web
analytics
چه طور نه بگوییم
چطور نه بگوییم

چه طور نه بگوییم بدون اینکه دیگران را ناراحت کنیم

ترجمه شده توسط کافه راز :گاهی اوقات پیش می آید که می خواهید به چیزی نه بگویید اما نمی توانید، زیرا برای نه گفتن تردید می کنید. میدانید که راه های زیادی برای گفتن این کلمه وجود دارد؟

همه ی ما از موقعیت های نه گفتن دوری می کنیم زیرا درهمه ی کشور ها این کلمه منفی به شمار می رود که ممکن است باعث خجالت دیگران شود. به نظر می رسد که این یک کلمه ی بی ادبانه است که مردم از روی بی فکری از گفتن آن دوری می کنند.

برای داشتن یک زندگی بهتر برای خود حد و حدودی مشخص کنید.

ما بارها با چنین موقعییت هایی در زندگیمان مواجه شده ایم. فرزندانمان غذای بدمزه ای که آماده کرده ایم را می خورند اما می گویند که بسیار خوشمزه است. این فقط به این دلیل است که کودکان ما نمی خواهند که آن کلمات منفی و آزار دهنده را بگویند و ما را ناراحت کنند.

ما در محل کار کاملا خودمان را کنترل می کنیم که از آن کلمه استفاده نکنیم. ممکن است رئیس از ما بخواهد که برای انجام کاری تا دیروقت در دفتر بمانیم، اما ما باید زود به خانه برویم تا برای کودکمان جشن تولد بگیریم. در این میان ما نمی توانیم بگوییم نه. و باز هم در تلاش هستیم که روشی مودبانه برای رد درخواست او پیدا کنیم.

مثل این است که بخواهیم کاری را انجام دهیم که خلاف آن چیزی است که پدر و مادرمان به ما یادداده اند. و درآن سوی سکه، اگر بگوییم بله، زمان را برای انجام کاری هدر می دهیم که دیگران از ما خواسته اند.

اما گاهی اوقات لحظه هایی هستند که حتما باید بگویید نه. ممکن در لحظه ی اول کارتان به نظر بی رحمی بیاید، اما بعدها احساس بهتری خواهید داشت.

اگر یک نفر به نظرتان نامناسب باشد، و به او نه نگویید، باید تا تمام عمرتان این لطمه را تحمل کنید. در چنین شرایطی به سادگی بگویید نه تا از فاجعه های بعدی جلوگیری کنید.

روش های بسیاری وجود دارند که بدون اینکه دیگران را ناراحت کنیم، نه بگوییم.

نیازی نیست که خودتان را توجیح کنید.

قبول کنید که شما زمان کافی ندارید برای اینکه کارهای رئیستان را انجام دهید یا به دوستتان کمک کنید که دوچرخه ی قدیمی اش را درست کند. خودتان را قانع کند که تنها پاسخ مناسب نه گفتن است. و به دیگران توضیح دهید که به این دلیل نمی توانید به آنها کمک کنید که خودتان کارهای زیادی برای انجام دادن دارید. شما نمی توانید عدالت را رعایت کنید اگر سعی کنید که کارهای همکارتان را انجام دهید.

برای عدم پذیرش خود قاطع باشید.

زمانی که دوست ندارید بله بگویید از گفتن آن اجتناب کنید. اگر برای گفتن آن کلمه ی آزاردهنده تردید دارید ، به دیگران درمورد دلیل نیت شما برای این کار توضیح دهید. درنهات شما راهی یافته اید که به صورت مودبانه به دیگران نه بگویید. یک نفر دیگر را مسئول رد و عدم پذیرش خود معرفی کنید. بگویید که همسرتان این کار را دوست ندارد، یا اگر این کار را انجام دهید مادرتان شما را توبیخ می کند چون دوست ندارد این کار را انجام دهید.

این هم یک راه دیگر برای رد درخواست یک نفر است. اگر نتوانستید هیچ بهانه ای جور کنید، مستقیما به آن فرد بگویید که نمی توانید آن کار را انجام دهید. اما فراموش نکنید که در حین گفتن این جملات لبخند بزنید. به او بگویید که شدیدا درگیر هستید و حتی زمان کافی برای تکمیل کار خودتان را هم ندارید.

اینها چندین روش برای این بود که بدون آزردن دیگران به آنها نه بگویید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : این عنوان به نظر متناقض می آید یا ممکن است…