web
analytics
ویژگی مورد نیاز مدیر | کافه راز
ویژگی مدیر

ویژگی مورد نیاز مدیر

ترجمه شده توسط کافه راز : چه ویژگی هایی را همه ی مدیران باید داشته باشند؟

آیا شما ویژگی های لازم برای یک مدیر تاثیر گذار را دارید؟

بسیار مهم است که برای جذب اطرافیان برای همکاری با شما قدرت و ملایمت داشته باشید. این باعث می شود که آنها احساس حمایت و هیجان داشته باشند و از شما پیروی کنند.

داشتن اعتماد به نفس و توانایی برقراری ارتباط هم بسیار مهم هستند. درمورد برقراری ارتباط، بسیار مهم است که بتوانید هم به خوبی گوش دهید و هم به خوبی ارتباط برقرار کنید. در زمان صحبت کردن آن چیزی که شما می گویید مهم نیست، بلکه مهم چیزی است که مردم می شنوند. و در هنگام گوش دادن باید همه چیز را بشنوید – نه فقط چیزهایی که گفته می شوند را.

به نظر من الهام بخشی هم موضوع بسیار مهمی است. مدیران باید این توانایی را داشته باشند که افراد را برای به دست آوردن اهدافی که دست نیافتنی به نظر می رسند تشویق کنند. ما مدیرانمان را دنبال می کنیم زیرا باور داریم که آنها ما را به جای بهتری خواهند برد.

همه ی مدیران باید باهوش، نترس و تاثیر گذار باشند و مهارت گوش دادن به اعضای تیمشان را داشته باشند. آنها همچنین باید این توانایی را داشته باشند که تمامی اطلاعاتی که به دست می آورند را تلفیق کنند تا درک آنها برای افرادشان آسانتر شود. و مهمتر از همه آنها باید توانایی تاثیرگذاری و متقاعد کردن دیگران برای پیروی از آنها را داشته باشند.

یک مدیر باید اعتماد به نفس داشته باشد. مدیر مضطرب و پراز تردید به روحیه ی سازمان لطمه می زند. مدیرها باید در بالا و پایین های کار قوی باشند.

ویژگی های وفق پذیری و انعطاف پذیری برای یک مدیر بسیار مهم هستند. شما باید شخصیت های مختلفی در برابر مشتریان متفاوت داشته باشید.

به عنوان مثال دربرابر سرمایه گذار ها و مشتریان من شخصیتی نترس، شجاع و رویا پرداز را نشان می دهم، درحالی که در برابر اعضای تیمم بیشتر روندی تربیتی دارم . من می خواهم آنها را تشویق کنم که ریسک پذیر و سخت کوش باشند و به آنها یاد می دهم که اشتباه کردن ایرادی ندارد.

هیچ کس از فردی که احساس کند قابل اعتماد نیست تبعیت نمی کند. در پایان روز شما به خوبی سخنانتان خواهید بود.

به دنبال احترام مشترک باشید، اگر در یکی از طرفین احترام از بین رفته باشد، رسیدن به موفقیت دیگر یکی از گزینه ها نخواهد بود.

برای کسب اعتماد افرادی که می خواهید از شما پیروی کنند باید اعتماد به نفس داشته باشید. فکر می کنم که داشتن اطلاعات و اعتماد داشتن به گفته هایتان هم بسیار مهم است.

عزم و اراده برای انجام کارها به وجود آورنده ی یک مدیر موفق هستند. به نظر من به عنوان یک مدیر بسیار مهم است که ویژگی های خاص افرادی که استخدام می کنید را ببینید، زیرا آنها به شما کمک می کنند به سمت پیشرفت حرکت کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 5 طرز فکر آموختنی از انسان های بسیار موفق آیا…