web
analytics
کاهش استرس :5 روش برای اینکه استرس خود را در هر موقعیتی از بین ببرید . | کافه راز
کاهش استرس

کاهش استرس :۵ روش برای اینکه استرس خود را در هر موقعیتی از بین ببرید .

ترجمه شده توسط کافه راز: بدون درنظرگرفتن شرایط زندگیتان، داشتن استرس ممکن است از جنبه های مختلفی بر زندگی روزمره شما تاثیربگذارد. بعضی روز ها از بقیه بدترند اما آیا کسی می تواند بگوید “من۱۰۰% استرس ندارم؟” هر انسانی از بی خانمان گرفته تا میلیونر مستعد داشتن استرس است، در واقع هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. بااینحال راه های برای کاهش میزان استرس وجود دارد.

اینجا ۵ روش وجود دارد برای ازبین بردن استرس در هر موقعیتی:

۱- غذای سالمتر بخورید.

اگر چه بسیاری از استرس ها روانی هستند، اما بسیاری از عوامل فیزیکی هم وجود دارند که به این واکنش های طبیعی انسان در برابر خطر کمک می کنند .برای کاهش استرس، اطمینان داشته باشید که با بدنتان رفتار مناسبی دارید. و بخش مهمی از آن خوردن غذاهای سالم است.

جیل باربورت، موسس و مدیر برنامه ی Esprit de Corps می گوید: “هیچ نوع غذای جادویی ضد استرسی وجود ندارد. بااین وجود انتخاب رژیم غذایی قلیایی به جای رژیم غذایی اسیدی پیشنهاد می شود.”
غذاهای قلیایی عبارتند از جوش شیرین، لیمو، عدس، پیاز، آناناس، تخم کدو تنبل، تمشک، سیب زمینی شیرین، آب سبزیجات و هندوانه.

۲- زودتر از خواب بیدار شوید.

این درست است که هرچه بیشتر بخوابید، امکان استرس داشتن شما کمتر است. اما اگر هرروز ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زودتر بیدار شوید تاثیرات بسیاری درزندگیتان خواهد داشت. وقتی درروز زمان بیشتری به خودتان بدهید دیگر احساس آشفتگی و پریشانی نخواهید داشت. این به شما کمک می کند که با عجله از خانه خارج نشوید، درنتیجه آمادگی بیشتر و همچنین اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

لزلی کار، یک روانشناس اهل سانفرانسیسکو می گوید:”صبح ها زمان لازم برای آماده شدن را به خود بدهید، بیشتر مردم هرروز مانند موشک به سمت کار خود می دوند و این هرگز نتیجه ی خوبی به همراه ندارد.”

۳- استرس کمتر به شما انگیزه می دهد.

ازآنجا که شما هرگز نمی توانید ۱۰۰ درصد استرس را از زندگیتان حذف کنید، بهتر است اجازه دهید که به شما انگیزه بدهد. به طور کل استرس برای همین کار طراحی شده است. واکنش های جسمی و روحی که استرس با خود به همراه می آورد باعث می شوند که احساسات ما برای مبارزه دربرابر مشکلات یا فرار از آنها شدید تر شوند.

پس از این اگر احساس کردید دچار استرس شده اید، کاری کنید. دربازه حجم کاری که در هفته باید انجام دهید استرس دارید؟ امشب سه ساعت بیشتر بیدار بمانید و فردا صبح زود دوباره کارتان را شروع کنید.

۴- یک کلیپ خنده دار ببینید.

یک راهنمایی ساده و کاربردی: یک کلیپ خنده دار در سایت کلیپ خان تماشا کنید. تحقیقات ثابت کرده اند که تماشای یک فیلم جالب و خنده دار آن بخش از مغز را که باعث به وجود آمدن آرامش در ذهن می شود را فعال می کند. این منجر به استرس کمتر و شادی بیشتر می شود.

۵- درمحیط بیرون قدم بزنید.

درست مثل کاری که هرفعالیت قلبی و عروقی دیگر می کند، پیاده روی موجب آزاد شدن اندورفین در بدن می شود، که منجر به کاهش افسردگی خفیف و بهبود خلق و خو می شود. درنتیجه شما احساس استرس و اضطراب کمتری خواهید داشت.

هرگاه که زمان داشتید برای پیاده روی به محیط بیرون بروید. تعدادی از تحقیقات نشان داده است که محیط بیرون تاثیر بسیاری بر کاهش استرس دارد. این کار می تواند میزان انرژی و حافظه را تا حدود ۲۰ درصد افزایش دهد.

یادبگیرید که چطور استرس خود را مدیریت کنید.

این که کاملا بدون استرس باشید غیرممکن است. شما نمی توانید به سادگی تمام سنگهای مسیر زندگیتان را از بین ببرید. به محض اینکه یکی را حذف کنید یک مورد دیگر به وجود می آید. با دانستن این موضوع، باید یاد بگیرید که چطور استرس خود را مدیریت کنید و جلوی آن را بگیرید.

کافه راز : راهنمایی های مهم بالا را فراموش نکنید و هرگز نتایج آرام بودن را دست کم نگیرید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : فکر می کنید چه چیزی باعث رسیدن به اهدافتان می…