web
analytics
هدفگذاری | کافه راز
مهمترین هدف

هدفگذاری

ترجمه شده توسط کافه راز : چطور در ۱۰۰ روز به مهمترین هدف زندگیتان دست پیدا کنید.

جان لی دوماس ۵ راهکار برای تعیین موفقیت آمیز اهداف و نحوه ی رسیدن به آنها را با ما به اشتراک گذاشته است.

پس از مصاحبه با بیش از ۱۲۰۰۰ کارآفرین او متوجه شد که آنها یک ویژگی مشترک مهم دارند: توانایی تعیین هدف و دستیابی به آن – و این موضوع همان چیزی است که مخاطبان او با آن درگیر هستند.

مجله ی آزادی ،که در شرکت کیک استار شروع به کار کرد، به صورت روزانه به شما آموزش می دهد که چگونه یک برنامه ی کاری موثر ایجاد کنید که بتوانید در ۱۰۰ روز به هدف شماره یک زندگیتان دست پیدا کند.

برای شروع آماده اید؟ در اینجا دوماس ۵ راهکار اساسی برای آماده شدن برای موفقیت و دستیابی به هدف شماره یک زندگیتان را ارائه می دهد:

۱- اهداف هوشمندانه تعیین کنید.

دوماس می گوید بزرگترین مشکلی که افراد در زمینه ی تعیین اهداف با آن مواجه می شوند این است که نمی دانند چطور باید اهداف هوشمندانه تعیین کنند.

این یعنی که هر هدفی که تعیین می کنید باید از این فرمول پیروی کند: مشخص ، قابل اندازه گیری، قابل دسترسی، مناسب و دارای محدودیت زمانی باشد. هرچه هدفتان مشخص تر باشد راحتتر می توانید برای آن تلاش کنید و برنامه ی کاری با نقاط عطف قابل اندازه گیری ایجاد کنید.

۲- برنامه ی کاری روزانه داشته باشید.

اگر شما برنامه دارید که در ۱۰۰ روز به یک هدف بزرگ برسید باید در مسیر راهتان نقاط عطفی تعیین کنید، دوماس به آن “دو سرعت کوچک ۱۰ روزه” می گوید – اهدافی در دل اهداف دیگر. این اهداف کوچکتر که با برنامه ها و کارهای روزانه ی شما هماهنگ هستند، به شما کمک می کنند که مراحل کار را مشخص کنید و از مسیر خارج نشوید و یک روند یکنواخت برای رسیدن به هدف شماره یک تان طی کنید.

۳- به نحوه ی عملکردتان فکر کنید.

فکر کردن بسیار مهم است، زیرا بدون نگاه به عقب به تجربیات و نتایج متفاوتی که به دست آورده اید، هرگز این فرصت را به خودتان نمی دهید که از آنها درس بگیرید.

با نگاه کردن به اهداف کوچکترتان و انجام بازبینی های ۳ ماهه، می توانید کارهایی که موثر بوده اند را دو برابر کنید و کارهایی که بی تاثیر بوده اند را اصلاح کنید. و این همان چیزی است که به شما کمک می کند با سرعت تمام به سمت رسیدن به اهدافتان حرکت کنید.

۴- یک همراه مسئولیت پذیر پیدا کنید.

برای افزایش شانس موفقیتتان، دوماس پیشنهاد می دهد که یک یا چند همراه مسئولیت پذیر برای خود پیدا کنید تا درمسیر رسیدن به اهدافی که تعیین کرده اید با شما همراه باشند. به صورت هفتگی یا ماهیانه با آنها بررسی هایی انجام دهید تا مطمئن شوید که از مسیر منحرف نشده اید و در مورد موانعی که ممکن است در مسیرتان قرار داشته باشد صحبت کنید. اینکه یک نفر را داشته باشید که مدام به او گزارش کار بدهید یک عامل بسیار مهم برای کسب نتایج مداوم است.

۵- متمرکز باشید.

اگرچه ممکن است شما اهداف مختلفی در زمینه های مختلف زندگیتان داشته باشید _ مثلا در کار، تجارت، خانواده یا ورزش – و ممکن است که به سادگی قربانی “سندرم چیزهای درخشان” شوید، دوماس پیشنهاد می دهد که تنها یک هدف خاص در نظر بگیرید و تا رسیدن به آن فقط بر آن متمرکز باشید.

این همان هدفی است که شما تمام تلاش، انرژی و فکرتان را به آن اختصاص می دهید – این هدف باید اکثریت توجه و تمرکز شما را برای خود داشته باشد. این بهترین راه برای رسیدن به آن چیزی است که می خواهید.

از این چند روش استفاده کنید تا به طور مداوم اهدافی را تعین کنید و به آنها دست پیدا کنید که به شما در رسیدن به زندگی رویاییتان کمک کنند.

کافه راز : حالا وقت عمل است. چه هدفی دارید که دوست دارید ۱۰۰ روز دیگر برای رسیدن به آن جشن بگیرید؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 6 مورد افزایش دهنده ی خلاقیت که از لحاظ علمی…