web
analytics
وقتی مشتریان درخواست تخفیف دارند علت را جویا شوید | کافه راز
تخفیف

وقتی مشتریان درخواست تخفیف دارند علت را جویا شوید

کافه راز : من به عنوان یک سخنران قیمت جلساتم را در وبسایتم مشخص کرده ام و این یعنی ترجیح می دهم وقتم در مذاکرات قیمت تلف نشود. اما وقتی بعضی از مشتریان برای قیمت چانه می زنند من علت را می پرسم.آیا علت خاصی دارد که باید کمتر پرداخت کنید؟

با این سوال اگر واقعا دلیل موجهی داشته باشند متوجه خواهم شد.بعضی افراد از من می خواهند بدون دریافت وجه یا به نصف قیمت سخنرانی کنم و می گویند این فرصت خوبی است که کتاب خود را معرفی کنید! اما آیا وقتی برای خرید تی شرتی می روید به فروشنده می گویید این جنس را مجانی به من بده این فرصت خوبی برای تبلیغ برند شماست.بهتر است متناسب با بودجه ای که داریم خرید کنیم.به همین علت من درخواست چنین مشتریانی را نمی پذیرم.

مطلب مرتبطخطر تخفیف های مکرر و قابل پیش بینی

بعضی از مشتریان نیز تصور می کنند اشخاص خیلی مهمی هستند وقتی از من تقاضای سخن رانی می کنند متکبرانه می گویند:شما می توانید اسم ما را در فهرست مشتریان خود داشته باشید.

من نیز به آن ها پاسخ میدهم:شما نیز می توانید به همه بگویید که من از شرکتتان بازدید کردم البته بعد از این که وجه آن را پرداختید.

البته بعضی اوقات مشتری ها فقط علاقه دارند چانه بزنند.مشکل من این است که این طور مشتریان فکر می کنند من صادق نیستم و قصد دارم پول اضافه از آن ها درخواست کنم.بعضی دیگر نیز فکر می کنند من به شدت به این پول احتیاج دارم و حتی حاضرم با پول کمتر نیز کار کنم.

ممکن است بگویند که به عنوان دوست به آن ها تخفیف دهید من معمولا پاسخ این افراد را این گونه می دهم.من دوستان زیادی دارم و می خواهم مقداری که در یافت می کنم برای همه عادلانه باشد.وقتی علت چانه زدن را از آن ها سوال میکنم معمولا جواب می دهند مهم نیست و علت خاصی ندارد.

دقت کنید من به مشتریانی که تخفیف می خواهند نه نمی گویم فقط می گویم “چرا“.ممکن است علت قانع کننده ای داشته باشند که بتوانند قیمت را کاهش دهم.گاهی اوقات مکان سخنرانی مشتریان نزدیک است و این باعث می شود بتوان به آن ها تخفیف دهم و هزینه رفت وآمد را حساب نکنم.

گاهی اوقات مشتریان برای چندمین بار از من دعوت می‌کنند، که در این صورت نیز میتوانم به ، این مشتریان تخفیف دهم. بعضی مشتریان تعداد زیادی کتاب من را سفارش می‌دهند، و با اینکه درآمد اندکی از هر کتاب دارم ، باز هم به این نوع مشتریان تخفیف می‌دهم. مورد دیگری که شامل تخفیف من میشود وقتی است که موضوع سخنرانی را به خودم واگذار می‌کنند.

مطلب مرتبطخطر تخفیف و چگونگی اجتناب از آنها

همچنین اگر درخواست رسید سفر و صورت حساب های بانکی و فرم تدارکات،….. نکنند به علت رفتار خوبشان به آنها تخفیف خواهم داد. نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که تمام علت‌های خوبی که برای تخفیف در بالا ذکر کردم، باید بصورت واضح بیان شود و این تحقیقات به تمام مشتریان ارائه شود. اگر میخواهید از مشتریان شما را به عنوان شخصی عادل و صادق قبول داشته باشید باید قوانین تخفیف را برای تمام مشتریان به یک صورت اعمال کنید.

کافه راز : تاریخ دقیق اعمال هر نوع تخفیف را مشخص کنید و بعد از آن تاریخ با تمام مشتریان به یک صورت برخورد داشته باشید.

ممکن است حتی مشتری اطلاع نداشته باشد که شامل یک نوع تخفیف دارید اما وظیفه ی شماست که تخفیف را برای او اعمال کنید. پیشنهاد تخفیف برای فردی که حتی از آن اطلاع ندارد بسیار لذت بخش است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : همگی ما استفاده از تخفیف را دوست داریم. اگر فکر کنید آخرین باری…