web
analytics
چطور کار مورد علاقه ی خود را پیدا کنیم | کافه راز
شغل مورد علاقه

چطور کار مورد علاقه ی خود را پیدا کنیم

ترجمه شده توسط کافه راز : احساس سردرگمی و بی انگیزگی دارید؟ نمی دانید چطور دوباره خودتان را به هیجان بیاورید؟ ریسک کنید و ترس را کنار بگذارید.

کاری که دوست دارید را انجام دهید و دیگر هرگز نیازی نخواهد بود که حتی یک روز را هم در چنین شرایطی کار کنید.

متخصصان در زمینه ی کسب و کار برسر اینکه آیا این جمله پیشنهاد خوبی برای تصمیم گیری درمورد برنامه های کاری است یا نه، به نتیجه نرسیده اند. اما باز هم سوالی که وجود دارد این است که “من چه کاری را دوست دارم؟

چه هدف شما پیدا کردن شغلی باشد که برایتان هیجان انگیز باشد، یا پیدا کردن یک تفریح جالب در زندگی باشد، کشف چیزهای مورد علاقه در زندگی یک تمایل طبیعی است.

در چندین تحقیق انجام شده محققان دریافته اند که علاقه ی شدید عامل کلیدی در سلامت روانی، دستیابی به اهداف و مدیریت موفق است.

این سوالات را از خودتان بپرسید تا متوجه شوید چه چیزی به شما روحیه و انگیزه می دهد:

زمانی که جوان بودید به چه چیزهایی علاقه مند بودید ؟

مانون دفنیس، بنیانگذار اینک ول، آژانس کاریابی که به زنان قدرتمند کمک می کند که در موضع قدرت باقی بمانند یا دوباره به آنجا بازگردند، از مشتریان خود می پرسد: “موضوع پایان نامه ی دوران دبیرستانتان چه بوده است؟

پاسخ این سوال معمولا افراد را متعجب می کرد زیرا دقیقا به موضوع مورد علاقه ی آنها در حال حاضر اشاره داشت.

چه اهدافی برای شما اهمیت دارند؟

کریس دورسی، از ابتدای جوانی علاقه ی شدیدی به حفاظت از محیط زیست داشت. او با استفاده از این علاقه اش توانست به یکی از بزرگترین شرکت های تولید برنامه های مستند تلویزیونی با هدف حفاظت از محیط زیست تبدیل شود.

دورسی می گوید:”این بسیار جالب است، هرچه من بیشتر به سازمان های حفظ محیط زیست کمک می کنم، اتفاقات بهتری برای خودم و شرکتم رخ می دهد. این اتفاق به قدری رخ داده است که نمی تواند اتفاقی باشد.”

یک کار ترسناک انجام دهید.

احساس سردرگمی و بی انگیزه گی دارید؟ نمی دانید چطور دوباره خودتان را به هیجان بیاورید؟

ریسک کنید و ترس را کنار بگذارید.

همیشه خودتان را انسانی دست و پا چلفتی شناخته اید؟ در یک تیم ورزشی تفریحی عضو شوید.

از صحبت در مکان های عمومی وحشت دارید؟ در کلاس های بداهه گویی شرکت کنید. ذهن و روان خود را به جایی ببرید که هرگز نرفته است.

پول را از معادله خارج کنید.

اگر از فشار یافتن کار مورد علاقه ای که بتوان از آن درآمد هم کسب کرد خسته شده اید، بخش مالی را از قضیه کنار بگذارید و بر هیجان و شوقی که از انجام دادن آن فعالیت احساس می کنید تمرکز کنید.

علاقه ی شدید یکی از عوامل کلیدی در سلامت روانی است.

میراو نیومن
۴۶ ساله، بروکلین، صاحب شرکت داینامیک سلوشن، ارائه دهنده ی درمان های فیزیکی و حرفه ای ویژه ی کودکان دارای بیماری های خاص.

دردوران نوجوانی، من با انجام کارهای داوطلبانه متوجه علاقه ی خود به کودکان ناتوان و عقب افتاده شدم. من بسیار مصمم بودم و بسیار تلاش کردم تا توانستم فیزیوتراپیست شوم.

بعد از اینکه سال ها در کسب و کارهای مختلف مشغول به کار شدم، متوجه شدم که اگر به صورت آزاد و مستقل کار کنم می توانم درآمد بیشتری داشته باشم.

