web
analytics
چطور از چیزهایی که می خواهید بیشتر به دست آورید | کافه راز
راه پیشرفت

چطور از چیزهایی که می خواهید بیشتر به دست آورید

ترجمه شده توسط کافه راز : سختتر، بهتر، قوی تر، سریعتر – اینطور می توانید تمام ” تر” ها را به دست آورید.

کیم یک برنامه ریز عروس بود که ۷ روز هفته را کار می کرد. او همسر و مادر سه فرزند جوان بود، که معمولا نمی توانست به زندگی آنها رسیدگی کند. کیم دائما در حال تلاش میان کارهایی مانند ملاقات با مشتریان، کارهای اداری، برگذاری مراسم و مسئولیت ها و کارهای خانه است.

هرکدام از فرزندان او هم برنامه ای کامل دارند، و او احساس می کرد که در آن واحد در میلیون ها مسیر متفاوت کشیده می شود. او احساس اضطراب و خستگی داشت و دائما از برنامه هایش عقب می ماند.

داستان کیم موضوعی است که ما دائما مشابه آن را می شنویم. نشانه های کمبود در انسان های مختلف از احساس ناامیدی تا خستگی ذهنی متفاوت است. اما همه ی اینها نشانه های این است که شما به چیز بیشتری احتیاج دارید – شادی بیشتر، سلامت بیشتر، ثروت بیشتر. و راز به دست آوردن همه ی آنها مشابه است. آن راز ” تر” است.

” تر” صفتی است که چیزی را که شما در زندگی بیشتر می خواهید را توصیف می کند. اکثر مردم می خواهند که شادتر، سالم تر و ثروتمند تر باشند.

موضوعی که آنها نمی دانند این است که راز به دست آوردن چیزهای بیشتر در زندگی در این است که یک ” تر” را در زندگیشان وسیعتر کنند. ممکن است این باشد که شما بخواهید شجاعتر خطر کنید، بزرگتر رویاپردازی کنید یا ارتباط هایی نزدیکتر داشته باشید.

اگر شما یک تاجر یا صاحب کسب و کار هستید ممکن است برای شما این طور باشد که بخواهید صادق تر، مهربانتر و مصمم تر باشید. در زندگی شخصیتان، ممکن است زمان آن باشد که شجاع تر باشید، مسئولیت پذیر قوی تر باشید، یا آسیب پذیر بوده و با کسانی که دوستشان دارید شفاف تر باشید.

راز ” تر” این است که روش های کار و زندگی قدیمی و قابل قبول خود را که معمولا نتایج غیرقابل قبولی دارند را کنار بگذارید. هیچ چیز تغییر نمی کند تا زمانی که چیزی تغییر کند و همانطور که کیم هم یاد گرفت، یک تغییر می تواند همه چیز را تغییر دهد.

برای کیم ارزش واقعی تغییراتی که از طریق ” تر” ها ایجاد کرده است از لحاظ احساسی سودمندهستند نه فقط از جنبه های مادی و مالی. راز آن یک استراتژی برای شادی و رضایت در کل زندگی است – روحی، مالی،جسمی و ذهنی. خب، چرا ما از همان ابتدا در جایگاهی با چنین کمبودی هایی قرار می گیریم؟

۴ دلیل وجود دارد:

۱- نوارهای ضبط شده ی نامناسب:

بسیاری از ما دائما نوارهای ضبط شده ی نامناسبی را در ذهنمان اجرا می کنیم، و آنها به صداهایی تبدیل می شوند که ما روزانه بیشتر از چیزهای دیگر می شنویم.

این افکار منفی در ذهن ما تکرار می شوند تا زمانی که باور کنیم که ما هرگز موفق نمی شویم. این که ما چه چیزهایی رابه خودمان می گوییم تعیین کننده ی میزان ” تر” هایی است که به دست خواهیم آورد – از یک جایی دیگر باید بگوییم کافی است، و شروع به ایجاد تغییرات کنیم.

۲- وضوح:

گاهی ما اشتیاقمان را از دست می دهیم. گاهی هدفمان تیره و مبهم می شود. منفعل می شویم و هر تغییر واقعی را به تعویق می اندازیم. بدون داشتن دیدگاه مشخصی از اینکه به کجا می خواهیم برویم، نمی توان بیشتر از آن چیزی که می خواهیم در زندگی به دست آوریم.

