود نیز برای او می گفت.
مادر او درس هایی درمورد کسب و کار به او یاد می داد، مثلا “اگر میخواهید کسی را اخراج کنید بی شک این کار را انجام دهید. ” هیچگاه از دیگران سواستفاده نکنید. و همیشه حقوقتان را درخواست کنید.

۱۷٫ رامجی سیرینواسان
نام شرکت: Counsyl

درس: از شب قبل آماده باشید

مادر رامجی همیشه او را مجبور می کرد شب ها قبل از اینکه به تخت برود، لباس هایش را برای روز بعد آماده کند. او به سادگی این رسم را در کار هم استفاده کرده، و هرروز عصر کارهای روز بعد را الویت بندی می کند.
این کار به او کمک می کند هرروز صبح کارش را آغاز کند، وقت کمتری هدر دهد و همیشه برنامه ریزی داشته باشد.

۱۸٫ کیم کاپ
نام شرکت: Zinepak

درس: طرز رفتار بسیار مهم است

در کودکی نوشتن یاداشت تشکر برای کیم عذاب آور بود، اما با این حال مادرش همیشه او را مجبور به نوشتن آنها می کرد. او اکنون از این کار به عنوان مهمترین رفتار حرفه ای نام می برد.
او معمولا اینجور یادداشت ها را توسط ایمیل ارسال می کند، و این رفتار را در کارهای بارگذاری اش با ۵۰۰ کشور برتر آمریکا هم استفاده میکند.

۱۹٫ مرلین کافمن
نام شرکت: Soothe

درس: شناخت دقیق از خود

مادر کافمن هم خودش کسب و کاری راه اندازی کرده است: او یک فرد روشن بین در شهر ایندیاناپولیس که جلسات مطالعه و همچنین کارگاه های آموزشی درمورد فراروانشناختی و درمانهای روحی روانی تشکیل می دهد.
او به پسرش یاد داد که به شناخت دقیقی از خود برسد و هدفش را مشخص کند. او بنیانگذار یک مرکز سرویس های ماساژ درمانی در خانه به نام soothe است.

۲۰٫ مگان رز
نام شرکت: Rocksbox

درس: خلاف رسومات فکر کن

مادر رز یک مادر مجرد با دو فرزند دختر بود و مدرک دانشگاهی نداشت. او در شرایط بدی گیر کرده بود اما پس از مدتی توانست درس ناتمامش را به پایان برساند و پس از آن در رشته ی حقوق مدرک گرفت.
او همچنین کسب و کار خود را راه اندازی کرد. مادر رز مسیر زندگیش را خودش ساخت و این باعث شد دخترش هم همین ویژگی اخلاقی را داشته باشد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه توسط کافه راز : من چندین کسب وکار را اداره می کنم، ابتدا به زحمت…