web
analytics
چطور یک زندگی زیبا داشته باشیم | کافه راز
زندگی زیبا

چطور یک زندگی زیبا داشته باشیم

ترجمه شده توسط کافه راز : زندگی، مانند هنر، همیشه در حال تحول است.

پس از زمانتان استفاده کنید، کارهای شجاعانه انجام بدهید، از رنگ های فوق العاده استفاده کنید – و زندگی تان را به یک شاهکار هنری تبدیل کنید.

در تمام سال هایی که به مردم یاد می دادم چطور موفق باشند، افرادی را دیده ام که زندگی خود را به دو بخش اصلی تقسیم کرده اند:

به دست آوردن ثروت و باقی زندگی شان.

با تفکر فراوان در مورد این دو موضوع – ثروت و زندگی – به نتایج  جدیدی در مورد چگونگی رسیدن به هر دو این موضوعات دست پیدا کردم. پیش از این فکر می کردم که تفاوت قابل توجهی برای برخورد با این دو موضوع وجود دارد.

درواقع من فکر می کردم که این دو موضوع باید تقریبا در دو روش کاملا متفاوت مورد بررسی قرار گیرند.

می دانید، به دست آوردن ثروت تنها یک موضوع ریاضی است. درحالی که زندگی یک هنر است. به دوران دبیرستانتان فکر کنید، همه ی ما هم درس ریاضی داشتیم هم درس هنر. حالا به امتحانات نهایی خود فکر کنید.

برگه امتحان ریاضی براساس قوانین مشخصی تصحیح می شود، ۷+۷ همیشه برابر با ۱۴ است، ۲۵ – ۵۰ همیشه برابر با ۲۵ است و به همین منوال. در ریاضی همیشه تنها یک جواب وجود دارد. پاسح ها قوانینی مشخص و از پیش تعیین شده هستند.

ریاضی یک علم است. می توانید پیش از هر اتفاقی نتیجه را بدانید. اما پروژه ی نهایی هنر چه؟ هنر بیشتر وابسته به نظر شخصی است. می گویند: “زیبایی در چشمان بیننده است.” هیچ پاسخ صحیحی وجود ندارد.

به سبک های مختلف هنرمندان متفاوت فکر کنید: رنوار، مونه، پیکاسو، راکول، وارهول. افراد مختلف سبک های مختلف را زیبا می دانند و همین است که باعث شده است هنر، هنر باشد.

خب این حالا چه ربطی به کسب ثروت و زندگی دارد؟ کسب ثروت مانند ریاضی است:

اگر ۱۰۰۰ دلار به حساب بازنشستگی خود اضافه کنید و در طول ۲۰ سال ۷ درصد دریافت کنید، از همین حالا می توانید بدانید که آن زمان چه مقدار درآمد خواهید داشت. این ریاضی است.

اگر یک ملک اجاره ای را به قیمت ۲۰۰۰۰۰ دلار خریداری کنید و در طول سال ارزش آن ۳ درصد افزایش پیدا کند، دقیقا می دانید که ۱۰ سال بعد آن را به چه قیمتی می توانید بفروشید.

زیبایی ریاضیات در دانستن است. می توانید به صورت سیستمی کار کنید، آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید و اجازه دهید که ریاضی کار خود را انجام دهد و نتیجه را خواهید دید.

اما زندگی – زندگی هنر است.

و زیبایی آن همین است. نمی دانید که چه اتفاقی خواهد افتاد. زندگی، مانند هنر، همیشه در حال تغییر است. افراد مختلف از رنگ های متفاوتی استفاده می کنند.

زمانی که اشتباهی می کنید می توانید به عقب برگردید و اشتباهتان را پاک کنید، یا روی آن رنگ دیگری بزنید. می توانید منظره را تغییر دهید. زندگی، مانند هنر، همیشه در حال تحول است. چیزی که به نظر یک نفر جالب است ممکن است از نظر فردی دیگر اصلا جالب نباشد. این است که زندگی را زیبا می کند.

حالا بگذارید این سوال را بپرسم: شما زمان بیشتری را به ریاضی اختصاص می دهید یا به هنر؟

همه باید تمام تلاش خود را برای برنامه ی کسب ثروت خود انجام دهند، تا بتوانند از خودشان و خانواده شان مراقبت کنند.

اما در زندگی هنر مهم تر است.

بوم نقاشی شما چه شکلی است؟ چه نقاشی می خواهید بکشید؟ چه نوع ظرف سفالی می خواهید بسازید؟

پس از زمانتان استفاده کنید، کارهای شجاعانه انجام دهید، از رنگ های فوق العاده استفاده کنید – و زندگی تان را به یک شاهکار هنری تبدیل کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز: خانمی که هنگام صبحانه توسط یک آشنای مشترک به من معرفی…