web
analytics
چرا طرز فکر شما بسیار مهم است و 10 روش برای عملی کردن آنها | کافه راز
چرا طرز فکر شما بسیار مهم است

چرا طرز فکر شما بسیار مهم است و ۱۰ روش برای عملی کردن آنها

ترجمه شده توسط کافه راز : چرا طرز فکر شما بسیار مهم است و ۱۰ روش برای عملی کردن آنها

یکی از مهمترین گام هایی که می توانید در راستای دستیابی به بزرگترین توانایی هایتان در زندگی بر دارید این است که یاد بگیرید از طرز فکر خود و تاثیرات آن بر عملکرد، روابط و افراد اطرافتان آگاهی کسب کنید.

من معمولا کارگاه های آموزشی و سمینارهایم را با یک پرسش آغاز می کنم: چه طرز فکری را با خودتان به این جلسه آورده اید؟
این سوال معمولاً چهره هایی گیج و مبهوت به همراه می آورد. در واقع، انسان ها معمولا آگاهی زیادی از طرز فکر ندارند. آنها می دانند چه زمانی گرسنه هستند یا چه زمانی احساس ناراحتی می کنند، اما معمولاً نمی دانند درمورد طرز فکرشان چه رفتاری باید داشته باشند. این یک اشتباه است زیرا طرز فکر شما همه چیز است. این تعیین کننده ی درک شما از جهان و همچنین چگونگی دیدگاه جهان نسبت به شماست.

همه ی ما یک انتخاب داریم. می توانیم یک گفتگوی درونی درمورد تشویق خود و دادن انگیزه به خودمان را انتخاب کنیم، یا گفتگویی درونی درمورد ترحم برای خود را انتخاب کنیم و بر علیه خود باشیم.

این قدرتی است که همه ی ما داریم. همه ی ما با سختی ها، صدمه خوردن ها ، دل شکستگی ها و دردهای روحی و جسمی مواجه می شویم. موضوع مهم این است که متوجه شوید اتفاقی که برای شما رخ می دهد اهمیتی ندارد، آن چیزی که مهم است نوع پاسخ شما به آن شرایط است.

ذهن شما مانند کامپیوتری است که می تواند برنامه ریزی شود. این شما هستید که انتخاب می کنید نرم افزاری که روی آن نصب می شود پر بازده و مفید باشد یا نه. مکالمات درونی شما همان نرم افزاری است که طرز فکر شما را برنامه ریزی می کند، و همان تعیین می کند که شما چطور خودتان را به دنیای اطراف معرفی کنید. این فرآیند برنامه نویسی تحت کنترل خود شماست.

بسیاری از ما امروزه الگوهای رفتاری داریم که در سنین کم و حساس در ذهنمان برنامه ریزی شده اند. اطلاعاتی که در ذهنمان ثبت شده اند ممکن است کاملا نامناسب و غلط باشند. بلندترین و تاثیرگذار ترین صدایی که شما می شنوید صدای درونیتان ، خود انتقادگرتان. که با توجه به اجازه ای که خودتان به آن می دهید، می تواند موافق یا مخالف با شما باشد. می تواند خوش بین یا بدبین باشد. خود شما هستید که فرستنده و گیرنده را کنترل می کنید، اما درصورتی که آگاهانه مسئولیت کنترل مکالمات درونیتان را برعهده بگیرید.

طرز فکرهای بدی که به عادت تبدیل شده اند معمولا حاصل اتفاقات و وقایع گذشته هستند. دلایل معمول آن شامل اعتماد به نفس پایین، استرس، ترس، خشم و عدم توانایی در پذیرش تغییرات است. برای ریشه یابی طرز فکرهای غلط کار دشوار و سنگینی لازم است اما نتیجه ی این کار تا پایان عمر باقی خواهد ماند.

در اینجا ۱۰ استراتژی برای بهبود بخشیدن طرز فکرتان وجود دارد:

۱-تعلیم و تربیت خود از طریق تاکید و تکرار

جملات مثبتی که روزانه به دفعات تکرار شوند ذهن ناخود آگاه شما را با افکار مثبت برنامه ریزی می کنند. جملات مکرر از کلماتی ساخته شده اند که در آنها قدرت، اعتقاد محکم و ایمان وجود داشته باشد. شما پاسخی مثبت برای ناخودآگاه خود می فرستید، ذهن ناخودآگاه شما هرچه به آن بگویید را می پذیرد. اگر این کار به درستی انجام شود، احساس خوب و مثبتی در شما ایجاد می شود که به فعالیت های مثبت منجر می شود.

۲-دادن انگیزه به خود از طریق کشف انگیزه های شخصی خودتان

کشف کنید که چه چیزهایی به شما انگیزه می دهد ،چه چیزهایی شما را تحریک به ایجاد تغییرات در زندگی می کند. انگیزه های اصلی عبارتند از عشق، مراقبت از خود، خشم، درآمد مالی و ترس. برای انگیزه دادن به خود باید اشتیاق، دیدگاه مثبت و باور به خود و استعدادهای خدا دادی خود داشته باشید.