مشکل کیم هم همین بود، او زمانی که به عنوان یک برنامه ریز عروسی شروع به کار کرد عاشق زمان های آزادی بود که این کار برای او ایجاد می کرد و از برنامه ریزی برای مراسم ها لذت می برد. اما زمانی که مادر شد برنامه ی کاری اش پیچیده تر شد، متوجه شد که دیگر علاقه ی اولیه را به کارش ندارد.

۳- کمبود مشاهدات:

بنجامین فرانکلین می گوید: “چشم های یک استاد از دست هایش کارهای بیشتری انجام می دهند.” اگر زمانی را به تجزیه و تحلیل های واقعی تلاش هایمان برای رسیدن به نتایج مورد نطرمان اختصاص ندهیم، در برنامه ی یکنواختی از فعالیت های بی حاصل گیر می کنیم.

ما بدون فکر و بررسی درست در مورد اینکه چه تغییراتی باعث می شوند یک هدف به واقعیت برسد یا یک مشکل حل شود، فقط پول، انرژی و زمان برای آن صرف می کنیم.

۴- نبود اعتقاد:

اکثر اوقات ما می دانیم که باید چه کارهایی انجام دهیم، اما برای آن تلاشی نمی کنیم زیرا ترس برما غلبه می کند. ما دچار شک و تردید خواهیم بود که آیا می توانیم به آن هدف دست پیدا کنیم یا نه.

اعتقاد و باور باید جایگزین ترس شود.

خبر خوب این است که مهم نیست چه چیزی شما را وارد یک برنامه ی تکراری کند، راه خروج مشابه همان است. اینها ۴ سوال بسیار مهم هستند که باید از خودتان بپرسید و سپس آنها را در هر شرایط، مشکل یا هدفی به کار بگیرید تا وفور ” تر” ها را در زندگیتان ایجاد کنید:

۱- من چه می خواهم و به کجا می خواهم بروم؟ رویاهایتان را آغاز کنید. اگر رویا پردازی نکنید رو به زوال می روید.

اگر به وضوح بدانید که به کجا می خواهید بروید، روزهای خوبی در برابرتان خواهد بود. ما یک تابلو رویاها داریم که نشان دهنده ی ۱۳ بخش از زندگی ماست که در آن ” تر” های بیشتری می خواهیم. اندازه ی آن ۳*۴ است و ما هر روز ۳ یا ۴ بار به آن خیره می شویم و فعالیت هایمان را براساس این بخش های مهم منظم می کنیم.

۲- چرا من آن چیزی که می خواهم را ندارم؟ عینک خوشبینی تان را بردارید و تصمیم بگیرید چه چیزی غیرقابل قبول است.

صادق باشید! لیست غیرقابل قبول های شما مهم ترین لیستی است که می توانید تهیه کنید. زندگی تمایل دارد به شما چیزهایی را بدهد که تحملش را داشته باشید. اگر نمی خواهید چیزی را “متوقف کنید”، سرزنش کردن خود برای آن نتایج منفی بی ارزش است.

کیم به طور مداوم شام ها، بازی های بیس بال و رفتن به کلیسا با خانواده را از دست می داد. درنهایت یک روز تصمیمش را گرفت، روی شن ها خطی کشید و گفت: “این قابل قبول نیست” . با انجام این کار او موقعیت هایی برای رفتار های جدید و نتایج جدید برای خود ایجاد کرد.

۳- برنامه های من تا چه اندازه واضح و مشخص هستند،

چه زمانی شروع شده و چه زمانی به پایان می رسند؟ مشکل، شرایط یا هدفتان را تعریف کنید، و گاهم های اجباری روزانه ای برای خود تعیین کنید که با انجام آنها در مسیر درست قرار بگیرید. سپس تعیین کنید که “تا چه زمانی” آنها را انجام خواهید داد.

موضوع کلیدی این است: اگر برای اهدافتان زمان تعیین نکنید، نظم مورد نیاز برای رسیدن به آنها را نخواهید داشت.

هرروز، بدون شکست، مرحله ی بعد را انجام دهید.

۴- پیشرفت من چطور است و آیا دریافت نتیجه را احساس می کنم؟

هزینه را پرداخت کنید. سختی کوتاه مدت است – اما نتیجه ی آن می تواند برای یک عمر باشد.

به هر چیز کوچک یا بزرگی که پیشرفت شما را تضمین می کند متعهد شوید.

