web
analytics
کارآفرینی : 10 آموزه ی زندگی فوق العاده از زبان کارآفرینان بسیار موفق | کافه راز
نکات کارآفرینی

کارآفرینی : ۱۰ آموزه ی زندگی فوق العاده از زبان کارآفرینان بسیار موفق

ترجمه شده توسط کافه راز : برای رسیدن به موفقیت های غیرعادی باید از نصیحت های غیرعادی پیروی کنید.

همه ی ما ۲۴ ساعت در یک روز زمان داریم، اما تفاوت میان متوسط بودن و رسیدن به موفقیت های بزرگ درنحوه ی استفاده از این ساعت هاست.

ما از ۱۰ کارآفرینی که به نتایج فوق العاده ای در زندگی خود دست یافته اند درخواست کردیم که بهترین آموزه های زندگی خود را با شما در میان بگذارند تا بتوانید راحت تر، سریعتر و بهتر به اهدافتان دست پیدا کنید.

۱- کارها را به مردم بسپارید.

همه فکر می کنند که معیار تکنولوژی است. اما معیار می تواند از درون افراد به وجود بیاید، این مدلی است زمان های طولانی پیش از آنکه اینترنت به وجود بیاید امتحان شده و تایید هم شده است.

اکثر ما تاثیرات انسان های دیگر بر چیزهایی که می خواهند بدست بیاورند و یا کمک هایی که ما می توانیم به آنها کنیم را به شدت دست کم می گیریم.

همه ی ما به دنبال محاسبات، داده های بزرگ، تکنولوژی و نرم افزارها به عنوان معیار هستیم.

هیچ چیزی وجود ندارد که روش های قابل اعتماد و اثبات شده را اندازه گیری کند. اگر شما همه کار را خودتان انجام می دهید، از بین خواهید رفت. زمانی که افراد دیگر کارها را انجام دهند، می توان کارهای بیشتری را انجام داد.
_ گری واینرچاک، موسس و مدیر عامل VaynerMedia و نویسنده ی پرفروش از نظر روزنامه ی نیویورک تایمز

۲- به سفرهای جاده ای برای کسب آرامش بروید.

به لحاظ علمی ثابت شده است که سفر کردن با فاصله ی ۱۵۰ تا ۲۰۰ مایل از خانه یک بار در ماه باعث افزایش خلاقیت می شود.

تغییر مکان دهید، در هتل های ارزان قیمت بمانید، تعدادی کتاب و یک دفترچه یادداشت با خود ببرید، مطالعه کنید و مانند یک ژنرال نظامی برای زندگی خود استرتژی های خاص تعیین کنید. حتی اگر به دلیل اجبارهای موجود فقط می توانید ۲ روز را از خانه دور شوید، باز هم برای ایجاد تغییر در مسیر زندگی کافی است.
_تای لوپز، سرمایه گذار و شریک و مشاور بسیاری از کسب وکارهای چند میلیون دلاری؛ ارتباط با تای در فیس بوک یا اسنپ چت

۳- موقعیت ها را بقاپید و بعدا جزئیات را کشف کنید.

من فقط می توانستم ۱۰۰۰۰ دلار جور کنم تا ودیعه ای برای یک مرکز خرید متروک چندین میلیون دلاری متعلق به بانک پرداخت کنم.

اما این معامله به قدری خوب بود که نمی توانستم به سادگی از آن صرف نظر کنم. من می دانستم چیزی باید وجود داشته باشد که به عنوان نفوذ برای تمدید سند تضمینی از آن استفاده کنم. تا زمان مورد نیاز برای تهیه ی سرمایه ی مناسب را داشته باشم.

من چند اشکال ساختمانی را برملا کردم، که باعث شد بانک کارهای بهبودی زیادی را انجام دهد و این نه ماه طول کشید. و من توانستم در این زمان سرمایه ی کافی را جور کنم.

من به طور کل کمتر از ۱۵۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کردم و یک میلیون دلار سود کردم. همیشه لازم نیست که از پیش پول را آماده داشته باشید، اگر معامله ی خوبی است، فرصتتان را از دست ندهید و بعد برای عملی شدن آن زمان بخرید.
_ مانی کاشبین، رئیس شرکت Khoshbin و نویسنده ی کتاب دستورهای خلاف گرایی در بورس.

۴- یادآوری ها یی را در همه جا قرار دهید.

من برگه های چسبنده ای را در همه جا می چسبانم تا به من یادآوری کنند که برخی کارها را انجام دهم. از آنجا که درگیر مدیریت چندین شرکت و سرمایه گذاری های مختلف هستم، گاهی کارهای بسیار ساده را فراموش می کنم.

این کار را به مدت یک هفته امتحان کنید: یادآوری های مهم را روی کاغذهای چسبنده می نویسم و آنها را همه جا بچسبانید. و افزایش شدید کارآیی و نتایج را مشاهده کنید.
_ کام میرزا، مدیر عامل شرکت تناسب اندام نمایشگاه دبی و “مرد ۵۰۰ میلیون $”؛ در هشت شرکت به صورت متوالی شکست خورد و امروزه یک امپراتوری با بیش از ۶۰۰ کارمند را اداره می کند.

