web
analytics
چرا نباید خود را مجبور کنید که محکم و قوی باشید (مخصوصا زمانی که ناراحت هستید) | کافه راز
تسکین ناراحتی

چرا نباید خود را مجبور کنید که محکم و قوی باشید (مخصوصا زمانی که ناراحت هستید)

کافه راز » چالش های زندگی باعث می شود که محکم و قوی باشیم. روابط، کار، فرزندان، خانواده و مشکلات مالی همه با هم باعث می شوند که ما تحت فشار زیادی قرار بگیریم و از ما توقع می رود که در مواجه با این مشکلات انعطاف پذیر یا بی تفاوت باشیم. ما احتیاج داریم که قوی باشیم.

برای اینکه به کودکانمان یاد بدهیم که در برابر مشکلات زندگی قوی باشند باید بلند شویم، خاک های لباسمان را بتکانیم و به مسیرمان ادامه دهیم. هرچه بیشتر از اول شروع کنیم، خسته تر و دلسردتر می شویم.

احتمالا آنچه که لازم داریم ایجاد تغییر در رفتارمان است. برای اینکه قوی تر باشیم و بتوانیم در برابر ناملایمات زندگی مقاومت کنیم، شاید بهتر باشد که ملایم باشیم نه سرسخت.

گاهی اوقات کنترل کارها را رها کنید.

رها کردن بعضی کارها برای سلامت مفید است اما درصورتی که به دیگران لطمه نزنید و همین طور زندگی خود را در معرض خطر قرار ندهید. رها کردن یک مسولیت و ایجاد تغییرات به معنای بی مسئولیتی شما نیست. زمانی که زندگی بیش از حد سخت می شود و حجم اجبارات زندگی زیاد می شود، کاری کنید که از این زندان رها شوید.

کاری کنید که محدوده هایتان را وسیع تر کند، کاری که در حالت های عادی انجام نمی دهید. ریسک کنید اما حساب شده. فقط پاسخگوی خودتان باشید.

احساساتتان را درک کنید.

احساس واقعیتان را درک کنید. البته گفتن بسیار ساده تر است تا عمل. به جای کنار آمدن باهر موقعیتی و حفظ آرامش، به جای اینکه تابع جمع باشید و تصمیمات قابل پیش بینی و مطمئن ، از خودتان بپرسید که واقعا چه می خواهید؟

تصور کنید که اگر شکست یکی از گزینه ها نباشد، به چه چیزهایی خواهید رسید. اگر ترس از نتایج نامناسب و قضاوت شدن نداشتید، چه انتخابی می کردید؟ در اکثر مواقع احتمالات و اتفاقات منفی فقط در ذهن ما هستند، و درواقع رسیدن به آرزوهایمان ساده تر از چیزی است که فکر می کنیم.

در فرهنگی که از ما توقع دارد محکم و قوی باشیم شاید اعتراف و نشان دادن احساسات نوعی ضعف به حساب بیاید، اما در واقع این کار قدرت بیشتری نسبت به زندگی کردن با انکار لازم دارد.

ملایمت نوعی استحکام جدید است.

زمانی که احساس می کنید در یک موقعیت باید محکم باشید، لب بالاییتان را گازبگیرید ونفستان را با خشم بیرون فوت کنید، به این فکر کنید که انتخاب دیگری هم دارید. شاید بد نباشد برای تنوع در فاجعه ی رویدادهای زندگیتان غرق شوید تا بفهمید که انسان بودن چه احساسی دارد.

تلاش فراوان برای رسیدن به یک ذهن خشن شما را از دنیای پرورش احساسات دور می کند، درحالی که ممکن است با ایجاد یک تغییر به چنین دنیایی وارد شوید. با ملایم کردن دیدگاهتان درمورد خود و دیگران، و تجربه ی لطافت و تعالی ، ممکن است تصور کنید که نتیجه معکوس خواهد بود اما در طولانی مدت نتایج ارزشمند بیشتری کسب خواهید کرد.

شما غم، ناامیدی یا عصبانیت را شدیدتر احساس می کنید. اما جنبه ی غیر مهم این است که زمانی که شادی را می یابید گویی که تاکنون این حس را از خود دریغ کرده اید.

کافه راز : سرسختی و محکم بودن مانند پهلوان پنبه دروغین است. واکنش عادی که باید جدیدا امتحان کنید نرمی و ملایمت است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
کافه راز : زمانی که احساسات به حد بالایی می رسند، حتی موفق ترین زوج ها…