web
analytics
گفتگو کردن برای شما سخت است؟ 5 راهنمایی برای آسان کردن این کار. | کافه راز
روش گفتگو

گفتگو کردن برای شما سخت است؟ ۵ راهنمایی برای آسان کردن این کار.

ترجمه شده توسط کافه راز : همه ی ما هر از گاهی با این موقعیت مواجه شده ایم که برقراری یک گفتگو برای ما سخت باشد. ممکن است موقع صحبت کردن با دوستتان درمورد یک موضوع احساسی باشد یا صحبت کردن با دوستان یا خانواده درمورد چیزهایی که شما را اذیت میکند. شاید لازم باشد که با معلم فرزندتان صحبت سختی داشته باشید، یا اینکه باید با همسایتان درمورد موضوعی بحث کنید .

ما زمانی که تنها هستیم همه چیزهایی که باید بگوییم را می دانیم اما زمانی که با یک لحظه ی سخت مواجه می شویم، به راحتی آرامش خود را از دست می دهیم و همچنین موقعیت مناسب برای حل یک مشکل را از دست می دهیم.

در اینجا ۵ راهنمایی وجود دارد که انجام مکالمات سخت را آسان می کند.

۱- یک لیست تهیه کنید.

آیا این گفتگو اصلا ارزش وقت گذاشتن دارد؟ گاهی اوقات ما به یک موقعیت واکنش احساسی نشان می دهیم و زمان احتیاج داریم تا بر روی قضیه فکر کنیم پیش از آنکه بی فکر دهانمان را باز کنیم. اگر لیستی درمورد اینکه چگونه این مکالمه موقعیت را بهبود می دهد تهیه کنید، به شما نشان می دهد که آیا این مکالمه باعث بهبود موقعیت می شود یا آن را بدتر می کند.

۲- آرامش خود را حفظ کنید.

اینکه زمانی را به بررسی مشکلات اختصاص دهید به شما کمک می کند که براحساسات خود مسلط شوید. بهترین روش برای داشتن یک مکالمه ی سخت این است که منطقی و واقع گرا باشید. مواجهه با دیگران در زمانی که عصبی یا ناراحت هستید هیچ نتیجه ای ندارد. شما می توانید بدون خراب کردن فرآیند حل مشکل یا سروصدا کردن هم این احساساتتان را با افراد درمیان بگذارید.

۳- زمانبندی عالی داشته باشید.

بهتر است زمانی را برای برقراری یک مکالمه ی سخت انتخاب کنبد که هر دوی شما قدرت تصمیم گیری داشته باشید و به حرف یکدیگر دقت کامل داشته باشد. اگر در حین گفتگو حواستان پرت شود یا صحبتتان قطع شود، ممکن است پیام یا راه حل احتمالی را از دست بدهید. تمام زمان های دنیا مال شماست. عجله نکنید. زمان مناسب را انتخاب کنید.

۴- حاضرجواب باشید.

حاضرجواب بودن به معنای گستاخ بودن نیست، به این معناست که به اندازه ای قوی باشید که بتوانید نظرات و صحبتهایتان را بگویید. اگر فردی حرف شما را قطع کرد صبرکنید، به او فرصت دهید تا صحبت هایش را بگوید، سپس دوباره از نظر خودتان دفاع کنید. البته حاضرجواب بودن به معنای لجبازی هم نیست.
گاهی اوقات انسان ها برای رفتارهایشان دلایل موجهی دارند. اینکه ذهنتان آمادگی تغییر نظر داشته باشد و از تجربیات دیگران هم استفاده کنید نشانه ی ضعیف بودن شما نیست و درواقع شما را به انسان بزرگتری تبدیل می کند.

۵- بردهای کوچک را درنظر بگیرید.

ممکن است از داشتن یک گفت و گوی سخت همیشه آن نتیجه ای که انتظارش را دارید حاصل نشود. موضوع برد یا باخت نیست. موضوع بیان احساسات و نظرات شماست تا دفعات بعد مشکلات حل شوند. یک گفتگوی سخت همیشه ارزشش را دارد، حتی اگر فقط برای بیرون ریختن آنچه در سینه دارید باشد.
One thought on “گفتگو کردن برای شما سخت است؟ ۵ راهنمایی برای آسان کردن این کار.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : من اخیرا یک جامعه ی محرمانه از افراد با IQ…