۳-قدرت تصور و تجسم

تحقیقات روانشناسی درمورد اوج کارآیی یک فرد نشان داده است که اکثر ورزشکاران، جراحان، مهندسان و هنرمندان بزرگ برای بالا بردن میزان مهارت ها و تمرکز خود به صورت آگاهانه یا ناخودآگاه از تکرار جملات مثبت یا تصور و تجسم استفاده می کنند.

نلسون ماندلا به وفور در مورد اینکه چطور تجسم و تصور به او کمک کرده است که در زمانی که ۲۷ سال زندانی بوده است یک طرزفکر مثبت را در خود حفظ کند متونی نوشته است.

او در اتوبیوگرافی اش نوشته است: “من دائما به آن روزی فکر می کردم که بتوانم آزادانه قدم بزنم. و درمورد حس و حال انجام آن کار برای خودم رویاپردازی می کردم.” تصویر سازی و تجسم تاثر بسزایی در بهبود طرزفکر انسان ها دارد.

۴-بحث نگرشی برای داشتن مکالمات درونی مثبت

بحث نگرشی روشی است برای کنار گذاشتن برنامه ریزی های منفی گذشته با پاک کردن یا جایگزین کردن آنها با صداهای درونی مثبت آگاهانه که باعث می شود در مسیر دیگری قرار بگیرد.
مکالمات درونی شما – همان صدای ضعیفی که تمام طول روز به آن فکر می کنید – مانند دانه ای عمل می کند که ذهن شما را برنامه ریزی کرده و رفتارتان را تحت تاثیر قرار می دهد. به چیزهایی که به خودتان می گویید بیشتر دقت کنید.

۵-قدرت کلمات – مراقب قدرت کلماتتان باشید

زمانی که کلمات در جهان آزاد شوند دیگر نمی توان آنها را پس گرفت. این را بیاموزید که مراقب قدرت کلماتتان باشید. آن چیزی که می گوییم نشان دهنده ی چیزی است که در قلب ما وجود دارد و همچنین چیزهایی که در مورد خودمان باور داریم. اگر متوجه شویم که درمورد چیزهایی که در اطرافمان هستند با قضاوت و اهانت صحبت می کنیم، باید بدانیم که موقعیت و حالت قلب هایمان باید تغییر کند. شما می توانید به واسطه ی آنچه می گویید مسیری برای رسیدن به موفقیت ایجاد کنید.

۶-قدرت موجود در احوالپرسی های مثبت

زمانی که مردم از من می پرسند حالم چطور است، من پاسخ می دهم “فوق العاده ام”. اکثر مردم از اینکه با افرادی کار یا زندگی کنند که از زندگیشان راضی هستند، لذت می برند.

۷-اشتیاق: موضوع کلیدی برای داشتن انگیزه

داشتن اشتیاق به شما کمک می کند که از داشته ها و نعمت هایتان بیشترین استفاده را ببرید. اشتیاق به این معناست که خودتان را وادار به حرکت و فعالیت کنید. این یک روحیه ی درونی است که از طریق فعالیت های شما، تعهدهایی که دارید، اعتقادتان به کارهایی که انجام می دهید خود را نشان می دهد. این یکی از قدرتمندترین و جذاب ترین ویژگی هایی است که شما می توانید داشته باشید.

۸-قدرت بخشیدن به روح

آخرین سطح نیازهای انسانی به قلمرو روح او مربوط می شود. همانطور که ما بدنمان را تغذیه می کنیم تا به نیاز ابتدایی خود که زنده ماندن فیزیکی است رسیدگی  کرده باشیم، باید به روحمان هم رسیدگی کنیم زیرا ما موجوداتی روحانی و معنوی هستیم. بسیاری از افراد انگیزه ی مثبت و قوی را در ایمانشان پیدا می کنند. من هم از این دسته افراد هستم.

۹-زندگی تان را با حس شوخ طبعی جذابتر کنید

حس شوح طبعی یک محرک بسیار قوی است. هر چه شوخی و خنده ی بیشتری در زندگی داشته باشید، استرس کمتری خواهید داشت؛ و این یعنی انرژی مثبت بیشتری خواهید داشت تا بتوانید طرز فکرتان را عملی کنید.

۱۰-ورزش کردن می تواند به با انگیزه بودن شما کمک کند

یکی از بهترین روش ها برای داشتن طرز فکری مثبت تر و با انگیزه تر ورزش کردن است. داشتن یک برنامه ی ورزشی منظم می تواند بازخوردی مثبت و نسبتا سریع به فرم کاهش وزن، عضله سازی یا احساس اینکه کاری مثبت برای خودتان انجام می دهید، داشته باشد.

این موضوع ثابت شده است که

 زمانی که با طرز فکر و رفتاری مثبت به دنیا نزدیک شویم، زندگی پاداش های بهتری برای ما خواهد داشت.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : احساس سردرگمی و بی انگیزگی دارید؟ نمی دانید چطور دوباره…