web
analytics
چرا اغلب مردم صبرشان را زود از دست می‌دهند و ناشکیبا هستند؟ | کافه راز
کافه راز

چرا اغلب مردم صبرشان را زود از دست می‌دهند و ناشکیبا هستند؟

آیا می‌دانید چرا برخی افراد ناشکیبا هستند؟ چرا بعضی‌ها صبرشان را سریع از دست می‌دهند؟ بعضی افراد نیز بیشتر از دیگران ناشکیبا هستند، اما گاهی هم بعضی افراد دریک سری شرایط خاص ازخود ناشکیبایی نشان می‌دهند و بعضی دیگر درشرایط متفاوت. دلایل متفاوتی بر ناشکیبا بودن افراد وجوددارد. دانستن این دلایل، به شما کمک می‌کند که بهتر با شرایط این چنینی کنار بیایید.

 

۱-افرادی که زود عصبانی می‌شوند معمولا صبرزیادی ندارند. ناشکیبایی منجر به عصبانیت می‌شود و برعکس.

 

۲-افرادی که محدوده‌ی توجه و تمرکز کمی دارند سریع‌تر صبرشان را ازدست می‌دهند، مخصوصا اگر مجبور باشند بیش از چند دقیقه روی چیزی تمرکز کنند.

 

۳-انتظار طولانی مدت ناشکیبایی را در افراد بیدارمی‌کند. این معمولا زمانی که افراد منتظر اتوبوس، دوست‌شان یا پرواز هواپیما هستند اتفاق می‌افتد. وقتی لازم باشد طولانی برای چیزی منتظربمانید، صبرتان را ازدست می‌دهید.

 

۴-شاید وقتی فیلم یا برنامه‌ای را که دوست ندارید می‌بینید یا کتابی خسته کننده را می‌خوانید هم صبرتان را ازدست بدهید.

 

۵-اگر کسی قولی بدهد و به آن وفا نکند ممکن است صبرتان را ازدست بدهید.

 

۶-وقتی اطراف کسانی هستید که آرام حرکت یا عمل می‌کنند ممکن است صبرتان را ازدست بدهید.مثلا وقتی راننده‌ای که جلویتان هست خیلی آرام حرکت می‌کند.

 

۷-وقتی کلی کار برای انجام دادن دارید و اوضاع آرام پیش می‌رود یا درکارتان گره می‌افتد، صبرتان را از دست می‌دهید.

 

۸-اکثرافراد خواستار رضایت و لذت درلحظه‌اند. آنهاهمان لحظه نتیجه می‌خواهند، اما این امرهمیشه ممکن نیست .آنها نه می‌خواهند صبرکنند نه می‌خواهند از زمان و تلاش‌شان مایه بگذارند. مثلا اگر زبان جدیدی می‌خوانند دوست دارند سریع بتوانند مثل بلبل صحبت کنند.

 

۹-بعضی از افراد ناشکیبا به دنیا آمده‌اند و کلا شخصیتشان اینطوراست. اگر آن‌ها کاری دراین باره انجام ندهند، ممکن است این صفت در آن‌ها قوی‌تر شود. این موضوع باعث می‌شود اطرافیانشان استرسی شوند.

 

۱۰-امروزه مردم به دنبال روش‌هایی سریع برای رسیدن به چیزهایی که می‌خواهند می‌گردند، اما این کار همیشه کار عاقلانه‌ای نیست چراکه موجب سطحی انجام دادن می‌شود.

 

۱۱-دلیل دیگرسرعت سریع زندگی مدرن، به همراه ساعت کاری طولانی مدت و تمایل به گرفتن نتایج سریع و دستیابی به اهداف زیاد است. این نوع زندگی نه تنهاباعث ناشکیبایی می‌شود، بلکه باعث استرس و کاهش آرامش درونی شده و ممکن است به سلامتی افراد صدمه بزند.

 

۱۲ـ ناشکیبایی ممکن است دلیل ضعف و بیماری هم باشد که دراین موارد این چنینی باید ازمتخصصین کمک گرفت.

 

بعد از اینکه دلایل ناشکیبایی را توضیح دادیم حتما می‌پرسید که آیا درمانی بر این قضیه وجود دارد؟ آیا امکان یافتن آرامش و صبوری وجود دارد؟ جواب بله است. این موضوع امکان پذیراست اما نیاز به همکاری ازسوی خود شما هست. آیا شما مایل هستید که پا پیش بگذارید؟ آیا آماده‌اید خودتان را از این عادت که منجر به خشم، عدم تحمل، تشویش و روابط از هم گسیخته میشود رها کنید؟

تمام کسانی‌که درزندگی به اهداف بزرگ میرسند باید صبورباشند. ورزشکاران برای قهرمانی به روزها تمرین احتیاج دارند، رهبران بزرگ باید منتظرباشند تانوبتشان شود و کلا هرکسی باید صبوری پیشه کند تابه هدف والایی که مدنظرش هست برسد.

منبع:  digiro.ir
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
شما عاشق گوشی هوشمند خود هستید. این وسیله به شما امکان می‌دهد که به هر گوشه‌ای…