web
analytics
کارآفرینی : 3 چالش احساسی که به عنوان یک کارآفرین با آنها مواجه می شوید | کافه راز
کارآفرینی

کارآفرینی : ۳ چالش احساسی که به عنوان یک کارآفرین با آنها مواجه می شوید

ترجمه شده توسط کافه راز : به عنوان یک کارآفرین، اینکه چطور برخی مدیران بزرگ می توانند احساساتشان را کنترل کنند و همچنین ویژگی هایی که یک مدیر خوب و عالی را از هم مشخص می کند، برای من بسیار جالب است.

من برای اینکه خودم را بهتر درک کنم و یادگیری را ادامه دهم، به مدت ۱۶ سال است که یک دفتر وقایع روزانه دارم. در این دفتر من براساس برنامه ی زیر می نویسم:

نگرانی های اصلی من چه چیزهایی هستند؟

چه احساسی نسبت به آنها دارم؟

من چه ویژگی و گزینه های مناسبی دارم که بتوانم چالش های موجود را مدیریت کنم؟

با توجه به تجربات گذشته ی من چه اتفاقاتی در آینده خواهند افتاد؟

این یک تمرین است که من انجام آن را به همه ی کارآفرین های در حال رشد توصیه می کنم. من اخیرا به این سوال فکر کرده ام که کارآفرینان احساسات متغیر خاصی را تجربه می کنند و چرا این گاهی اوقات بسیار غم انگیز و ناراحت کننده است؟

برای من جای تعجب داشت که احساسات منفی مرتبط با کارآفرینی که مداوم و همیشگی هستند، ترس، شک و پشیمانی هستند.

۱- ترس

ترس خود را از منابع مختلفی بروز می دهد. می تواند ترس از تصمیمات اشتباه ، شک در پیگیری راهکارهای مناسب، استخدام افراد نامناسب، قضاوت شدن، ازدست دان یک مشتری بزرگ، اخراج شدن و یا اینکه به عنوان یک مدیر باعث شکست شرکت شدن باشد.

ترس یک خوی انسانی است. بدون وجود ترس ما بی عاطفه و بی پروا خواهیم بود.

برای مدیریت ترس، باید:

مانند تمام احساسات دیگر، ما باید از این حس هم آگاه باشیم. از هر دوبخش احساس و منطقی مغزتان استفاده کنید تا علت اصلی این ترس را بررسی کنید. آیا واقعا قانع کننده است؟

مشخص کنید که آیا بررسی منطقی با ترس احساسی ما مرتبط است یا از هم جدا هستند؟ اگر بررسی ها منطقی نشان دادند که ترس های حقیقی اندک هستند، از بررسی هایتان استفاده کنید تا ترس هایتان را کاهش دهید.

سعی کنید که ذهنیتتان را با استفاده از استدلال های منطقی تغییر دهید تا احساست منفی نامناسب خود را کنترل کنید. من همیشه به تیمم می گویم: “وقتی که میزان خطر کم باشد، ترس را باید کنار بگذاریم.” و از سوی دیگر اگر بررسی های شما نشان داد که خطرات این کار بالا هستند و خودتان هم آن را احساس می کنید، عاقلانه تر است که سعی کنید خطرها را کاهش دهید.

توانایی پذیرش و تغییر جهت دادن به سمت مسیر درست یک ویژگی بسیار مناسب برای کارآفرین های کارآمد است، و ترس بهترین قطب نمای درونی ماست. کارآفرینان هوشمند ترس را می پذیرند تا بهتر نتایج را مدیریت کنند.

۲- شک و تردید

زمانی که تردید دارید، از کاری که انجام می دهید یا چیزی که باور دارید مطمئن نیستید. این نشانه ی این است که باید بیشتر بررسی و اکتشاف انجام دهید. این یک تاییدی از شک و تردید است که شما باید با یافتن ورودی های بیشتر راه هایی را برای کاهش آن پیدا کنید.

این ورودی می تواند از طریق بررسی و تحقیق بیشتر و صحبت با متخصصین به دست آید. برای اینکه از ورودی ها ارزش کسب کنید، تنها مهارتی که باید داشته باشید این است که بتوانید از منابع مختلف همه چیز را بشنوید و از آنها در تصمیمات نهاییتان استفاده کنید.

من شدیدا پیشنهاد می دهم که یک شبکه ی ارتباطی از متخصصان ایجاد کنید که بتوانید با آنها مشورت کنید. به سازمان های مدیریتی بپیوندید، جلسات فروش و کنفرانس هایی ترتیب دهید تا شبکه ی ارتباطی خود را وسیعتر کنید، اگر لازم است مشاور استخدام کنید.

بار دیگر که احساس شک و تردید داشتید، فراموش نکنید که این یک نشانه برای این است که شما نیاز به اطلاعات بیشتری دارید. تصمیم بگیرید که تردید هایتان را بپذیرید و با آنها کنار بیایید، و این درنهایت باعث می شود تصمیمات بهتری بگیرید و شما را به یک کارآفرین بهتر تبدیل خواهد کرد.

۳- پشیمانی و حسرت

پشیمانی حاصل فکر کردن است و فکر کردن باعث یادگیری می شود. پشیمانی همان چیزی است که باعث می شود درس هایی را دوباره کسب کنید، آنها را به لحاظ احساسی درک کنید و این درس ها را در حافظه ی طولانی مدت خود جای دهید.

زمانی که متوجه شوید درهمان موقعیتی قرار دارید که حسرت آن را داشته اید، آن را احساس می کنید و مجموعه فعالیت های متفاوتی را انجام خواهید داد. پشیمانی باعث می شود تصمیاتی که در گذشته گرفته اید پایان یابند، اینکه بدانید آن تصمیم بهترین نبوده است و می توانستید عملکرد متفاوت و بهتری داشته باشید.

به عنوان یک کارآفرین، اگر ما بخواهیم که در مسیرفعالیت هایمان درس هایی بیاموزیم، باید فکر کنیم و پشیمانی های را بپذیریم تا بتوانیم پیشرفت های مداوم و پی در پی داشته باشیم.

اجازه دهید که این احساسات شما را هدایت کنند، نه اینکه مانع شما شوند. هرگاه با این احساسات منفی روبه رو شدید، روی مثبت سکه را به یاد آورید.

مدیریت یک مسیر برای کل زندگی است و انسان های برتر چیزهای مثبت را در درک سختی ها می یابند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 6 فرد موفق نصیحت های خود را درمورد اینکه چگونه…