web
analytics
هدف گذاری:موضوعات مهمی که افراد درحین تعیین اهدافشان ازآنها چشم پوشی می کنند و چرا آنها در انتها ناراضی هستند؟ | کافه راز
تعیین هدف

هدف گذاری:موضوعات مهمی که افراد درحین تعیین اهدافشان ازآنها چشم پوشی می کنند و چرا آنها در انتها ناراضی هستند؟

ترجمه شده توسط کافه راز : یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در زمان تعیین هدفشان مرتکب می شوند این است که براساس هوس های ناگهانیشان آرزوی رسیدن به کاری را دارند. مانند زمانی که یک کودک حواسش پرت یک چیز براق می شود. خیلی زود یک چیز براق تر خواهید دید و پیش ازآنکه متوجه شوید آن چیز تازگی اش برای شما را از دست می دهد.

به همین دلیل است که تصمیماتی که در ابتدای هر سال گرفته می شوند هیچ گاه عملی نمی شوند. شما در یک لحظه جوگیر می شوید. همه خوشحال هستند و آن لحظه توپ را در می کنند و با دیدن آتش بازی ها در آسمان یک شروع جدید آرمانگرایانه در افق دیده می شود. دربرابرچشم های تیره و تار شما همه ی این اهداف به نظر قابل دسترسی می آیند.

حتی اگر برای دستیابی به برخی از این اهداف برنامه ریزی کنید، بازهم آن رضایتی که انتظارش را دارید کسب نخواهید کرد. برایتان سوال می شود که آیا ارزشش را داشت که یک رژیم غذایی جدید انتخاب کنید، یا به دنبال یک شغل جدید بگردید. زمانی که مردم دوباره به موضوع فکر می کنند این طور به نظر می رسد که این ایده در آن زمان جالب بود و دیگر نیست.

اینها ۵ مورد از موضوعاتی هستند که باید در حین تعیین هدف به آنها دقت کنید تا موفقیت خود را از بین نبرید.

۱-نیازهای شخصیتان را کشف کنید.

اهدافتان را براساس خواسته های خودتان تعیین کنید نه براساس تاثیرات خارجی یا نیاز به راضی نگه داشتن دیگران. ازخودتان بپرسید که واقعا چه می خواهید و چه چیز شما را خوشحال می کند. به انگیزه هایتان فکر کنید و کارهای متفاوت را امتحان کنید.

از اینکه حد و مرزهای خود را رد کنید نترسید.

همچنین شما باید به تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدتی که یک هدف بر زندگیتان دارد دقت کنید. شما سعی دارید به چه چیزی دست پیدا کنید؟ آیا می خواهید سالمتر باشید، پول بیشتری داشته باشید، به جاهایی که تا کنون ندیده اید سفر کنید؟ پاسخ به این سوال ها آسان نیست و نیازمند زمان و دقت بسیار است.

زمان کافی برای تنظیم اهدافتان صرف کنید. این زندگی شماست.

۲- تمایل به اختیار را درنظر داشته باشید.

تمایل به اختیار به روشی گفته می شود که ما تحت تاثیر افرادی قرار می گیریم که آنها را تحسین می کنیم و اهداف آنها را به عنوان هدف های خودمان قرار می دهیم. تصمیات ما به صورت ناخودآگاه تحت تاثیر تجربیات و انسان های قدرتمند زندگیمان قرار می گیرند. این قضیه در خانه و با والدین شروع می شود و در سالهای سازنده با همکلاسی ها و معلمان ادامه پیدا می کند و درنهایت در بزرگسالی با مربیان و متخصصانی مانند رئیسمان پشرفته تر می شود.

اهداف و آرزوهای خودتان را جست و جو کنید و افق های پیش رویتان را خودتان بسازید. از خودتان سوال بپرسید و در منابعی غیرقابل پیش بینی به دنبال پاسخ باشید. شما برای اینکه زندگی خوب و مستقل داشته باشید به یک ذهن باز احتیاج دارید نه ثروت.

از هر موقعیتی استفاده کنید و به دنبال تجربیات جدید باشید.

۳- از استدلال های غلط درمورد اشتباهات پرضرر دوری کنید.

ما معمولا در این دام گیر می افتیم که فکر می کنیم هزینه و زمان زیادی را برای یک کار هدر داده ایم پس باید آن را به پایان برسانیم. شما می توانید نظرتان را تغییر دهید. هرچیزی که یاد بگیرید ارزشمند است و هرچیزی که برای رسیدن به هدفتان برروی آن سرمایه گذاری کرده اید ارزنده است. همه ی اینها بخشی از یک فرآیند است حتی اگر به شما نشان دهند که در مسیر اشتباهی قدم گذاشته اید.

سعی کنید چشم انداز بزرگتری داشته باشید، و هم زمان بر تصمیم گیری های فوریتان تمرکز کنید و در لحظه زندگی کنید.

زمانی که هدف نهاییتان از یک هدف رضایت و شادی باشد، مسیری که برای رسیدن به آن طی می کنید فقط جزئیات است.

۴- اهداف در برابر استراتژی ها

پیتروینک مدیرعامل شرکت اهرم رهبری ذهن می گوید: “به تفاوت میان آنچه که می خواهید و چگونگی به دست آوردن آن فکرکنید. استراتژی یک تمرین برای حل مشکلات است…. اهداف مشکلات را حل نمی کنند، آنها فقط وسیله ای برای اندازه گیری پیشرفت هستند. درواقع اهداف از استراتژی ها حمایت می کنند.”

همه ی گام هایی که باید برای رسیدن به یک هدف بردارید می توانند به هدف های کوچکتر و دست یافتنی تری تقسیم شوند، و همه ی آنها برای رسیدن به آن هدف نهایی که تعیین کرده اید کمک می کنند.

استراتژی ها همان راه حل هایی هستند که برای رسیدن به هدفتان انتخاب می کنید.

۵- خود باوری و اراده

تعیین هدف به نظر هراس انگیز است، و گاهی هدف هایی را درنظر میگیریم که دست نیافتنی هستند، درواقع پیش از شروع خود را در مسیر شکست قرار می دهیم. ایجاد محدودیت، به دنبال موانع بودن و بهانه تراشی از دستیابی ما به اهداف مان جلوگیری می کند. زمانی که اهدافی واقع بینانه و متناسب با خواسته هایتان انتخاب کنید، انتخابات شما به سادگی اتفاق خواهند افتاد.

اینکه خودتان را باور داشته باشید و یادبگیرید به غریضه تان اعتماد کنید باعث می شود تصمیات درستی اتخاذ کنید و به اهدافتان نزدیکتر شوید.

کافه راز : خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و تمام تمرکزتان بر روی نتیجه کارتان باشد.
One thought on “هدف گذاری:موضوعات مهمی که افراد درحین تعیین اهدافشان ازآنها چشم پوشی می کنند و چرا آنها در انتها ناراضی هستند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : یادگیری هرچیز جدیدی مانند یک زبان بیگانه، یک ساز موسیقی…