برای کیم این به معنای بازگشت به مدرسه بود. او می دانست که برای تغییر شغل احتیاج به تحصیلات جدید دارد. درنتیجه او چند روزی کارش را کنار گذاشت و آن روز ها را به درس خواندن پرداخت. او با قربانی کردن درآمدش برای یک مدت کوتاه، بر نتایج طولانی مدت سرمایه گذاری کرد.

با آشکار شدن راز ” تر” ها، شش سال بعد، کیم توانست مدرک فوق لیسانسش را بگیرد و در تدریس دروس تخصصی استاد شود. او تنها زمان هایی که فرزندانش در مدرسه بودند تدریس می کرد و زمان و انرژی زیادی را به خانواده اش اختصاص می داد. او از کارش احساس رضایت دارد و این به او این امکان را می دهد که به خانواده های دیگر هم کمک کند.

زمانی که ” تر” های بیشتری داشته باشید، باید بدانید که چطور از آنها نگه داری کنید. همه ی ما می دانیم که چطور یک عادت جدید را شروع کنیم، اما موضوع دشوار این است که چطور در آن مسیر ثابت قدم بمانیم.

این روش ها را انجام دهید تا “تر” های شما با وجود محدودیت ها هم رشد کنند:

۱- رها کنید و فرار کنید.

انسان های منفی باف را از زندگیتان حذف کنید. اطرافتان را با انسان های برنده پر کنید، افرادی که بتوانند شما را خوشحال کنند و به سمت جلو حرکت دهند. یک پشتیبان پیدا کنید، مانند یک دوست، یک پزشک یک مربی . برای کسب نتایج مثبت باید خودمان را با افراد و چیزهای مثبت درگیر کنیم.

۲- دکمه ها control+alt+delete را فشار دهید.

اجازه ندهید که موانع و سختی ها شما را نا امید کنند یا مانع پیشرفتتان شوند. گذشته می تواند شما را رها کند. اگر احتیاج به راه اندازی مجدد داشتید، از خودتان بپرسید چه زمانی من در بهترین دوران خودم بوده ام؟ به گذشته نگاه کنید و بپرسید چه چیزی باعث شده بود که من عالی باشم و چطور می توان آن را تکرار کرد. سپس از روند پشرفتتان چشم برندارید.

این را بدانید که موانع ” تر” را معنا نمی کنند – بلکه آن را تصحیح می کنند. بر روی افزایش نتایج مثبت تمرکز کنید. هرزمان که لازم بود دنده را عوض کنید، مسیر را تغییر دهید و کارهای جدیدی انجام دهید.

۳- واقعا، واقعا و واقعا به خودتان افتخار کنید.

گفتن این جمله که من عاشق خودم هستم، تاثیر بسزایی بر عملکرد شما دارد. دکتر کریتستن نورتراب در مصاحبه با اوپرا واینفری گفت: “اگر به مدت ۳۰ روز در آینه زل بزنید و بگویید عاشقت هستم، ار نتیجه و تاثیراتی که بر تغییرات مثبت در زندگی شما خواهد داشت شگفت زده خواهید شد.”

این مراسم کوچک ۲۰ بار در روز سیم کشی های مغز شما را بازسازی می کند و روح درونی و ارزش های درونی شما را زنده می کند. پیروزی هایتان را در طول روز مشخص کنید. خودتان را دوست بدارید و به خودتان جایزه بدهید. برای دستاورد های کوچک جشن بگیرید تا به نتایج بزرگتر دست پیدا کنید.

۴- موی بافته شده را پیدا کنید!

موی بافته شده برای شما چیست؟ دلیل اصلی شما برای انجام هرکاری چیست؟ داشتن یک دلیل اساسی برای کارهایی که انجام می دهید قدرتی دارد که می تواند انگیزه ی خاصی به شما می دهد.

یکی از مشتریان من، برایان، زمانی راز “تر” را متوجه شد که شرکتش در حال از بین رفتن بود. او قوانینی را که ما برایش مشخص کردیم انجام داد و عملکرد تجاری او در عرض ۱۲ ماه تا ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرد.

زمانی که از او پرسیدیم چطور توانست تا این اندازه بر برنامه ها متمرکز باشد، او به سادگی پاسخ داد “موی بافته شده”. سپس گوشی موبایلش را بالا آورد و عکسی از دختر بچه ی ۸ ساله با موهای قرمز و بافته شده خود به ما نشان داد.

این انگیزه ی او برای کارهایش بود. انگیزه ی شما چیست؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : موفقیت را باید جذب کرد، نه اینکه آن را تعقیب…