web
analytics
چطور شجاعت را درخود ایجاد کنید تا به هر چیز که می خواهید دست پیدا کنید | کافه راز
افزایش شجاعت

چطور شجاعت را درخود ایجاد کنید تا به هر چیز که می خواهید دست پیدا کنید

ترجمه شده توسط کافه راز : اگر این متن را می خوانید، یعنی شما فردی هستید که از خودتان و دیگران توقعات بیشتری دارید.

شما همیشه به دنبال روش هایی برای افزایش سلامت، خوشبختی و کارآیی خود هستید، و بسیاری از راهکارهای زندگی و مهارت های مدیریت زمان وجود دارند که به شما در این زمینه کمک می کنند.

اما سلاح سری که به شما کمک می کند هر روز زندگی بهتری داشته باشید، شجاعت است.

من می خواهم به شما نشان بدهم که چطور می توانید در شجاعترین حالت خود باشید. و به شما یاد می دهم که چطور می توانید این حس شجاعت را در خود ایجاد کنید، بگذارید با یک موضوع آشنا شروع کنیم: آن حالتی که پس از رفتن به باشگاه بعد از یک مدت بسیار طولانی در بدن خود احساس می کنید.

همه ی ما می دانیم که برگشتن به باشگاه و داشتن اندامی متناسب تا چه اندازه دشوار است. فقط پوشیدن لباس های ورزشی و رفتن به باشگاه درحالی که مغزتان فریاد می زند که این کار را انجام ندهید و برگردید، به خودی خود یک موفقیت به حساب می آید.

زمانی که بتوانید خود را به باشگاه برسانید، در اولین قدم ها برای دویدن، اولین پدال زدن ها روی دوچرخه و اولین وزنه زدن ها، بدنتان فریاد می زند که کار را متوقف کنید. درعرض چند دقیقه به شدت خسته می شوید. نفس نفس می زنید و صورتتان مانند لبو قرمز می شود.

به من اعتماد کنید. من درک می کنم. داشتن یک اندام متناسب چالش بسیار بزرگی است. زیرا شروع هر ورزشی برای اولین بار بسیار دشوار است. و می دانید دیگر چه چیزی دشوار است؟ اینکه بدانید پیش از این می توانسته اید چندین کیلومتر را به آسانی بدوید.

بله، اکثر ما زمان هایی را به یاد می آوریم که انجام دادن این تمرین ها تا این اندازه برایمان دشوار نبوده است. زمانی که به خاطر ورزش مداوم، اندامی مناسب داشته ایم. مهم نیست که آخرین توان شما در ورزش کردن چه اندازه باشد، همیشه می توانید با انجام تمرین های مداوم قوی تر شوید.

آیا می دانستید که مهارت شجاعت هم مانند عضلات شما است؟ شجاعت هم مهارتی است که تنها از طریق تمرین کردن افزایش می یابد. این ویژگی نیست که برخی ذاتا آن را داشته باشند و برخی دیگر نداشته باشند.

از نظرمن شجاعت یعنی توانایی واکنش نشان دادن در برابر عدم اعتماد به نفس، ترس، عدم اعتماد،افکار بیش از اندازه.

شجاعت یک توانایی است، مانند بلند کردن وزنه ها که یک توانایی به حساب می آید. شما می توانید با ورزش کردن زور و توانایی خود را بیشتر کنید، و همچنین می توانید با رفتارهای شجاعانه به صورت روزانه و مداوم میزان شجاعت خود را افزایش دهید.

در ابتدا انجام رفتار شجاعانه کار دشواری خواهد بود. دقیقا مانند اولین روز در باشگاه. اما زمانی که عضلات شجاعت را در خود تمرین دهید، اتفاقات جالبی برا شما خواهد افتاد. هرزمان که یک قدم از منطقه ی امنتان خارج شوید، اعتراض کنید و یا از نیازهایتان دفاع کنید یکی از کارهای شجاعانه را انجام داده اید.

تمرین های روزانه ی شجاعت، باعث قوی تر شدن عضلات شجاعت شما می شوند و بعد از آن انجام رفتارهای شجاعانه برای شما عادت می شود.

در این لحظات زمان مواجه با ترس یا عدم اعتماد به نفس می توانید به راحتی با این احساسات کنار بیایید. زمانی که عضلات شجاعت شما در بهترین حالت خود قرار بگیرند، احساسات نمی توانند برشما مسلط شوند.

پس از چند هفته ی مداوم رفتن به باشگاه، نرمش کردن حالتی اتوماتیک به خود می گیرد. و شجاعت هم دقیقا عملکردی مشابه دارد. اما زمانی که مدتی به باشگاه نروید، عضلات بدن و همچنین عضلات شجاعت شما ضعیف می شوند.

پزشکان انجام نرمش های روزانه را برای سلامت جسم توصیه می کنند، و من انجام فعالیت های شحاعانه را برای سلامت روح پیشنهاد می دهم.

در لحظاتی که احساس تردید و شک دارید، انجام کارهای شجاعانه می تواند زندگی شما را تغییر دهد. زمانی که بتوانید با داشتن رفتاری شجاعانه موقعیتی را کنترل کنید، دیگر در برابر ترس هایتان ضعف نخواهید داشت.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : نگاهی به این 3 مرحله برای ایجاد یک سرود زندگی…