web
analytics
موفقیت
بحران زندگی

پنج قدم که شما را در مقابل یک چهارم بحران های زندگی نجات میدهد:

ترجمه شده توسط کافه راز : یک چهارم بحران زندگی من در تولد ۳۱ سالگیم اتفاق افتاد ،موقعی که برادرم به من یک کتاب با عنوان میلیونر جوان هدیه داد. درون کتاب پر بود از داستان انسان هایی که کار آفرین بودند و تا قبل از چهل سالگی به یک میلیونر تبدیل شده بودند.

در آن زمان من به عنوان معلم در دبیرستان غیر دولتی Anaheim در کالیفرنیا تدریس میکردم. من عاشق کارم بودم اما بخاطر حقوق ناچیزی که در طی این ۵ سال بدست می آوردم احساس پوچی میکردم. و از آنجا که هیچ وقت بودجه ای در کار نبود، من مجبور بودم ۱۵ درصد از حقوقم را هم صرف خرید وسایل تدریس برای شاگردانم کنم .

وقتی که کتابم را خواندم ، ایده در من شکل گرفت و من متقاعد شدم که من هم میتوانم قبل از ۴۰ سالگی ملیونر شوم. دو هفته بعد من در حال رفتن به دفترم بودم از شغل معلمی استعفا داده بودم و تجارت جدیدم را شروع کرده بودم. که به مرکز آموزش Sylvan تبدیل شد.

بعد از ۷ سال زندگی با اشتیاق ، Sylvan را درست شش ماه قبل از تولد ۳۹ سالگی ام فروختم. و به هدف یک چهارم بحران زندگی ام رسیدم.

بعد از آن من مثل مربی شده بودم که بقیه افراد را ترغیب میکردم تا بدنبال به حقیقت تبدیل شدن رویا هایشان باشند.

خب در اینجا ما ۵ مورد داریم که برای من موثر بود و اگر شما هم در نیمه یک چهارم بحران زندگی هستید پس با این را دنبال کنید:

۱- اشتیاق خود را پیدا کنید :

تغییر ایجاد کردن با یک حرفه مشابه بسیار راحت است، بدنبال حرفه و کار جدیدی باشید. از خودتان بپرسید چه چیزی مرا خوشحال میکند؟

کاری را انتخاب کنید که عاشقانه دوستش دارید و هیج وقتم فرصت انجام آن را نداشتید.

۲-یک تصویر واضحی از جایی که میخواهید بروید بسازید:

رویاپردازی یک فرصت است ،پس رویاهای بزرگ بسازید:

یک زمانی در آینده را در نظر بگیرید، این میتواند از حالا تا ۵ سال دیگر باشد . تصمیم بگیرید و حالا آن زندگی که در آینده میخواهید و در رویاهایتان بهش فکر میکنید را تصور کنید.

گام بعدی: جزییاتی بنویسید راجع به زندگی روزانه تان در آینده، جایی که زندگی میکنید و کار میکنید ،آنچه که میبینید و احساس میکنید را شرح دهید، و بخاطر داشته باشید تمامی جزییات به واقعیت تبدیل خواهند شد پس با دقت بنویسید.

حالا شما یک تصور کامل دارید، آن را بادقت بخوانید تا اگرچیزی را فراموش کردید بنویسید، این به شما کمک خواهد کرد که با انگیزه بمانید و همچنان به سمت جلو حرکت کنید.

۳- یک برنامه منظم و متوالی برای رسیدن به آنجا ترتیب دهید:

حالا شما این را میدانید که تا آخر داستان قرار است به کجا بروید، برای رفتن به آنجا نیاز به برنامه دارید، آنچه که برای رسیدن به هدف نیاز دارید را در نظر بگیرید.

به چه کمکی احتیاج دارید، چه منابعی باید در دست داشته باشید، گام اولتان چیست؟ گام سی امتان چیست؟ چگونه باید پیشرفتتان را ارزیابی کنید.

۴- اقدام کنید:

اینجا جایی که همه ما جمع شدیم و و همه چیزی اتفاق می افتد. شما ممکن است یک تصور واضحی از جایی که میخواهید بروید داشته باشید اما تصور بدون عمل هیچ ارزشی ندارد.

برنامه ریزی کنید که گام هایی را بردارید که برای رسیدن به هدف ضروری باشد.

۵- آماده باشید که از رویای خود دفاع کنید:

یکی از چیزهایی که اکثر آدم هارا از رسیدن به آرزوهایشان باز میدارد ، انسان های منفی باف است. اینها افرادی هستند که انگار از تمام دنیا فقط یک هدف دارند آن هم دزدین آرزوهای شماست. این افراد ممکن است دوست شما، همکار و یا حتی یکی از اعضای خانوادتان باشند که تمام سرگرمی شان این است که به شما بگویند موفق نخواهید شد.

این جملات منفی ممکن است شما را از رسیدن به تصمیمتان دور کند و اعتماد به نفستان را کم کند. همچنان بر روی خیال و آرزوهایتان تمرکز کنید چراکه شاید این تنها چیزی باشد که بوسیله آن بتوانید از رویاهایتان دفاع کنید.

شاید تغییر یک چهارم زندگی کمی ترسناک بنظر برسد، مثل این میماند که بخواهید روی یک موج بزرگ قدم بگذارید.

نصیحت من به شما این است که بدون هیچ چیزی از مسیر پیش رویتان لذت ببرید. مطمئن باشید که در طول مسیرتان هم با قله و هم با دره های مختلف روبرو خواهید شد اما من به شما این قول را میدهم که در نهایت راه کاملا هموار خواهد شد.

کافه راز : فقط روی روییاهایتان تمرکز کنید ، به سمتش گام بردارید و در انتها خواهید دید که رویاهایتان به حقیقت تبدیل خواهند شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : لبخند یک استراحت در زمان کسلی است، امیدی در نا…