web
analytics
انسان موفق
باهوش

چرا انسان های باهوش اطرافشان را با انسانهای باهوشتر پر می کنند.

ترجمه شده توسط کافه راز : آیا تا به حال یک سخنرانی پس از دریافت یک جایزه را شنیده اید که در آن فرد گیرنده ی جایزه از انسانهایی که به او کمک کرده اند که به اینجا برسند تشکر نکند؟؟

حتی اگر بهترین بازیگر، یک افسانه در تجارت یا یک ورزشکار معروف، انسان های برنده همیشه می دانند که چطور اطرافشان را با انسان های باهوشتر و باتجربه تر پر کنند.

صرف نظر از تلاش فراوان، استعدادهای خاص، زمان بندی درست و شانس خوب، یکی از مهمترین عوامل رسیدن به موفقیت انسان هایی هستند که در اطراف شما هستند. در ابتدای و آغاز مسیر،شما انسان های همفکر باخودتان را در دایره ی روابط اجتماعیتان دنبال می کنید. اما چیز ها تغییر می کنند. شما بالغتر می شوید. و با تغییر علاقه ی شما از اجتماعی به حرفه ای، دایره ی اطراف شما گسترده تر می شود.

اگرچه در ابتدا به انسان های مشابه خودتان جذب می شوید،اما حالا به سمت انسان هایی که دیدگاه های دیگر را به شما ارائه دهند متمایل خواهید شد – هرچه افراد متفاوت تر و نامرتبط تر باشند، موقعیت بیشتری برای پرکردن فضای خالی تجربیات اندک شما خواهد بود، که میزان ریسک را برای شما کاهش می دهد.

شما باید به دنبال افرادی باشید که نه تنها بیشتر از شما می دانند، بلکه شما را به چالش می کشند و شما را به سمت جلو می رانند. زیرا چیزهای اندکی هستند که از به دست آوردن دیدگاه های جدید مهمترند. دیدگاه های متفاوت می توانند نقاط کور را از بین ببرند و شما را از ابرها پایین بیاورند.

یکی از اشتباهات کارآفرینان این است که تصور می کنند می توانند به تنهایی موفق شوند. همه ی ما به دیگران احتیاج داریم تا شکاف ها را پر کنند. پس فروتن باشید، پذیرنده باشید و این موارد را به یاد داشته باشید:

هرکسی می تواند باهوش باشد.

باهوش یک واژه ی بسیار دشوار است. شما می توانید از هر نوع انسانی یک دیدگاه کسب کنید. انسان های با پیش زمینه و سوابق متفاوت – فارق التحصیلان دانشگاه، کسانی که مدرسه را ترک کرده اند، مدیران رده اول و غیره.

من حتی از تماشای برادرزاده ی ۵ ساله ام که در حال آزمودن و کشف کردن آی پد بود هم چیزهایی آموختم. به بیان دیگر، فرد باهوشتر کسی است که باعث شود به یک موضوع از جنبه های جدید تر و نامتعارفی فکر کنید.

موفقیت به هر شکلی به دست می آید.

یک درآمد ۶ رقمی تنها یک مقیاس برای اندازه گیری موفقیت است. انسان های موفق کسانی هستند که بعد از شکست هم جشن می گیرند، خودشان را وقف خدمات عمومی کرده اند و از مشکلات بزرگ و عجیبی عبور می کنند تا به بهترین حالت خود دست پیدا کنند.

نقاط ضعف چیز بدی نیستند.

کمبودهای خود را بشناسید و بدانید که برای انجام چه کارهایی به کمک احتیاج دارید. به اندازه ی کافی دانشی مرتبط با آن موضوع به دست آورید تا قابل اعتماد باشید و به دنبال دیگران باشید تا شکاف ها را پر کنید.

الگوها پایه و اساس اعتماد هستند.

درآنچه از انسان هایی با پیش زمینه ی متفاوت و از صنایع مختلف می آموزید به دنبال یک الگو باشید. این وجوه مشترک به وجود آورنده ی یک اعتماد اساسی هستند که شما را در مسیر کارتان هدایت می کند.

مهم نیست چه مسیری را انتخاب کنید، انسان های بسیار اندکی هستند که بتوانند بدون کمک دیگران موفق شوند. بله این مهم است که از اشتباهاتتان درس بگیرید، اما آیا بهتر نیست که اطرافتان پر از انسان های باهوش باشد، اشتباه های آنها را ببینید و از آنها درس بگیرید؟

زمانی که با فردی برخورد دارید که از شما باهوش تر است، یا کسی که بتوانید از او چیزی بیاموزید، از آن رابطه مراقبت کنید و سعی کنید آن را پرورش دهید. انسان ها را بپذیرید. هرگز پلهای پشت سرتان را خراب نکنید. همیشه زمانی که می توانید کمک کنید. انرژی دیگران را فعال کنید و خواهید دید که انرژی موجود برای موفقیت خودتان نامحدود است.

انسان های زیر در زندگی من نقش مهمی داشته اند، آنها به من کمک کردند که انسان بهتری شوم:

برایان وینک، مدیر تجارت، در همه نوع تجارتی از خورده فروشی تا نرم افزار تا خدمات مالی موفق بوده است. یک انسان نوع آور که با استفاده از علایقش سعی می کند همه چیز را بهتر کند و بسیار مرا تحت تاثیر قرار داده است. من هم از موفقیت های او درس گرفته ام و هم از شکست هایش، او به من یاد داد که چطور نیازهای پنهان را شناسایی کنم، کسب و کار خود را مدیریت کنم و پیشرفت دهم، و همچنین ارزش های ریسک پذیر و انعطاف پذیر بودن و پشت کار داشتن را به من آموخت.

برانکو پالیکوکا، یک رستوران دار موفق اهل صربیا که از شستن ظرف ها کارش را شروع کرد و حالا چندین سالن غذا خوری در شیکاگو دارد. برانکو به من یاد داد که دقت به جزئیات و به پایان رساندن مراحل انجام یک کار باعث ایجاد هماهنگی و انسجام می شود، که هنگام کارکردن در محیط های پرسرعت موضوع بسیار مهمی است. او همچنین براهمیت اعتماد به غریزه به اندازه ی علم و تجربه تاکید داشت.

رودریگو بیسکایا یک کارآفرین بین المللی است که دامنه ی تجارتش از دانه ی سویا در گینه هست تا سنگ های طبیعی در برزیل. او معتقد است که ایجاد روابط در توسعه ی کسب و کار بسیار اهمیت دارد، مخصوصا برای جوانترها. با داشتن روابط درست، کاردانی و تدبیر و خلاقیت هرچیزی ممکن خواهد بود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :  چطور کاری پیدا کنید که مناسب با علایقتان باشد؟  آیا…