web
analytics
بازسازی ذهن
بازسازی ذهن

چطور حالت ذهنی متناقض خود را بازسازی و اصلاح کنیم

ترجمه شده توسط کافه راز : امکان ندارد که یک وضعیت احساسی و یا یک احساس منفی توجه شما را از مشکلات روزانه و ازدیاد اضطراب های زندگی پرت می کند – می دانید، منظور آن حالت ذهنی است که می خواهید سرتان را به دیوار بکوبید.

چطور می توان از این حالت ذهنی محدود کننده ی خود آزاد شد؟ اگرچه این مهم است که صبرکنید، به گذشته فکر کنید و از آن درس بگیرید اما این هم مهم است که اندکی صبر کنید، فکر کنید و اجازه دهید که حس خوشبینی شما به احتمالات آینده بوجود بیاید.

اولین قدم برای خارج کردن خود از این حالت ذهنی این است که یک الگوی فکری متفاوت را بپذیرید که محدودیت های حاصل از حالت ذهنی متناقض با خود را از بین ببرد.

تفکری در مورد فراوانی نتایج خوب حاصل از اهداف تعیین شده برای فردا و آینده ی خود تعیین کنید. حالت ها موقت و زودگذر هستند – چه مثبت و چه منفی. برای از بین بردن حالت های منفی، صبر کنید، چند نفس عمیق بکشید و به خودتان اجازه دهید که یک یا دو دقیقه به این موضوع ساده فکر کنید.

آینده احتمالات و موقعیت های بیشماری برای پیشرفت عرضه می کند. به این توانایی اعتراف کنید که امروز می توانید از دیروزتان بهتر باشید، زیرا شما آن تصمیم را حالا کنترل می کنید.

به هیجاناتی حاصل از آینده فکر کنید، به انرژی حاصل از شرکت در فعالیت های ساده و پیچیده ای که احساس مثبتی را ایجاد می کنند بال و پر دهید. واقعا صبر کنید و به احتمالات فکر کنید. “زیرا زمانی که احتمالات را باور داشته باشید، خود را در موقعیت رسیدن به آنها قرار می دهید”

خیال بافی درمورد احتمالات آینده یک روش قدرتمند برای فهمیدن میزان کنترل شحصی شما بر موفقیتتان است. این قدرت ذهنی را تقویت کنید و به آن آزادی دهید تا حرکت کند. با انجام این کار، شما تضمین می کنید که در فردا ها و آینده بازده بیشتری داشته باشید و این امکان را خواهید داشت که در برابر الگوهای ذهنی محدود کننده ی خود ایستادگی کنید.

دراینجا یک تمرین ساده برای بازسازی لحظات رکود خود ارائه شده است:

یک فهرست کوتاه از چهار چیز ساده و در عین حال مهم که برای شما مهم هستند تهیه کنید:

فردا  ، هفته ی آینده ، ماه آینده ، سال آینده

برای هر بازه ی زمانی یک موضوع ساده را انتخاب کنید – حتی موضوعاتی ساده مانند بوییدن یک کیسه قهوه، تا یک سفر خارج از کشور در ماه آینده یا مراسم عروسی یک دوست خوب. حتما لازم نیست که یک موضوع مرتبط با کار یا بسیار مهم در زندگی باشد. هدف از این فهرست پیش بینی چیز هایی است که برای شما اهمیت دارند.

جمع بندی این فهرست به شما کمک می کند که باز بر زندگی تان تمرکز کنید و برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تلاش کنید. شما تمرکز بیشتری خواهید داشت برای تعیین برنامه هایی که دارای احتمالات رسیدن به موفقیت باشند و همچنین با اهدافتان هم سازگار باشند.

خودتان را به چالش بکشید تا بدانید چه کاری می توانید انجام دهید تا فاصله میان اینکه حالا کجا قرار دارید و می خواهید که به کجا برسید را از بین ببرید.

اگر احساس می کنید هیچ موضوع خاصی برایتان مهم نیست، برنامه ای برای تغییر شرایطتان تنظیم کنید. در نهایت “شما و تنها خود شما مسئول اقدام به ساختن زندگی رویاییتان هستید.”

درمورد آینده ای که می خواهید خیال پردازی کنید، یک برنامه ی واقع بینانه برای رسیدن به آنها تنظیم کنید و هر زمان که احساس ناراحتی کردید این برنامه را در مقابل خود قرار دهید. دانستن اینکه با عبور از ترس هایتان می توانید احتمال و موقعیت دستیابی به چیزهای بهتر و بزرگتر را داشته باشید یک تفکر بسیار قدرتمند است.

زمانی که یک واقعه یا یک تجربه ی مثبت را ایجاد کنید، این پیش بینی ها به شما یادآوری می کند که یک عادت شما در برابر طرح کلی چیزهای دیگر بسیار کوچک و ناچیز است. زمانی که صبر می کنید و طرزتفکرتان را به تمرکز بر احتمالات آینده تغییر دهید، به احتمال کمتری تسلیم موانع و چالش های روزمره خواهید شد زیرا آینده می تواند به عنوان یک وزنه تعادل عمل می کند.

عادت کنید که هرروز اولین چیز در صبح و هنگام خواب به احتمالات مثبت فکر کنید. آنها را به خاطر بسپارید. تمرکز بر نتایج مثبت یک الگوی فکری و فرآیند ذهنی کارآمدتر ایجاد می کند که باعث به وجودآوردن رفتارها و فعالیت های موثر می شود. آنها را یادداشت کنید و جایی قرار دهید که بتوانید مدام آنها را ببینید – روی آینه ی دستشویی یا در یک دفترچه یادداشت. این کار باعث بالارفتن پاسخگویی و مسئولیت پذیری شخصی شما می شود.

از کارهای کوچک شروع کنید تا پیگیری این عادت برای شما آسانتر شود. زمانی که احساس کردید هیجاناتتان درحال افزایش است لیستتان را گسترش دهید. از پیش بینی اتفاقات خوبی که در آینده برایتان خواهد افتاد لذت ببرید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :جادویی که باعث بهتر شدن همه چیز می شود درون خود…