web
analytics
چگونه شادتر باشیم | کافه راز
چگونه شادتر باشیم

چگونه شادتر باشیم

ترجمه شده توسط کافه راز : چطور پایین آوردن سطح انتظارات باعث می شود شادتر باشیم.

زمانی که من به نیویورک رفتم و یک زندگی جدید را شروع کردم به نسبت سطح انتظاراتم بسیار بالا بود. تصور می کردم که دائما درحال رفت وآمد به افتتاحیه ی گالری ها خواهم بود، می توانم در هرکجایی که دوست دارم در هر زمانی نهار بخورم و هرشب در منظره ی زیبای افق قدم بزنم. اما تقریبا هیچ کدام از اینها اتفاق نیفتاد.

اکثر اوقات خسته، تنها و ناامید بودم. این احساسات با من بودند تا زمانی که انتظاراتم در مورد اینکه زندگی در یک شهر جدید چگونه باید باشد را دوباره تعریف کردم.

براساس تحقیقی در دانشگاه لندن:”احساس شادی و خوشبختی به این بستگی ندارد که چقدر همه چیز خوب پیش می رود بلکه به این بستگی دارد که آیا اتفاقات از میزان انتظارات شما بهتر یا بدتر هستند.”

بعد از فارغ التحصیلی من کاری با درآمد ساعتی ۸٫۲۵ دلار را پذیرفتم. حالا بعد از گذشت یک سال، و داشتن درآمد کافی، زندگی خوب و ایجاد تغییر در همه چیز، راحتتر می توانم توضیح دهم که چه چیزی به من کمک کرد که بتوانم در شهری که هرگز نمی خوابد ساکن شوم و زندگی کنم.

اینها انتطاراتی هستند که من در یک سال پیش بایدآنها را بهتر مدیریت می کردم، پیش از آنکه با چشم های گشاد و حساب بانکی خالی در خیابان های شلوغ قدم بردارم.

۱-استانداردهای خود در زندگی را پایین بیاورید.

شما آپارتمانی یک خوابه نخواهید داشت. نقل مکان کردن به یک شهر جدید بدون داشتن هیچ آشنا یا رابطی به این معناست که باید چندین ماه اول را در خانه ی دیگران بمانید و بعد از آن مکانی را درخور بودجه اتان پیدا کنید و با انسان هایی کاملا غریبه همخانه شوید.

زمانی که بپذیرید چه مقدار پول را می توانید پرداخت کنید، از چه امکاناتی می توانید بگذرید و چه گزینه هایی در دسترس هستند، روند انتخاب آپارتمان و ساکن شدن آسانتر می شود. قول می دهم.

در واقع زندگی کردن با افرادی که شرایط مالی مشابه با شما دارند می تواند باعث نزدیکی شما شود. تفاوت هایتان را بپذیرید و سعی کنید چیزهایی در مورد گذشته آنها و شغلشان بفهمید – اینها افرادی هستند که هر روز باید درخانه با آنها باشید، پس بهتر است سعی کنید نقاط مشترکتان با آنها را پیدا کنید. ایجاد روابط مثبت در محیط زندگیتان می تواند اولین تجربه ی جالب برای زندگی در یک آپارتمان باشد.

۲- روند دوست یابی متفاوت است. این را بپذیرید.

تصورات کلیشه ای از شهروندان شیکی که در نیویورک زندگی می کنند، عینک های زیبا می زنند و در محل کار داستان های عشقی برایشان اتفاق می افتد باعث شده اند که مردم فکر کنند با وارد شدن به یک شهر جدید وارد یک گروه دوستی می شوند که چند روز در هفته با هم در بارها به خوش گذرانی می پردازند. در اغلب اوقات، چنین اتفاقی نمی افتد.

نقل مکان کردن به یک شهر بسیار رقابتی معمولا به این معناست که مردم برنامه های کاری سنتی نخواهند داشت. ممکن است برخی از دوستان شما مجبور باشند که در پایان هر هفته به جایی دیگر سفر کنند.

یا برخی دیگر ممکن است شب ها در بار ها مشغول به کار باشند تا بتوانند درآمد کافی داشته باشند. داشتن یک شب شاد و عالی با دوستان بیشتر یک انتظار است تا یک قانون. من یاد گرفته ام که روابطم را گسترش دهم. من با برقراری ارتباط با گروه های دوستی متفاوت به جای دوستی با یک نفر، می توانستم دیدگاه خودم را گسترده تر کنم.

