web
analytics
پذیرش شکست
پذیرش شکست

پذیرش شکست :چرا باید یادبگیریم که شکست را بپذیریم؟

ترجمه شده توسط تیم کافه راز: با وجود اینکه به ما یاد داده اند که شکست را بپذیریم، اما بازهم کار آسانی است که بعد از هر شکست تصور کنیم که یک بازنده هستیم یا ارزش هیچ چیز را نداریم. اما برای اینکه بتوانیم با شکست کناربیاییم، باید ابتدا با آن مواجه شویم.

انسان های باهوشتر از من و شما این موضوع را با عبارات و جملات برگزیده بیان کرده اند. دراینجا چندین نصیحت عالی از انسان های بزرگ تاریخ درمورد چگونگی پذیرش شکست ارائه شده است.

۱-“هیچ چیز بهتر از مشقت و سختی نیست”

مالکوم ایکس اسطوره ی فعال حقوق بشر می گوید:”هیچ چیز بهتر از مشقت و سختی نیست . هر شکست، هر دل شکستگی، هر ضرر دارای درس خاص خود است، درسی درمورد اینکه چطور عملکرد خود را بهبود دهید.” او کسی است که اطلاعات زیادی درمورد غم و شکست می داند، پس این جمله ی او بسیار ارزشمند است.

اجازه ندهید شکست،هرچقدرهم دردناک، شمارا محدود کند و تحت سلطه ی خود بگیرد. درعوض ازآن به عنوان سوخت برای بهتر شدن از لحاظ فیزیکی، ذهنی و روحی استفاده کنید.

۲- “یاد بگیرید بمیرید تا از مرگ آزاد شوید”

همانطور که استاد بروسلی می گوید :“مانند هرکس دیگری شما هم می خواهید راه برنده شدن را یاد بگیرید، اما هیچ گاه راه قبول باخت را نمی خواهید – پذیرش شکست “

یاد گرفتن مردن، به معنای آزادی از مرگ است.

پس زمانش که فردا رسید ذهن بلند پرواز خود را رها کنید و هنر مردن را بیاموزید. زمانی که در نهایت ، شکست یا مرگ آرزوهایتان را بپذیرید می توانید به زندگیتان ادامه دهید. علاوه بر این نداشتن ترس باعث می شود بتوانید بهترین خود را انجام دهید، که این خود به معنی موفقیت بیشتر و شکست کمتر است.

۳- “ما باید از کسانی که به ما اجازه ی این پرواز را داده اند متشکر باشیم”

گوردن کوپر مهندس هوا و فضا می گوید :”پدر، ما از شما سپاسگزاریم مخصوصا به خاطر اینکه به ما اجازه دادید پرواز کنیم – به خاطر مزیت این که توانستیم در این موقعیت قرار بگیریم، که در این جایگاه فوق العاده قرار بگیریم و تمامی چیزهای زیبا و جالب را که آفریده ای ببینیم.”

ما باید همیشه سپاسمان را نسبت به کسی که به ما موقعیت برای تکامل را داد نشان دهیم، حالا اگر آن فرد خدا باشد یا دوستان یا مربیان یا هرکس دیگری. گاهی اوقات شکست خوردن بهتر ازآن است که اصلا هیچ تلاشی نداشته باشیم. پس باید از کسانی که به ما این موقعیت را دادند که برای اهدافمان تلاش کنیم تشکر کنیم.

۴- “فروتن باشید”

نویسنده ی انگیزشی هاروی ماکیی به خاطر این جمله معروف است :

“استعداد خدا دادی است، فروتن باشید ؛ شهرت داده ی انسانهای دیگر است، سپاسگذار باشید و غرور داده ی خودتان است، مراقب باشید.”

شکست همیشه به دلیل نداشتن اراده یا تلاش نیست. معمولا موضوع این است که دیگران یک برتری ژنتیکی یا موقعیتی نسبت به شما دارند که باعث شکست شما میشود. و در واقع گاهی شکست تنها راهی است که به شما یاد آور می شود که فروتن باشید و دنیای بزرگتر را هم ببینید.

فراموش نکنید که هر شکست به شما این موقعیت را می دهد که درمقابل خداوند، دوستان و خانواده تان افتاده تر رفتار کنید.

۵- “اگر موفقیت به خاطر رشد و پیشرفت نباشد بی معناست”

اگر بنجامین فرنکلین به این جمله اعتقادی نداشت قطعا نمی توانست نقش خود را در به وجود آمدن آمریکا ایفا کند.

این جمله از او نقل شده است : “بدون رشد و ترقی مداوم، کلماتی مانند پیشرفت، دستیابی و موفقیت بی معنا هستند.”

او اکثر عمر خود را صرف یادگیری و پیشرفت خود کرد تا درنهایت توانست تاثیری مثبت، همیشگی و مهم بر جهان داشته باشد.

تنها با شکست است که می توانید رشد کنید و تنها با رشد کردن است که به موفقیت خواهید رسید. اگر برای قبول شکست تلاش می کنید این پیام و دیگر پیام های مهم را به یاد داشته باشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : ازهمان لحظه ای که یک نفر را برای بار اول…