web
analytics
یادداشت رویدادهای روزانه | کافه راز
یادداشت روزانه

یادداشت رویدادهای روزانه

ترجمه شده توسط کافه راز : چطور عادت یادداشت رویدادهای روزانه را شروع کنیم.

اولین یادداشت های من درمورد سفر بودند. یادم می آید که خاطراتی درمورد سفر به فلوریدا،نیویورک و اروپا را یادداشت می کردم. اما زمانی که به خانه برگشتم، عادت نوشتن در من کمرنگ شد. عجب موقعیتی را از دست دادم، زیرا خیلی زود متوجه تاثیر بروز ندادن افکارم شدم. زیرا با نوشتن رویدادها و وقایع زندگی من به وضوح و خودشناسی دست پیداکردم که برای پیشرفت سریعتر به آن احتیاج داشتم.

“یادداشت وقایع روزانه به من کمک می کند که مسیرحرکت خود برای رسیدن به اهداف را مشخص کنم. این کار به من کمک می کند که با موانع موجود در مسیر نوشتن کتابم مبارزه کنم.” – استیسی کوپاس، نویسنده ی کتاب چه طور انعطاف پذیر باشیم: نقشه و نتایج در زمانی که کارها طبق نقشه پیش نمی روند.

به همین دلیل است که میخواهم فواید نوشتن وقایع روزانه را با شما درمیان بگذارم. آنها را بخوانید، بنویسید و این کار را به عادت های روزانه اتان اضافه کنید. سپس ببینید که در یک هفته، یک ماه و یک سال چه احساسی خواهید داشت.

نوشتن با سبک آزاد روش مناسبی برای شروع است، سفیدی کاغذ شما را تشویق می کند که ایده هایتان را روی آنها بنویسید. این همان روشی است که جیم ران هم پیشنهاد داده است – او نوشته های واقعی و باکیفیت را پیشنهاد می دهد تا ایده ها و مشاهدات مهم را دنبال کنید، از قبیل:

جملات و ایده های مهمی که در کتاب ها خوانده اید.

تفکر به اشتباهات گذشته تا احتمال انجام دوباره آنها کمتر شود.

نوشته هایی درمورد اتفاقات، جلسات و سخنرانی هایی که روی شما تاثیر گذاشته اند.

یادداشت با سبک آزاد روش بسیار خوبی برای پیگیری روند پیشرفت و تلاش برای چالش ها است.

“من معمولا رویدادها را هر دوهفته یا بیشتر در یک فایل word یادداشت می کنم. نوشتن رویدادها به من نوعی وضوح و شفافیت می دهد و کمک می کند که خلاقیت داشته باشم.” – پاول بورک، مدیرعامل شرکت رنتوپ

اما گاهی یک برگه ی سفید باعث گیج شدن برخی افراد می شود. به جای یک بوم سفید برای دور شدن از واقعیت، به عنوان یک کار ترسناک به لیست کارهای روزانه اشان اضافه می شود.

نوشتن رویداد های کوتاه و به صورت روزانه به دلایل متعددی مفید است. این یک عادت ساده و آموزش و تمرین به صورت روزانه است، این فرمت باعث می شود که به آسانی روند پیشرفتتان را بررسی کنید و این کار روزهای خوب و بد را قابل رویت می کند.

و نوشته هایی مانند نوشته ی آزاد بر یک هدف خاص تمرکز می کنند، مثلا دستیابی به یک هدف با هدایت روزانه ی شما در مسیر رسیدن به آن.

من به شخصه نوشته های روزانه ام را مانند دفترچه تلفن نگه می دارم تا متوجه پیشرفت برای رسیدن به اهداف مهم شوم و من از خواندن جملات انگیزشی لذت می برم.

خب، شما چطور می توانید نوشتن رویدادهای روزانه ی خود را آغاز کنید؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : با انسان های منفی چه برخوردی داشته باشیم؟ اگر به…