web
analytics
کلید داشتن شادی همیشگی بسیار ساده است. | کافه راز
کلید داشتن شادی همیشگی بسیار ساده است

کلید داشتن شادی همیشگی بسیار ساده است.

ترجمه شده توسط کافه راز: کلید داشتن شادی همیشگی بسیار ساده است.

زمانی که من تصمیم گرفتم شاد بودن را هر روز اولویت شماره یک خود قرار دهم، با جهانی تازه از موقعیت ها آشنا شدم. انتخاب های مناسب تر فورا خودشان را ارائه دادند. من یاد گرفتم که در زمان سختی به سادگی با فکر کردن به چیزهای دیگر و تمرکز بر موضوعاتی که حالم را بهتر می کنند، کاری کنم که احساس بهتری داشته باشم.

من شروع کردم به ایجاد عادت ها و طرز فکر هایی که باعث شوند بیشتر در لحظه زندگی کنم و از این کار لذت ببرم. این به آن معنی نیست که من همیشه و هر روز شاد و راضی هستم، من به خوبی می دانم که همیشه چالش هایی وجود دارند. خٌب بیایید صادقانه فکر کنیم، همیشه چالش ها و مشکلات غیرمنتظره ای وجود دارند که باید بتوانیم آنها را مدیریت کنیم. حتی خوش شانس ترین مردم هم در زندگیشان مشکلات و موانع را تجربه کرده اند. چالش ها و استرس بخشی از زندگی هستند. موضوع مهم این است که شما می توانید ناراحتی، غم و درد را تجربه کنید باز هم به طور کل شاد و راضی باشید.

شاد بودن همیشگی شما به این بستگی دارد که در این دنیا روی چه چیزهایی تمرکز کنید.

به عنوان مثال ممکن است در یک آسمان آبی آفتابی تعدادی ابر پراکنده در حال حرکت باشند. برای برخی این یک آسمان آبی آفتابی است. اما برای برخی دیگر آسمانی آبی است که وجود ابرها آن را خراب کرده است.

شما باید از خودتان بپرسید که در این دنیا بیشتر از همه روی چه چیزی تمرکز می کنید. آیا شما به آسمان آبی آفتابی زیبا توجه می کنید یا تمام تمرکزتان روی ابرهاست؟ پاسخ شما ارتباط مستقیمی با میزان شادی کلی تان دارد. اگر شما در دسته افرادی قرار دارید که روی ابرها تمرکز می کنند، خیلی ساده با تمرکز روی آسمان آبی زیبا میزان شادیتان بیشتر می شود.

این مفهوم در تمامی جنبه های زندگی قابل استفاده است و بیشتر به عنوان “دیدن نیمه ی پر لیوان” شناخته شده است.

از آنجا که من فردی بسیار زیرک و دقیق هستم، می توانم با پرسیدن این سوال ساده میزان شادی کلی یک فرد را در روز حدس بزنم، “امروز حالتان چطور است؟ ” پاسخ افراد به این سوال می تواند از درجه شادی و رضایت بسیار زیاد تا بسیار کم متفاوت باشد.

“زندگی من عالیه.”

“بهتر از این نمیشه”

“بد نیستم، فکر کنم.”

“می تونست بدتر باشه”

“خیلی خوب نیستم”

“افتضاح”

و این دو تا از پاسخ های مورد علاقه ی من هستند: “اصلاً نپرس”، ندونی بهتره”

پاسخ هایی که می دهیم با توجه به شرایط، و مهمتر از آن دیدگاه ما نسبت به آنها، می توانند هر روز متفاوت باشند. صرف نظر از درجه ی شادی کنونی تان من دوست دارم که شما از خودتان بپرسید، آیا من می خواهم که شادتر از حالا باشم؟ من فقط می توانم تصور کنم که جواب شما بله است، درغیر این صورت اصلا چه دلیلی دارد که این مقاله را بخوانید؟ حالا سوال دیگری می پرسم: آیا حاضرید تلاش های لازم برای داشتن شادی بیشتر را انجام دهید؟

قبل از اینکه پاسخ دهید، بگذارید به شما بگوییم که در این جهان هیچ چیز اتفاقی نیست. برای هر چیزی دلیلی وجود دارد. شما برای دلیل خاصی این مقاله را می خوانید. به سمت این نوشته جذب شدید، نسبت به موضوع کنجکاو شدید، زیرا می خواهید که زندگی بهتری داشته باشید. حتی اگر زندگی کنونی تان عالی است و میزان شادی و رضایت بسیار زیادی دارید پس بازهم به سمت این نوشته جذب شدید زیرا در آن مزیت هایی برای شما نهفته است.

خب، حالا می توانید به آن سوال پاسخ دهید. آن را فراموش کردید؟

این یک یادآوری است

آیا من حاضرم تلاش های لازم برای داشتن شادی بیشتر را انجام دهم؟

آیا من می خواهم که شاد و خوشحال باشم؟ بگذارید راهنمایی تان کنم؛ بله، می خواهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 7 روش برای اینکه بهترین مربی و مشاور دنیا شوید.…