۵- همیشه دقیقا همان چیزی که می خواهید را درخواست کنید.

این به تنهایی هم کسب و کار و هم روابط من را تغییر داده است: من به وضوح دقیقا آن چه می خواهم را درخواست می کنم.

شما فکر می کنید، این همان کاری است که من انجام می دهم. اما ما اینطور نیستیم. ما آنچه می خواهیم را درخواست نمی کنیم، در واقع آنچه فکر می کنیم ممکن است را درخواست می کنیم.

ما آنچیزی را درخواست می کنیم که احساس می کنیم لایق آن هستیم. ما از این می ترسیم که اگر چیزی که می خواهیم را درخواست کنیم و آن را به دست نیاوریم، به این معناست که کفایت نداشته ایم – در نتیجه آن را فراموش می کنیم.

اطراف شما پر است از افرادی که دوست دارند به شما کمک کنند اما نمی دانند چطور. به آنها کمک کنید که بتوانند به شما کمک کنند.
_ کریس پلاگ، مشاور کارآفرینی و کارآفرین زنجیره ای

۶- زمان را متوقف کنید تا یک کار خاص را انجام دهید.

من هرروز دو تا چهار ساعت زمان را متوقف می کنم تا به مهمترین کارها رسیدگی کنم. من این برنامه را در تقویمم قرار می دهم و به همه ی اعضای تیم می گویم در این زمان مزاحم من نشوند مگر اینکه کار بسیار بسیار ضروری باشد.

ایمیلم را می بندم، تلفنم را خاموش می کنم و ذهنم از انجام یک کار خاص منحرف نمی شود. زمانی که این کار را انجام می دهم، نه تنها به دلیل تمرکز کامل کیفیت کار بهتر است بلکه کمیت کارها هم بیشتر می شود زیرا هیچ چیز باعث حواس پرتی نمی شود و می توانم کارهای بیشتری را با سرعت بالاتر انجام دهم.
_ کنگ فام، بنیانگذار و مدیرعامل استودیو های Jumpcut

۷- یک دستیار مجازی استخدام کنید.

یک دستیار مجازی می تواند تعداد زیادی از کارها را برای شما انجام دهد، هم به لحاظ شخصی و هم حرفه ای.

اگر نتوانستید در اولین استخدامتان فرد مناسبی را پیدا کنید، تسلیم نشوید. من دستیار مناسب خودم را در هفتمین تلاشم پیدا کردم. برای انتخاب بهترین دستیار مجازی با جزئیات تمام برای آنها توضیح دهید که دقیقا از آنها می خواهید چه کاری انجام دهند.

من معمولا از آنها می خواهم که تکرار کنند من دقیقا چه چیزی می خواهم تا مطمئن شوم که با هم هماهنگ هستیم.
_ کاترینا پالاندری، کمک بنیانگذار، کارمند ارشد امورمالی شرکت سرمایه گذاری AEG

۸- تمام کارهای روزانه ی خود را در تقویم خود برنامه ریزی کنید.

قبل از آماده شدن برای خواب، پنج دقیقه زمان بگذارید و کارهایی را که باید روز بعد انجام دهید لیست کنید، سپس برنامه ی تقویم روی گوشی خود را باز کنید و برای هرکدام از این کارها رویدادهای خاصی تنظیم کنید.

این کار به شما کمک می کند که متوجه شوید آیا کارهای بسیار زیادی را برعهده گرفته اید و اینکه آیا نیاز است کارها را به دیگران بسپارید. من هر شب این کار را انجام می دهم و تقریبا همیشه به من کمک می کند که لیست کارهای روزانه ام را به انجام برسانم.
_ اسکات اولدفورد، بنیانگذار INFINITUS

۹- از دیگران بخواهید کارهایی که شما نمی توانید را انجام دهند.

باید از دیگران بخواهید کارهایی که شما در آنها مهارت ندارید را انجام دهند. هرچه سریعتر از کارهایی که در انجامشان مهارت ندارید دور شوید، سریعتر می توانید پول به دست آورید. شما بر انجام کارهایی که دوست دارید تمرکز کنید و باقی کارها را به دیگران بسپارید.
_ روی مک دونالد، بنیانگذار و مدیرعامل OneLife

۱۰- خوابتان را بخش بندی کنید.

من از یک دوره ی چهار تا شش ماهه ی برنامه ی خوابی که “چرت دو فازی” نامیده می شود و شامل ۵ ساعت خواب شبانه و ۲۵ دقیقه خواب بعدازظهراست، پیروی می کنم.

شما چندین ساعت زمان اضافه در روز خواهید داشت بدون اینکه احساس خستگی داشته باشید و چرت کوتاه میزان هوشیاری و کارآیی شما را در ساعات بعد از ظهر افزایش می دهد.
_ کوین یاماکزی، بنیانگذار و مدیرعامل Sidebench
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : آیا شما انسان تنبلی هستید؟ هرچند فکر کنید انسان سخت…