web
analytics
چرا هر کسب و کار کوچکی نیاز به یک برنامه ی پشتیبان و مدیریت بحران دارد؟ | کافه راز
مدیریت بحران

چرا هر کسب و کار کوچکی نیاز به یک برنامه ی پشتیبان و مدیریت بحران دارد؟

ترجمه شده توسط کافه راز : از آنجا که در سال ۲۰۱۶ کسب و کارها به صورت دیجیتال هستند، نمی توان از دست دادن داده ها را جبران کرد. چه به دلیل بلایای طبیعی، اشتباهات انسانی یا حمله ی سایبری باشد، از دست دادن داده ها بسیار هزینه بر و پرخطر است. به همین دلیل به یک راه حل برای مدیریت بحران احتیاج است.

BDR چیست؟

قطعا شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک تا کنون یک بار از خود این سوال را پرسیده اید که : “BDR چیست؟ ” ساده ترین تعریف این است: ترکیبی از پشتیبانی داده ها و راه حل های مدیریت بحران که طراحی شده اند تا در هنگام حمله، بلایای طبیعی و سایر موقعیت های خطرناک آپتایم را تضمین کند، ازدست داده داده ها را کاهش دهد و بهره وری را افزایش دهد. به بیانی دیگر، BDR در زمان بروز مشکلات امنیت کار را تضمین می کند.

به گزارش پایگاه خبری Security Week میزان کل داده های از دست رفته در شرکت ها در چند سال اخیر ۴۰۰ درصد افزایش یافته و به نظر نمی رسد که این روند در زمان نزدیک کاهش یابد. با به وجود آمدن کلان داده ها، پردازش ابری، سیاست استفاده از موبایل در محیط کار (BYOD)، محافظت از داده های محرمانه به امری چالش برانگیز تبدیل شده است.

سایت IT WEB اظهارکرده است که هزینه ی کلی خسارات وارد به داده ها در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۲٫۱ تریلیون دلار خواهد رسید. این باور غلط وجود دارد که بالاترین خطر برای شرکت های بزرگ وجود دارد، اما این اصلا درست نیست.

به گزارش Varizon خسارات اندک وارد به داده ها ،آنهایی که کمتر از ۱۰۰ فایل را از دست داده اند، ضرری درحدود ۱۸٫۱۲۰ تا ۳۵٫۷۳ دلار را به وجود آورده اند. اگر از پس چنین هزینه ای برنمی آیید، زمان آن رسیده است که از یک برنامه ی BDR استفاده کنید.

۵ دلیل برای اینکه سازمان های کسب و کار کوچک به برنامه ی BDR احتیاج دارند

اینکه شرکت های کوچک از برنامه یا راه حل های BDR استفاده نمی کنند به این دلیل است که از ارزش های واقعی این برنامه آگاهی ندارند.

تعدادی از بهترین فواید را برایتان یاد آور می شویم تا متوجه شوید که چرا استفاده از این برنامه برای کسب و کار شما بسیار مهم است.

۱- در برابر بلاهای طبیعی محافظت می کند.

چه سیل، زلزله، آتشفشان یا هر بلای طبیعی دیگری باشد، شرایط غیرقابل کنترلی به وجود خواهد آمد که باعث می شود تجارت شما برای مدتی از کار بیفتد. و با توجه به آمار سازمان آرشیو اسناد ملی، ۹۰ درصد از شرکت هایی که حداقل ۷ روز تجربه ی از کارافتادگی مرکز داده ها را داشته باشند، در مدت ۱ سال از دور تجارت حارج خواهند شد.

اگرچه BDR نمی تواند مانع از رخدادهای طبیعی شود، اما از داده های شما حفاظت می کند و تضمین می کند که این خرابی لطمه ای به شرکت شما نمی زند.

۲- تاثیرات حمله ی سایبری را کاهش می دهد.

هرچه داده ها و اطلاعات بیشتری به صورت آنلاین منتقل می شوند، مجرمان سایبری تلاش و تمرکز خود را بر روی شرکت هایی که به نظر بدون محافظ می آیند، افزایش می دهند. در اکثر مواقع منظور شرکت های کوچکی است که آسیب پذیرند. یکبار دیگر، برنامه ی DBR از تاثیرات حمله را کاهش می دهد و اجازه نمی دهد شما اطلاعات باارزشی را ازدست بدهید.