در حینی که تلاش های من گسترده تر می شد، ابتدا از یک فضای اشتراکی در مطب یک متخصص اطفال به یک مکان اجاره ای و پس از آن به محلی متعلق به خودم، متوجه شدم که من به ایجاد کسب و کار، کارآفرینی و راهنمایی دیگر پزشکان و کسب درآمد علاقه ی فراوان دارم.

از آن زمان کسب و کار من به دو مرکز مجزا پیشرفت کرده است که ۱۲ دکتر متخصص در آن مشغول به کارند. علاقه ی من به کودکان همیشه وجود داشته است، اما علاقه ی به تجارت و کسب و کار را با پیشرفت شرکتم متوجه شدم.

موفقیت، موفقیت های بیشتری را با خود به همراه می آورد. هدایت دیگر پزشکان برای اینکه پیشرفت کرده و درمان های بهتری ارائه کنند احساسی درون من ایجاد می کند که با درمان بیماران احساس نمی شود.

آماندا آبلا
۲۸، میامی، نویسنده ی شخصی مالی، مشاور حرفه ای و متخصص امورمالی

ازآنجا که من همیشه درطول زندگی با ریاضیات مشکل داشتم، تصور می کردم که در مدیریت مالی عملکرد خوبی ندارم. بعد از پایان دانشگاه من به عنوان یک عضو تازه کار مشغول به کار شدم و با وجود اینکه در یک شهر پرهزینه زندگی می کردم، با یک دوره ی کساد اقتصادی مواجه شدیم.

من می دانستم که اگراطلاعات خود را درمورد اداره ی امور مالی شخصی خود افزایش ندهم، زندگی سراسر بدهی و بی پولی خواهم داشت. به عنوان روشی برای افزایش مسئولیت عمومی خود برای یادگیری درمورد امور مالی شخصی، شروع به وبلاگ نویسی کردم.

چندین سال بعد، من یک کتاب به چاپ رساندم، پول را برای خود عزیز کنید: راهنمای کارآفرینی فعال برای ایجاد یک رابطه ی عاشقانه میان کار و پول، و این به کتابی پرفروش تبدیل شد.

واکنش خوانندگان فوق العاده بود. تا آن زمان نمی دانستم که نه تنها تا این اندازه در نوشتن درمورد امور مالی خوب هستم بلکه به این کار علاقه ی شدیدی دارم.

من تمام کتاب ها را می خوانم و حتی در جشن ها و مهمانی ها با غریبه ها مصاحبه می کردم. من فقط تلاش می کردم که خودم را نجات دهم و علاقه ام من را پیدا کرد و به حرفه ی من تبدیل شد.

کریس دورسی
۵۱ ساله، دنور، بنیانگذار شرکت دورسی پیکچرز، و سازنده ی بیش از ۴۰ سریال تلویزیونی متمرکز بر موضوعات محیط زیست

ازآنجا که من در محیط های روستایی ویسکانسین بزرگ شده ام، محیط زیست و همچنین داستان سرایی در خانواده ی ما بسیار اهمیت داشت. من به عنوان جوان ترین از میان ۹ کودک دیگر، به داستان های تمامی بزرگتر های اطرافم گوش می دادم.

به عنوان کسی که به دشت و کوه و همچنین حفاظت از آنها علاقه دارد و همچنین به عنوان یک دانشجوی انگلیسی رشته ی بیولوژی در دانشگاه ویسکانسین – مدیسون ، من برای روزنامه های محلی داستان هایی درمورد ماجراجویی در طبیعت می نوشتم.

من متوجه شدم که رسانه ها تا چه اندازه می توانند بر تصمیم گیری افراد تاثیر داشته باشند. این موضوع ابتدا منجر به یک شغل در یک مجله و سپس به ایجاد شرکت دورسی پیکچرز که مسئول ساخت برنامه های تلویزونی درمورد طبیعت است، شد.

موفقیت من منجر به برقراری ارتباط با شرکت های حفاظتی شد که پس از ترکیب آنها با برنامه های من می توانست به موضوعاتی که برای من اهمیت فراوانی داشتند کمک ها اساسی کند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 13 مورد از سخنان جیم ران برای دادن انگیزه به…