web
analytics
پس از رسیدن به 24 سالگی چه کارهایی را نباید انجام داد | کافه راز
24 سالگی

پس از رسیدن به ۲۴ سالگی چه کارهایی را نباید انجام داد

کافه راز : تبریک می گویم که به سن ۲۴ سالگی رسیدید. شما هنوزهم جوان هستید اما دیگر به مرحله ی بلوغ کامل و بزرگسالی وارد می شوید. خب دقیقا چطور باید زندگیتان را برای بهتر شدن تغییر دهید؟ برای شروع از راهنمای زیر استفاده کنید که ۱۰ مورد از کارهایی را نام برده است که دیگر نباید انجام دهید.

۱٫دیگر لباس های ارزان نخرید.

به عنوان یک نوجوان اشکالی ندارد لباس هایی بخرید که فقط چند بار بپوشید و براساس مد آنها را عوض کنید. اما حالا دیگر بزرگتر شده اید و احتمالا اولین شغل جدی خود را دارید، زمان آن رسیده است که درمورد سبک لباس پوشیدنتان جدی تر فکر کنید. بهتر است چند دست لباس اساسی بخرید تا اینکه هر چند هفته به اندازه ی یک کمد لباس کامل خرید کنید.

۲٫ با افراد نامناسب قرار نگذارید.

ممکن است پیداکردن شخصی که ارزش وقت و توجه شما را داشته باشد سخت باشد، اما حالا که به اواسط دهه ی بیست سالگی خود رسیده اید، باید درمورد اینکه از شریک زندگی خود چه می خواهید نظرات بهتری داشته باشید.
زمان خود را برای آزمودن افرادی که میدانید برای شما مناسب نیستند، تلف نکنید. میان واقع بین بودن و اشتیاق بیش از حد برای دادن فرصت به افراد توازنی ایجاد کنید.

۳٫ اهمیت ندهید که مردم چه فکری می کنند.

نگرانی درباره این که مردم چه فکری می کنند طبیعت انسان است و هیچ کس دوست ندارد که مورد قضاوت یا انتقاد قرار گیرد. با این وجود توجه بیش از حد به نظر دیگران می تواند خواب و خوراک را از شما بگیرد و حتی رویاهای مهمتان برای داشتن زندگی عالی را فدا کند. در وحله ی اول به قضاوت خود اعتماد کنید.

۴٫ پدرومادر خود را نکوهش نکنید.

البته که والدین هیچ کس بی عیب نیستند، و پدر و مادر شما هم قطعا به اندازه ی کافی اشتباه کرده اند. به هرحال ممکن است به سادگی در تله بیفتید و پدر و مارتان را به خاطر تربیت شما یا مشکلاتی که در حال حاضر دارید مقصر بدانید و سرزنش کنید. این کار هیچ تاثیری ندارد و باعث تخریب روابط خانوادگی شما می شود.

۵٫ دست از امید و آرزوهای قدیمی بردارید.

آیا به آرزو هایی امید بسته اید که بهتر است دست از آنها بکشید و به این خاطرعذاب وجدان دارید؟ زمان آن رسیده است که آرزو ها و اهداف قدیمیتان را با اهداف جدیدتر و واقع بینانه تر جایگزین کنید. این حرف به این معنا نیست که باید از رویای یک زندگی ایده آل دست بردارید، بلکه باید آرزوهای منطقی داشته باشید.

۶٫ وضعیت مالیتان را انکار نکنید.

آن سالهایی که نسبت به وضعیت مالیتان بی اعتنا بودید گذشته است. وقت آن رسیده است که مسئولیت پذیر باشید و یک حساب پس انداز مناسب و همین طور برنامه ای برای حقوق بازنشستگی تان داشته باشید،البته اگر تاکنون چنین برنامه ای نداشته اید.

۷٫ بیش از حد مهربان نباشید.

این درواقع توضیح اضافه درباره ی مورد ۳ است اما ارزشش را دارد که به تنهایی یک مورد جداگانه باشد. دست از راضی کردن مردم بردارید. در این سن شما باید از توانایی ها و محدودیت های خود آگاه باشید. اینکه هنر “نه” گفتن داشته باشید یک گام بسیار مهم در مسیر پختگی و بزرگسالی است.

۸٫ زمان خود را بیش از اندازه در اینترنت صرف نکنید.

این مورد سختی است. امروزه به نظر می رسد که همه به اینترنت معتاد شده اند. ما از اینترنت استفاده می کنیم تا اطلاعات به دست آوریم، با دوستانمان درتماس باشیم، و دراکثر مواقع ناخودآگاه در برنامه های اجتماعی می گردیم. درواقع وقت خود را تلف می کنیم. یاد بگیرید برای خود محدودیت زمانی تعیین کنید. حتی می توانید یک روز را مشخص کنید که بدون اینترنت سپری کنید.

۹٫ تصورنکنید که سلامت و تناسب اندامتان همیشگی است.

اکثر ما می توانیم بدنمان رابه شب بیداری، نوشیدن الکل زیاد و خوردن غذاهای ناسالم عادت دهیم و عوارض بعدی آن را احساس نکنیم. اما متاسفانه زمانی که وارد نیمه ی دهه ی بیست سالگی و سپس سی سالگی می شوید، بدنتان دیگر از پس این کارها برنمی آید. وقت آن است که غذاهای سالم بخورید و آن شب نشینی های بی بند و بار را محدود کنید.

۱۰٫ شلخته نباشید.

کافه راز : چه مقدار زمان را برای پیدا کردن کلید یا کیف پولتان هدر داده اید؟ امسال سالی است که نهایتا باید شروع کنید که وسایلتان را مرتب و منظم کنید. هیچ چیز به اندازه ی این که بدانید وسایلتان را کجا گذاشته اید به شما حس بزرگی و پختگی نمی دهد.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : درطول زندگیمان همواره درحال تلاش برای رسیدن به موفقیت در کسب وکار هستیم…