web
analytics
۱۰ کاری که آدم‌های شاد هرگز انجام نمی‌دهند | کافه راز
کافه راز

۱۰ کاری که آدم‌های شاد هرگز انجام نمی‌دهند

اکثر ما از خودمان می پرسیم که برای خوشحال بودن چه کارهایی می توانیم انجام دهیم، اما بیایید یک بار هم به این فکر کنیم که برای خوشحال بودن چه کارهایی را نباید انجام دهیم! چراکه اغلب اوقات شادی ما فقط در گرو ترک عادت های بد ماست.

افراد شاد چه کارهایی را انجام نمی دهند:

۱.نگران طرز فکر بقیه راجع به خودشان نیستند

اگر همیشه به دنبال تایید و رضایت دیگران باشید، از خودتان و شرایط تان رضایت کمتری خواهید داشت. با اینکه تائید شدن توسط دیگران و تائید کردن دیگران خوب است، اما درنهایت رضایت و تایید از درون خودمان سرچشمه می گیرد. وقتی خودتان را از انتظارات دیگران رها کنید، در نهایت می توانید با خودتان صادق باشید.

این را بخاطر داشته باشید که افرادی که واقعا شما را دوست دارند، شما را همانطور که هستید می پذیرند و این افراد، خانواده و دوستان واقعی شما خواهند هستند. هیچ وقت ارزش ندارد که عشق و انرژی تان را صرف کسی کنید که این عشق و انرژی را به شما برنمی گرداند.

و این را به یاد داشته باشید که تازمانیکه خودتان، خودتان را تایید نکرده و نپذیرفته اید، هیچ وقت نمی توانید واقعا خودتان را دوست بدارید.

۲. در گذشته زندگی نمی کنند

با اینکه گاهی فکر کردن به گذشته اشکالی ندارد، اما برگرداندن زمانی که گذشته امکان پذیرنیست. باید روی چیزهای خوبی که در گذشته داشته اید تمرکز کنید و خیلی خودتان رادرگیر پشیمانی ها و چیزهایی که در گذشته از دست داده اید نکنید. ما راهمان را در آینده با استفاده از تجربیات گذشته باز می کنیم اما شما نباید در گذشته زندگی کنید و خاطرات بد را مدام برای خودتان احیا کنید. انسان های شاد هرگز این کار را نمی کنند. آنها در لحظه ی حال زندگی می کنند و وقتی حال آزاردهنده باشد به آینده ی روشن فکر می کنند، نه اینکه به خاطرات بد گذشته بچسبند و خودشان را اذیت کنند.

۳. به نکات منفی مردم کاری ندارند

این یک حقیقت مسلم است که هیچکس کامل نیست و به همین دلیل باید حتی در بهترین آدم ها هم خوب و بد را باهم بپذیرید. انسان های شاد بر خوبی ها و نقاط قوت مردم تمرکز می کنند نه بر بدی ها و نقاط ضعف آنها.

۴. به کار دیگران کاری ندارند

آیا مدام همسایه ها و مردم داخل خیابان را از پنجره می پایید؟ یا جاسوسی دوست قبلی تان را در اینترنت می کنید و یا نگران اید که الان رقیب کاری تان چه کار میکند؟

اگر اینطور هستید، پس باید گفت که خیلی خودتان را درگیر زندگی دیگران کرده اید. وقتی تا این حد به کار دیگران کار دارید، زندگی تان را پر از افکار و اتفاقات منفی ای می کنید که درواقع به شما هیچ ربطی ندارند! اما اگر به جای این کار متمرکز بر زندگی خودتان باشید، زندگی شادتر و مثبت تری خواهید داشت.

۵. زندگی خودشان را با بقیه مقایسه نمی کنند

این هم مثل زیادی کار داشتن به کار دیگران است. وقتی دائما زندگی، دستاوردها، روابط و دارایی های خودتان را با دیگران مقایسه می کنید، مرغ همسایه بنظرتان غاز خواهد آمد!

یادتان باشد که هرگز نمی توانید بفهمید که جای دیگران بودن چطور است. مهم نیست که شما چه چیزهایی ندارید و آنها چه چیزهایی دارند، شاید شما بجای آن چیزهای دیگری داشته باشید که آنها حاظر باشند بخاطرش دست راست خودشان را بدهند!

بجای اینکه مدام درگیر مقایسه باشید، به نعمت هایی که در زندگی خودتان دارید فکر کنید.

۶. خودشان را بیهوده برای شکست هایشان سرزنش نمی کنند

یکی از سخت ترین چیزهای بزرگ شدن این است که می فهمید قرار نیست زندگی رویایی ای که در کودکی تصور می کردید را داشته باشید. وقتی بچه هستیم به ما می گویند که تو قادر به انجام هرکاری هستی و هرچیزی که بخواهی می توانی بشوی، اما وقتی وارد دنیای واقعی می شویم می فهمیم که از این خبرها نیست.