من همیشه با انسان های جدیدی ملاقات می کنم، انسان هایی با علایق متفاوت، پیشینه های متفاوت و دیدگاه های متفاوت. این روابط جدید را برای خودتان نگه دارید. ممکن است کم اهمیت و در حد بیرون رفتن های آخرهفته باشد یا اینکه روابطی پراهمیت و موقعیت هایی حرفه ای برای آینده باشند.

۳- به همه چیز بله بگویید. (بله، همه چیز.)

گفتن بله به هرچیز ممکن است شما را به خطر بیندازند. با وجود این احتمالات، باز هم به همه چیز بله بگویید. موافقت کردن با انجام همه ی کارها ممکن است منجر به یاد گیری درس هایی برای زندگی نشود اما می تواند باعث خنده های بلند و زیادی شوند که واقعا ارزش زیادی خواهد داشت.

پست هایی که در برنامه های مجازی می بینیم ما را تحت فشار قرار می دهند که به “بهترین مهمانی ها” برویم، اما فراموش نکنید که شما فقط بخش هایی منتخب و پررنگ از زندگی یک فرد را می بینید. از بودن در کنار کسانی که زمانی را به ارسال دعوتنامه برای شما اختصاص داده اند لذت ببرید. به این فکر نکنید که اگر جای دیگری رفته بودید شبتان چطور می توانست باشد.

نیمه شب در پارکی که تا به حال نرفته اید قدم بزنید. بهترین خاطرات معمولا زمانی رخ می دهند که برای آن برنامه ریزی نکرده باشید.

۴- حالت غم انگیز خوردن نهار سر میز کار ایرادی ندارد.

شهرهای پرسرعت و داشتن کارهای پر سرعت به این معناست که شما آن وقت استراحتی که به شما قول داده شده بوده است را نمی توانید داشته باشید. این ممکن است جالب نباشد اما کار شما اهمیت بشتری دارد. نتیجه ی این زمان اضافه را در طولانی مدت خواهید دید.

از این فرصت استفاده کنید و بیشتر آشپزی کنید. آن ویدیوهای آموزش غذا را که هیچگاه نگاه نمی کردید را امتحان کنید. آن رژیم غذایی جدیدی که دوستتان درموردش برایتان توضیح داده بود را امتحان کنید. و سپس یک رژیم دیگر را امتحان کنید.

هیچ چیز در دنیا غیرقابل تغییر نیست، پس ذهنتان را بسازید و آن را تغییر دهید. سپس بیشتر تغییرش دهید.

۵- یکنواختی را بپذیرید.

حتی در بی نظم ترین شهر دنیا هم شما باید برنامه ی کاری داشته باشید. اما ممکن است آن برنامه قدیمی شود. شما نمی توانید هر روز برنامه ای فوق العاده و خیلی جدید داشته باشید. به آن عادت کنید. داشتن برنامه نشانه ی بزرگ شدن است و بیایید این قضیه را بپذیریم، بزرگ شدن خیلی خسته کننده است.

اگرچه نباید به برنامه هایتان اجازه دهید که زندگی را به شما دیکته کنند، اما به این خاطر که در چهار هفته ی گذشته هر روز از شنبه تا جمعه سر کار رفته اید، به خانه برگشته اید، شام خورده اید و ساعت ۱۰ شب خوابیده اید خودتان را سرزنش نکنید.

در روال عادی زندگی هم زیبایی هایی وجود دارد. می تواند باعث شود که زندگی معقولی داشته باشید (و پولتان را ذخیره کنید.) اینکه سعی کنید کارهای زیادی انجام دهید، باعث می شود نتوانید روی کار اصلیتان تمرکز کنید. داشتن برنامه باعث می شود که از سختی فرآیند نقل مکان به یک شهر جدید کم شود.

آن احساسی که در ابتدا باعث شد به اینجا بیایید را فراموش نکنید. و در زمان هایی که روز سختی دارید به آن فکر کنید. شما تازه راهتان را آغاز کرده اید و این مسیر کاملا سربالایی است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : اگر جرات انجام کارهای جسورانه را نداشته باشید، رسیدن به…