web
analytics
چرا جذابیت خود را از دست می دهید اما خودتان متوجه نمی شوید
از دست دادن جذابیت

چرا جذابیت خود را از دست می دهید اما خودتان متوجه نمی شوید!

ترجمه شده توسط کافه راز : هرانسانی تلاش می کند که انسان خوبی باشد، مهربان، دلسوز و غمخوار. اما برای برخی افراد این طور نیست.

انسانها عادت ها یا رفتارهای بد بسیاری دارند که باعث می شود به نظر غیر جذاب و آزاردهنده بیایند و هیچ کس تمایلی به برقراری ارتباط با آنها نداشته باشد.

چند مورد از این ویژگی های آزاردهنده را در ادامه برای شما نام می بریم و اگر تصادفا متوجه شدید که یکی از این ویژگی ها را دارید سریعا آن را ترک کنید. و به محض اینکه این کار را انجام دهید متوجه خواهید شد که دایره ی دوستانتان بزرگتر خواهد شد.

۱-شما خود شیفته هستید.

بسیاری از افراد بدون اینکه متوجه شوند این ویژگی را دارند. شما فقط به خودتان اهمیت می دهید، فقط درمورد خودتان صحبت می کنید و اهمیتی نمی دهید که اطرافیانتان چه می گویند. شما فکر می کنید که فقط خودتان مهم هستید. اگر شما اینطور هستید، زمان آن است که تغییر کنید. هیچ کس نمی خواهد با انسانی دوست شود که فقط به خودش اهمیت می دهد.

۲- شما به زیبایی ظاهری اهمیت می دهید و زیبایی درون را نادیده می گیرید.

شگفت انگیز است که بدانید زیبایی واقعی شما از درون قلب، بدن و روح شما حاصل می شود. ظاهر فیزیکی شما چیز بااهمیتی نیست، اما انسان هایی که رفتارهای غیرجذاب دارند فکر می کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که اهمیت دارد.

به آینه دقیق نگاه کنید تا متوجه شوید آنچه در اعماق شما وجود دارد یک انسان زشت است. مگر اینکه طرز فکرتان را تغییر دهید.

۳- شما همیشه درحال رقابت هستید.

آیا شما آن فردی هستید که باید همیشه از دیگران بهتر باشد؟ بیشتر ببیند؟ بیشتر کار کند؟ اگر این چنین است پس شما یک فرد غیر جذاب هستید. شما باید بیشتر به دوستانتان اهمیت بدهید و به آنها هم اجازه دهید که لذت ببرند.
اگر دوستتان بر ترسش غلبه کرد و تا ارتفاع ۲۰ متری بالا رفت، نگویید: “فقط همین؟ من ۵۰ متر بالا رفتم!” درعوض بگویید :”وای این فوق العاده است، من به تو افتخار می کنم.

۴- شما به دوستانتان به چشم دشمن نگاه می کنید.

انسان هایی که به نظر غیرجذاب می آیند معمولا همیشه درحال جنگ و جدل با دوستانشان هستند. به جای اینکه به یکدیگر اهمیت دهید شما همیشه پشتتان را می کنید و به آنها از پشت خنجر می زنید. دوستان شما دشمنانتان نیستند. آنها رفیق شما هستند.

۵- شما درمورد اهمیت تان برای دیگران مدام سوال می کنید.

شما قطعا یک انسان غیر جذاب هستید زمانی که به طور مداوم از دیگران می پرسید که چرا به اندازه ی کافی به شما اهمیت نمی دهند. به عنوان مثال، دو تا از دوستان شما جایی می روند و شما را همراه خود نمی برند، این برای آنها اهمیتی ندارد، اما برای شما بسیار مهم است. بی خیال آن موضوع شوید. آنها هنوز هم دوست شما هستند و اگر شما دراطرافشان نباشید زندگیشان متوقف نمی شود.

۶- شما رئیس هستید.

در یک گروه دوستانه هرکس باید شرایطی برابر داشته باشد. اگر شما همیشه سعی دارید تصمیم گیری کنید، کارها را خودتان برعهده بگیرید و دیگران را کنترل کنید، رفتاری بسیار غیرجذاب دارید.

۷- شما صادق نیستید.

اگر می خواهید یک دوست خوب ، یا کسی باشید که همه او را دوست دارند باید صادق باشید. اکثر انسانهایی که رفتارهای زشتی دارند معمولا صادق نیستند، درمورد همه چیز دروغ می گویند و احساسات واقعیشان را نشان نمی دهند.

بله، صداقت و راستگویی بهترین سیاست است.

۸- شما بی ادب هستید.

اگر شما انسانی بی ادب و گستاخ هستید که با نظرات بی ادبانه تان دوستانتان را در جمع خجالت زده می کنید – این کار را ترک کنید. شما کسی نیستید که دیگران بخواهند وقتشان را با شما بگذرانند. زمان هایی پیش می آید که با نظر یک نفر موافق نیستید، یا چیزی را می بینید که آن را دوست ندارید، نیازی نیست که در آن لحظه سروصدا کنید، اینجوری باعث می شوید دیگران رفتار زننده ی شما را ببینند و آنها چیزی را که شما می بینید نبینند.

۹- شما غیرقابل اعتماد هستید، با این حال از دیگران انتظار کمک دارید.

آیا زمانی که دوستانتان از شما تقاضای کمک دارند به آنها کمک می کنید؟ یا اینکه همیشه وقتی کسی به شما احتیاج دارد مشغول هستید؟ اگر شما انسانی هستید که هیچ کس نمی تواند روی شماحساب کند، این یک رفتار بسیار غیرجذاب در دوستی است. همچنین اگر شما از دیگران توقع کمک دارید اما خودتان هیچگاه آماده به کمک نیستید باید بداند که این هم یک ویژگی غیر جذاب است که هیچ کس در دوستش نمی پسندد.

۱۰- شما همیشه منفی باف هستید.

بدبینی اصلا یک ویژگی جذاب نیست. اگر شما دائما درمورد همه چیز با دیدی منفی نگاه می کنید این عادتان را تغییر دهید. هیچ کس دوست ندارد با انسانی دوست باشد که دائما همه چیز را به جای مثبت نگری با دیدی منفی می بیند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : دوست داشتید که می توانستید سریعتر یاد بگیرید؟ چه درحال…