web
analytics
ایجاد تعادل :چطور میان زندگی و کار تعادل ایجاد کنیم | کافه راز
تعادل کار و زندگی

ایجاد تعادل :چطور میان زندگی و کار تعادل ایجاد کنیم

ترجمه شده توسط کافه راز : ۴ راهنمایی برای مدیریت الویت ها و استفاده از زمان برای انجام کارهایی که مهم تر هستند.

سالهاست که برقراری تعادل میان کار و زندگی به یک فاجعه تبدیل شده است. همه ی مردم اعتراض دارند که این تعادل در زندگیشان برقرار نیست. کارشناسان توضیحاتی درمورد اینکه چگونگی ایجاد این تعادل توضیحاتی ارائه کرده اند، و تحقیقات علمی نشان داده اند که این موضوع باعث سلامت عقل و جسم می شود.

مدرسه ی کسب و کار هاروارد برروی ۴۰۰۰ مدیر در سراسر جهان تحقیقی انجام داده است ونتیجه نشان داد که موفق ترین مدیران الویت ها و زمان خود را مدیریت می کنند تا زندگی شخصی و کاری خود را بهبود بخشند.

اگر به خود توجه بیشتری داشته باشید نه تنها سالمتر خواهید بود بلکه موثرتر خواهید بود، زیرا زمانی که اندکی از کار فاصله بگیرید ایده های بهتری به ذهنتان خواهد رسید.

لورا وندرکام روش های زیر را برای مدیریت بهتر زمان ارائه داده است:

زمانتان را برای یک هفته برنامه ریزی کنید. تعیین کنید که چه زمانی بازده کاری بیشتری دارید و چه زمانی و باید به استراحت بپردازید. فهرستی از کارهایی که دوست دارید انجام دهید تهیه کنید، تا در وقت های بیکاریتان زمان را بیهوده از دست ندهید.

موفقیت را برای خود تعریف کنید. اگر وقت گذراندن با خانواده در این تعریف جایی دارد پس زمانتان را طوری تنظیم کنید کنید تا به جای هدر دادن وقتتان برای این کار هم وقت داشته باشید.

استفاده از تکنولوژی را مدیریت کنید. زمانی را به پاسخ دادن به ایمیل ها و حضور در شبکه های اجتماعی اختصاص دهید، و در دیگر زمان ها ی شخصی گوشی تلفن همراهتان را خاموش کنید.

کلوین ویتچر
متاهل، پدر چهار فرزند، آموزگار والدین
ساکن  لس آنجلس

زمانی که من و همسرم جرمی با هم آشنا شدیم، روی هم رفته ۱۵۰۰۰۰ دلار حقوق سالیانه ، سه خانه و سه ماشین داشتیم. هردوی ما ۱۴ تا ۱۶ ساعت در صنعت هتل داری مشغول به کار بودیم و بسیار کم همدیگر را می دیدیم.

وقتی در سال ۲۰۰۸ وضعیت اقتصادی به یکباره خراب شد ما همه چیز را از دست دادیم. این برای ما زنگ خطری بود تا مراقب چیزهایی که مهم تر هستند باشیم: خانواده و وقت گذراندن با یکدیگر

من و جرمی از کارولینای شمالی به لس آنجلس نقل مکان کردیم و چند سال بعد صاحب فرزند شدیم. درحال حاضر من آموزگار والدین در یک مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست هستم. یک مرکز را اداره می کنم و کتاب می نویسم. جرمی هم در خانه می ماند و او هم کتاب می نویسد.

درآمد ما ۸۵۰۰۰ دلار است اما سبک زندگی کنونی ما بیشتر با ارزش هایمان هماهنگی دارد. حتی ساختمان دو خوابه امان را هم به خانه ای بزرگ تبدیل کرده ایم و در اکثر روزها خانواده ی ما دور هم جمع می شوند و با هم زمان می گذرانند.

کافه راز : بخشی از سبک زندگی ما این است که کاری را انجام دهیم که برایمان با ارزش است و فقط با افرادی که از آنها خوشمان می آید کار کنیم. اگر نمی توانم که شما را برای شام به خانه ام دعوت کنم، با شما کار نخواهم کرد.

راس تورنتون
متاهل (بدون فرزند) مشاور مالی در مرکز Wealthcare For Women
ساکن آتلانتا

اوایل کارم، من هفته ای ۷۰ ساعت کار می کردم حتی در روزهای تعطیل. اما زمانی که با همسرآینده ام آشنا شدم متوجه شدم که او نمی تواند بعد از کارم قرار بگیرد. در نتیجه پس از راه اندازی شرکت خودم شروع کردم به الویت بندی زمانم. عادتی که اکنون دارم این است که به چیزهای مهمتر اهمیت بیشتری بدهم. برنامه ی مشخصی برای کار ایجاد کرده ام و تعطیلات مداوم دارم. هرگز پشت میزم نهار نمی خورم و درصورت امکان از غذا خوردن در فضای آزاد لذت می برم.

این سبک زندگی به من کمک می کند تا در کاربازده بیشتری داشته باشم. پس اگر در زمان غیر ساعت کاری تلفنم زنگ بخورد آن را جواب نمی دهم و و اصلا هم عذاب وجدان ندارم. الویت من در زندگی همسرم است. زمانی که پس از یک روزکاری طولانی به خانه برمی گردد تمام توجه من متوجه اوست.

لارن گرتمن
متاهل مادر چهار فرزند. سازنده ی وبسایت IAmThatLady.comکه به خانواده ها کمک می کند با درآمدشان زندگی کنند
سیراکیوز، منطقه ای در نیویورک سیتی

با داشتن چهار کودک کمتر از ۱۰ ساله، واقعا زمانم پر است. به مدت سه سال در فاصله ی میان تعویض پوشک و خوابیدن بچه ها کار می کردم. درنتیجه شبها و روزهای پراسترسی داشتم و زندگی اصلا تعادلی نداشت.

من می خواستم که در زمان کارم ۱۰۰ درصد مشغول کار باشم و در زمان هایی که کار مادرانه می کردم ۱۰۰ درصد مادر باشم. من و همسرم یک پرستار کودک برای ۲۰ ساعت در هفته و همچنین یک مستخدم برای خانه استخدام کردیم.

من می توانستم زمانم را صرف شستن دستشویی ها کنم یا پول در بیاورم. من پول درآوردن را انتخاب کردم. این کار به من کمک می کند که متمرکز و پربازده باشم. همچنین به اندازه ای پول پس انداز داشتیم که همسرم در سال ۲۰۱۴ از کارش در شرکت بیمه استعفا داد. حالا ما مسئولیت های کارو خانه را با هم انجام می دهیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : برای کسب موفقیت به عنوان یک کارآفرین سعی کنید عادت…