انسان های شاد تغییرات را می پذیرند و قبول می کنند که قرار نیست به هرچیزی که رویای آن را در سر داشتند برسند. ما محدود به زمان و مکانی هستیم که در آن به دنیا می آییم. با اینکه خیلی چیزها هست که می توانیم انجام دهیم، اما خیلی چیزها هم هست که نمی توانیم انجام بدهیم!

اگر فکر کنید که فقط خودتان تنها مسئول شرایط فعلی زندگی تان هستید، بقیه ی زندگی تان، خودتان را به خاطر دست نیافتن به دست نیافتنی ها سرزنش خواهید کرد و این موضوع شادی را از شما خواهد گرفت.

به دنبال راه هایی برای تحقق رویاهایتان باشید، اما در عین حال به یاد داشته باشید که شما تمام پیشامدهایی که برای شما اتفاق می افتند را کنترل نمی کنید و وقتی در رسیدن به چیزی شکست می خورید، همیشه تقصیر خودتان یک نفر نیست!

۷. کینه به دل نمی گیرند

لازم نیست که صرفا تمام کارهای بدی که در حق شما شده است را فراموش کنید یا کارهای بی رحمانه وبی عدالتی های دیگران را ببخشید و فراموش کنید. اما می توانید این اجازه را به خودتان بدهید که بگذارید درد و خشم و ناراحتی ای که در شما وجود دارد از بین برود.

کینه مثل یک بار سنگین است که تا زمانیکه آن را زمین نگذارید سبک نمی شوید. انسان های شاد بخاطر خوبی و آسایش خودشان دیگران را می بخشند. آنها از لحاظ احساسی خودشان را قوی می کنند تا بتوانند فرصت شادی بیشتری در زندگی داشته باشند.

۸. در شرایط مسموم نمی مانند

تعهد چیز خوبی است اما نمی ارزد که شادی و سلامتی خود را بپای آن بدهید. انسان های شاد در شرایطی که می دانند قرار است همواره مسموم بماند نمی مانند!

آنها اگر برایشان خطرناک و ریسکی باشد و یا لازم به شکستن توافقی باشند هم در آپارتمان های بد، محله های بد، روابط بد و شرکت های بد نمی مانند. آنها می دانند که همه چیز ارزش فداکاری و ازخودگذشتگی را ندارد و قبول و ادامه ی بعضی چیزها فقط باعث نابود شدن خود آدم می شود.

۹. خودشان را بخاطر گذشته سرزنش نمی کنند

یکی از خطرات زندگی در گذشته نه تنها این است که به جای ساختن خاطرات خوب جدید به خاطرات قدیمی می چسبید، بلکه در خاطرات بد هم غوطه ور می شوید. آدم های شاد شب ها را مدام به خاطر اینکه به گذشته فکر می کنند بیدار نمی مانند.

آنها اشتباهاتی که در گذشته کرده اند را قبول دارند و مسولیت آنها را می پذیرند و سعی می کنند با درس گرفتن از آنها در حال و آینده شان تغییر ایجاد کنند. بخاطر کارهایی که در گذشته کرده اند از خودشان متنفر نیستند و می دانند آدمی که الان هستند، آدمی که قبلا بودند نیست و کسی که الان هستند را دوست دارند و دیگر اشتباهات قبلی را تکرار نخواهند کرد.

۱۰. به خودشان دروغ نمی گویند

شاید اولین کاری که انسان های شاد انجام نمی دهند این است که به خودشان دروغ نمی گویند. آنها می پذیرند که سخت است با یک سری حقایق مواجه شد و داشتن زندگی ای بدون دروغ و با راستی و صداقت بهایی خواهد داشت؛ بهایی مثل درد، ناراحتی، عصبانیت، از دست دادن یک سری چیزها و ترس.

اما این موضوع را هم باید در نظر گرفت که یک سری چیزها هستند که ارزش درد و کشمکش را دارند و شادی همیشه به معنی سهولت و آسایش نیست.

انسان های واقعا شاد این حقایق را می پذیرند و از زندگی با دروغ سر باز می زنند. آنها می دانند که گرفتن تصمیمات سخت برای صادق بودن با خودشان، ارزشش را دارد. چراکه این تنها راه برای داشتن خانواده و دوستانی است که واقعا آنها را همانطور که هستند دوست می دارند و همین مسئله هم زندگی ای پرازمعنا و شادی را برایشان به ارمغان خواهد آورد.

منبع: digiro.ir
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
هوشمندانه کار کردن، ارتباط چندانی به تلاش و زمان ندارد، بلکه بیشتر به نظم و انضباط…