web
analytics
موفقیت
موفقیت

چگونه موفقیت خود را ده برابر کنیم؟

کافه راز : گرانت کاردون، استاد بازرگانی و نویسنده‌ی پنج کتاب از جمله کتاب ” قانون” ده برابر کردن موفقیت” و  ” اگر اول نیستید، آخر هستید” می‌باشد.

او برنامه‌ی سفارشی برای فروش به کمپانی‌هایی نظیر Google، Afflac ارائه داده است و در Fox News، Fox Bussines ، CNBC، MSNBC فعالیت دارد. او در راه رسیدن به این درجات، با مشکلات بسیاری مواجه شده است.

در ۱۰ سالگی پدرش را از دست داد و پس از آن مادرش همیشه نگران بود. این انگیزه باعث شد با تمام وجود برای موفق شدن و حمایت از خانواده‌اش تلاش کند. او اکنون به موفقیتی که آرزو داشت رسیده است. در ادامه ، مصاحبه‌ی کلسی هامفری را با گرانت کاردون درباره نحوه‌ی موفقیت هایش ارائه شده است.

۱- خود را بشناسید.

وقتی گرانت کاردون نوجوان بود درگیر اعتیاد و مصرف مواد مخدر بود. اما در ۲۵ سالگی با کمک دوست خانوادگی‌اش تصمیم گرفت اعتیاد را کنار بگذارد. وقتی پس از درمان ترک اعتیاد به خانه بازگشت، متوجه یک عامل کلیدی در شخصیت خود شد.

او متوجه شد زمانی که کاری برای انجام دادن ندارد، مشکلاتش آغاز می شوند. وقتی کاری برای انجام دادن نداشتم و کسل و بی حوصله بودم به مواد روی می آوردم. به همین علت تصمیم گرفت خود را مشغول کاری کند و پس از دو ماه ، همه چیز تغییر کرد از جمله در آمدش، شغلش و اعتماد به نفسش.

۲- برای شروع کار به گروهی ملحق شوید.

چگونه شروع به موفق شدن می کنید؟ اگر همین الان کاری را آغاز کرده اید و اگر در مورد کاری نا‌امید هستید، به گروه کاری و یا آموزشی ملحق شوید و از پایه شروع کنید حتما” موفق خواهید شد.” شروع کنید حتی اگر نمی دانید دقیقا” چه هدفی دارید، مطمئن باشید تغییراتی ایجاد خواهد شد.”

۳- تمرین فروشندگی کنید.

کاردون یک فروشنده بود و از این کار نفرت داشت. اما چطور از یک فروشنده به یک متخصص فروش تبدیل شد؟ او در ۲۵ سالگی به فروش خودرو مشغول شد و در ۲۶ سالگی جز بهترین فروشندگان در صنعت خودرو بود. او تصمیم داشت بیشتر پیشرفت کند به همین دلیل شروع به تحصیل در رشته بازرگانی کرد و تمام کتاب‌های برایان تریسی و جکی کوپر را مطالعه کرد. او مکالمات خود با خریداران را ضبط می‌کرد و بعد از مادرش می‌خواست تا آنها را گوش کند و یادداشت کند چه راهکارهایی برای فروش بهتر است.

“من از امکانات کمی که در ۳۰ سال پیش وجود داشت برای ضبط صدا استفاده می کردم و با این‌کار نقاط قوت و ضعف کار خود را متوجه می‌شدم. در واقع من فرایند فروش را جز به جز مورد بررسی قرار می‌دادم و رمز گشایی می‌کردم. کاردون اعتقاد دارد باید در کسب و کارتان ، “فروش” را یاد بگیرید.

۴- افکار بزرگ داشته باشید.

کاردون می گوید:” بزرگترین مشکل من در زندگی این بود که برای مدت طولانی، افکار کوچکی داشتم اما پس از آن متحول شدم و پیشرفت کردم”. به همین علت او به پیشرفت تصاعدی و سریع علاقمند است و یکی از کتاب‌هایش را نیز به اسم قانون ۱۰ برابر کردن موفقیت نامگذاری کرده است.

به عقیده ی وی ، مردم دو مورد اساسی را در نظر نمی گیرند. اول اینکه چقدر باید درآمد داشته باشند تا بتوانند کاملا” از خانواده‌ی خود حمایت کنند و برای هر نوع شکست اقتصادی، امنیت مالی تضمین شده داشته باشند. دوم اینکه معمولا” مردم توانایی خود برای موفقیت را دست کم می‌گیرند.

۵- بر اهداف بلند مدت خود تمرکز کنید.

کافه راز : کاردون هر روز به جای لیست کارها‌ی روزانه ، اهداف بلند مدت و کلی خود را مانند خریدن یک جت بزرگتر و یا تا آخر عمر با همسرش سپری کردن، را در ذهن مرور می‌کند. به اعتقاد کاردون برای خط پایان هدف‌ها ، ۱۰۰ سال آینده را باید در نظر گرفت و اینکه بدانی پس از این مدت چه نامی و چه میراثی از شما باقی خواهند ماند. با اینکار متوجه خواهید شد از زندگی چه می‌خواهید و چگونه باید زندگی و کار خود را اداره کنید.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : یک انسان متعهد به اندازه ی صد انسان علاقه مند ارزش دارد. [/quote] زمانی…