web
analytics
نقش غریزه در رسیدن به اهداف | کافه راز
غریزه

نقش غریزه در رسیدن به اهداف

ترجمه شده توسط کافه راز : چرا غریزه ی شما می تواند در رسیدن به اهدافتان به شما کمک کند

از پنجره بیرون را نگاه می کردم که گربه ام، آقای نودل، را دیدیم که ناگهان در حال رد شدن از لبه ی دور باغچه لغزید و نزدیک بود که بیفتد. بدنش مورمور شد و ناگهان ایستاد. گوش هایش کشیده شده بود و دم اش به عقب و جلو حرکت می کرد.

اندکی صبر کرد و سپس به درون علف های بلند شیرجه زد. چند دقیقه ی بعد یک موش خرما از دهانش آویزان بود. نودل کاملا یک شکارچی است. او دائما تفاوت مهم میان انسان ها و حیوانات را یادآوری می کند.

حیوانات فقط کاری که غریزه اشان می گوید را انجام می دهند، اما انسان ها هم غریزه دارند. غریزه ی ما در تمام طول روز ما را هدایت می کنند. آنها نشانه هایی برای ما می فرستند که کاری انجام دهیم یا صبر کنیم – اما برخلاف حیوانات ما به غریزه هایمان ایمان نداریم. درعوض به احساساتمان توجه می کنیم.

ما به تمامی گزینه های ممکن فکر می کنیم و آنها را بررسی می کنیم. اغلب به قدری برروی احساساتمان تمرکز می کنیم که فراموش می کنیم غریزه ما چه می گوید.

آیا تا به حال رابطه اتان را با کسی به هم زده اید؟

شرط می بندم که غریزه اتان ماه ها قبل به شما گفته است که باید این کار را انجام دهید اما شما آن نشانه ها را نا دیده گرفته اید. زمانی که کاری را آغاز می کنید معمولا قبطه می خورید که چرا به غریزه اتان اعتماد نکرده اید که چه زمانی برای شروع کار مناسبتر است.

و درمورد اهدافتان، غریزه ی شما یک اسلحه ی بسیار قدرتمند است اما احساساتتان یک مانع بسیار بزرگ. غریزه ی شما اوج هوش شرایطی، هوش قلبی و هوش ذهنی شماست که با DNA مخصوص شما با هم ترکیب شده اند.

آنها خیلی سریع به هم می پیوندند تا انگیزه ای برای حرکت برای شما ارسال کنند. غریزه ها و نشانه هایی که از خودشان می فرستند همیشه درمورد انجام کاری هستند. غریزه ها در بدن شما سیم کشی شده اند. آنها راهنما هستند.

اما از سوی دیگر احساسات در سر شما هستند. آنها کلماتی هستند که مغز شما استفاده می کند تا یک حالت فیزیکی از بدن را توصیف کند. به عنوان مثال اگر احساس کنید که آدرنالین در بدنتان ترشح شده است، مغز این حالت را هیجان یا ترس می نامند.

اگر عبارت “یا جنگ یا فرار” را شنیده اید، این یک احساس نیست بلکه یک غریزه است. این عبارتی برای توصیف یک واکنش غریزی در بدن در هنگام مواجه با خطر است.

هیچ تفکری در این موضوع نقش ندارد، غریزه های شما به صورت اتوماتیک واکنش نشان می دهند. به همین دلیل است که هنگام شنیدن یک صدای بلند به درون خودتان خم می شوید یا به محض اینکه احساس افتادن کنید سعی می کنید چیزی را برای حفظ تعادل بگیرید. شما فکر نمی کنید. یعنی صبر نمی کنید که تصمیم بگیرید خم شوید. این واکنش ها به صورت اتوماتیک هستند.

چرا باید به خودتان یاد دهید که از غریزه اتان پیروی کند؟ ساده است: علم. تحقیقی که در دانشگاه آلبرتا انجام شده است نشان داده است که غریزه ها به شما کمک می کنند که به اهدافتان دست پیدا کنید. درحین بررسی مغز، آنها دریافتند زمانی که چیزی کنار شما باشد که دراهداف کوتاه مدت و بلند مدت به شما کمک کند، مغز با این موضوع موافق خواهد بود و برای شما انگیزه ایجاد می کند. جالب است، نه؟

همین امروز هدفی در نظر بگیرید و با نشانه هایی که دریافت می کنید هماهنگ شوید. اهدافی مانند کم کردن وزن، مهربان بودن با همسرتان و یا کمتر صحبت کردن در جلسات گروهی و بیشتر گوش دادن.

زمانی که یک هدف را در نظر می گیرید مغز شما با قدرت ادراکتان همکاری می کند. و نشانه هایی برای شما ارسال می کند که به شما می گوید هدفتان قابل دسترسی است.

قدم بعدی بسیار ساده است: شیرجه بزنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : سختتر، بهتر، قوی تر، سریعتر – اینطور می توانید تمام…