web
analytics
نشانه های اینکه در شما نیمکره ی چپ مغز غالب است و چطور از این حالت بهترین استفاده را داشته باشید | کافه راز
نیمکره چپ

نشانه های اینکه در شما نیمکره ی چپ مغز غالب است و چطور از این حالت بهترین استفاده را داشته باشید

ترجمه شده توسط کافه راز : آیا می دانید به عنوان انسانی که نیمکره ی چپ مغزش فعالتر است چه ویژگی های برجسته ای دارید؟

اگر نه، این مقاله دقیقا به درد شما می خورد. شما ویژگی های خاص افرادی با نیمکره ی چپ غالبتر را یاد خواهید گرفت و اینکه چطور می توانید از این موضوع به خوبی استفاده کنید.

یک سوال ردگم کنی: چه پاسخی به سوال موجود در عکس بالا دادید؟ آیا شما همیشه کارهایتان را براساس روش هایی برنامه ریزی شده و مرتب انجام می دهید؟ آیا با این سوال موافقید؟ آیا برای کارها ی روزانه یا اتفاقات مختلف به صورت منظم و سازمان دهی شده برنامه ریزی می کنید؟ اگر چنین هستید، می توان شما را انسانی با نیمکره ی چپ مغز فعال تر دانست.

درگذشته در سیستم های آموزشی مدارس غرب روش های تفکر متعلق به نیم کره ی چپ مغز که تاکید بیشتری بر مهارت های تحلیلی و منطقی دارند بسیار بیشتر مورد توجه بودند تا روش های متعلق به نیمکره ی راست مغز.

در تجربه ی من تمام دوران تحصیل از راهنمایی تا دانشگاه تمام افرادی که ویژگی و تمایلات نیم کره ی چپ مغز داشتند همیشه جز دانش آموزان برتر بودند.

اگرچه این دسته بندی های نیم کره ی چپ مغز و نیم کره ی راست مغز درواقع تعیین کننده ی این موضوع نیست که فرد از کدام بخش از مغزش بیشتر استفاده می کند، اما ویژگی های مرتبط با عنوان نیمکره ی سمت چپ غالب، نشان می دهد که فرد در زمینه های خاصی عملکرد بهتری دارد.

ویژگی های “نیم کره چپ مغز”

۱- در تعیین اهداف بسیار عالی هستند.

مردم معتقدند که افرادی که نیم کره چپ مغزشان فعالتر است در تعیین اهداف بسیار عالی عمل می کنند. آنها درمورد اهدافشان روش های خاصی دارند به این معنا که کاملا دقیق و با جزئیات می دانند که چه رفتاری باید برای رسیدن به اهدافشان داشته باشند. آنها از استاندارد هایی برای اندازه گیری میزان موفقیتی که کسب کرده اند استفاده می کنند. و درنهایت اهدافی واقع بینانه و قابل دستیابی برای خود تعیین می کنند.

۲- خواندن دستورالعمل ها را به خوبی انجام می دهند.

افرادی که نیم کره ی چپ فعالتری دارند دستورالعمل ها را به خوبی می خوانند وآنها را به درستی انجام می دهند. آنها می توانند با انجام مراحلی که در مقابلشان قرار می دهند یک کار را به درستی به پایان برسانند. آنها معمولا بر یک مرحله تمرکز می کنند تا با انجام آن به مرحله ی بعدی و در آخر به هدف نهایی برسند.

۳- مهارت های حافظه ای قوی دارند.

اکثر انسان هایی که نیم کره چپ مغزشان قوی تر است معمولا حافظه ی بسیار خوبی دارند. آنها می توانند تمام خاطرات دوران کودکیشان، یا تمام لحظات اتفاقی که حدود یک سال پیش رخ داده است را به یاد آورند. مطمئنم شما هم این تجربه را داشته اید که یکی از هم کلاسی هایتان تمام جزئیات کنفرانس کلاسی را به یاد داشته است.

۴- موضوعات ریاضی و علوم برای آنها بسیار ساده است.

افراد با نیم کره ی چپ قوی تر در علوم و ریاضیات عملکرد بهتری دارند. به دلیل توانایی زیاد آنها در یادگیری موضوعات جدید و پس از آن پردازش آنها با قوه ی تحلیلی خود انجام موضوعات ریاضی و علوم برای آنها بسیار ساده است.

۵- مهارت بسیار عالی در حل مشکلات به صورت منطقی دارند.

زمانی که موضوع رسیدگی به یک مشکل خاص درمیان باشد، فردی که نیم کره ی چپ مغزش قوی تر است سعی می کند مشکل را با دلیل و منطق حل کند. آنها مشکل را ریشه یابی می کنند و سپس برای حل آن تلاش می کنند.

۶- جزئیات گرا هستند.

انسان های با نیم کره ی چپ قوی تر معمولا به جزئیات توجه بیشتری دارند و حتی گاهی تصویر کلی را نادیده می گیرند. البته داشتن توجه ویژه به بعضی مسائل مانند ریاضیات و علوم که موضوعاتی جزئیات گرا هستند ، بسیار مفید و کارآمد است.

چطور از این ویژگی ها بهترین استفاده را داشته باشیم؟

اگر نیم کره ی چپ مغز شما قوی تر است می دانید که برخی از ویژگی هایی که در بالا لیست شدند می توانند برای شما مفید باشند. می توانید شغلی را انتخاب کنید که با این نقاط قوت مرتبط باشد، می توانید روش های یادگیری را انتخاب کنید که بتوانید آنها را پیشرفت دهید و در آینده استدلال های ریاضیات و علوم را ایجاد کنید.

از اینکه در خلاف مسیر حرکت کنید نترسید – این که دارای ویژگی های مختص افراد با نیمکره ی چپ قوی تر باشید باعث نمی شود که به دنبال ویژگی ها و نقاط قوت افراد با نیمکره ی راست قوی تر نباشید.

نتیجه گیری:

البته این را بدانید که عنوان های نیمکره چپ یا نیمکره ی راست قوی تر مهم نیستند. این درواقع بررسی ویژگی هاییست که در حال حاضر دارید. تمام مدت به دنبال دسته بندی نیمکره ی چپ یا راست مغز نباشید، زیرا در آخر در واقعیت هر دو نیمکره ی مغز درحال کارند.

تشخیص اینکه شما بیشتر به ویژگی های افراد با نیمکره ی راست نزدیکتر هستید یا افراد با نیمکره ی چپ قوی فقط وسیله ای است برای تعیین نقاط قوت و توانایی هایتان و استفاده از آنهاست.
One thought on “نشانه های اینکه در شما نیمکره ی چپ مغز غالب است و چطور از این حالت بهترین استفاده را داشته باشید

  1. پویا

    این نظر این حقیر و خواهش میکنم نمایش بدید تا شاید کاری برای اونایی که خیلی با مقوله ی ترس واضطراب یا نا آرامی های درونی روبه رو میشوند کرده باشم از من حقیر به شما بزرگواران نصیحت که نیمکره ی سمت چپ مغزتون و روش بیشتر کار کنید نیمکره ی سمت چپ مغز یکی دیگه از کارایی که برای آدم انجام میده اینه که آرامش درونی به آدم میده و این آرامش درونی آدمو به اوج شجاعت میرسونه

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : تا به حال شده با کسی ملاقات کنید که از…