۳- امنیت اطلاعات مشتریان را تضمین می کند.

آیا اطلاعات محرمانه ی زیادی از مشتریان خود را ذخیره می کنید؟ اگرچنین است نمی توانید این داده ها را به سادگی از دست بدهید یا به دست افراد نادرست بیندازید. BDR تضمین می کند که این اطلاعات به درستی ذخیره شده و تحت کنترل است. درنتیجه دیگر لازم نیست نگران از دست دادن اطلاعات باشید، حتی اگر اتفاقی غیرقابل پیش بینی رخ دهد.

۴- انسان هم اشتباه می کند.

اگرچه درمورد بلایای طبیعی و حملات سایبری توضیحات بسیاری داده شد، اما واقعیت این است که کارمندان خود ما گاهی مسئول بخش اعظمی از خسارات وارد شده هستند.

اشتباه رخ می دهد و تنها یک تصمیم اشتباه باعث به خطر افتادن داده ها می شود. به همین دلیل است که آموزش مناسب کارمندان و داشتن راه حل های پشتیبان بسیار مهم است.

۵- سیستم ها از کار می افتند.

درنهایت همه ی ما می دانیم که سخت افزارها، ماشین ها و سایر سیستم ها بالاخره از کار می افتند. مهم نیست چقدر برای تکنولوژیتان هزینه کرده باشید، هیچ راه حلی بی نقص نیست. حتی سیستم هایی که ۹۹٫۹ درصد گارانتی زمان کار دارند هم دیر یا زود از کار خواهند افتاد.

بنابراین شرکت ها باید بر برنامه های BDR قدرتمندی سرمایه گذاری کنند که تمامی این خطرها را رفع کند.

در راه حل BDR به دنبال چه باید باشیم؟

زمانی که متوجه شدید شرکتتان به برنامه ی BDR احتیاج دارد، چطور تشخیص می دهید که کدام راه حل برای شما مناسب است؟ از آنجا که حرفه ها با هم متفاوتند، با بررسی موارد زیر شروع کنید:

  • سازش پذیری سخت افزار.

با توجه به سخت افزاری که در کارتان استفاده می کنید، باید از راه حل DBR ی استفاده کنید که با وضعیت کنونیتان سازگاری داشته باشد. زمانی که گزینه ها را با هم مقایسه می کنید این را درخاطر داشته باشید.

  • ارزش گذاری صعودپذیر.

زمانی که تجارت شما پیشرفت کند، باید داده های بیشتری جمع آوری و ذخیره کنید. یک الگوی ارزش گذاری تغییر پذیر به شما این امکان را می دهد که با توجه به نیازتان درجه بندی کنید.

  • پشتیبانی تمام مدت.

حادثه هیچگاه خبر نمی کند، اطمینان حاصل کنید که BDR انتخابتان بیست و چهار ساعته و هرروز سال برای پشتیبانی فنی آماده است.

  • اعتبار قوی.

و درنهایت در نظر گرفتن اعتبار راه حل BDR بسیار مهم است. چه مدت است که در بازار وجود دارد؟ نظر مشتریان چیست؟ پاسخ این سوالات اطلاعات زیادی به شما خواهد داد.

اگر بتوانید یک راه حل BDR پیدا کنید که تمامی چهار ویژگی بالا را داشته باشند، آن موقع است که راه حل مناسب برای کارتان را یافته اید.

از کسب و کارتان محافظت کنید.

هیچ کس دوست ندارد احتمال دهد که اتفات بد برای کسب و کارش رخ دهد ، اما حقیقت تلخ این است که بالاخره روزی در آینده با یکی از این مشکلات مواجه خواهید شد.

کافه راز : راهی برای جلوگیری از حمله های سایبری، بلاهای طبیعی و اشتباهات انسانی وجود ندارد، اما با سرمایه گذاری بر راه حل هایی که به پشتیبانی داده ها و مدیریت بحران کمک می کنند می توانید کسب وکارتان را در برابر ازدست دادن داده ها ایمن سازید. صادقانه بگویم بیش از این صبر جایز نیست.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : تفاوت میان یک سخنرانی قدرتمند و یک سخنرانی اسف بار…