web
analytics
نشانه های اعتماد به نفس | کافه راز
ویژگی های اعتماد به نفس

نشانه های اعتماد به نفس

ترجمه شده توسط کافه راز :۱۲ چیزی که انسان های دارای اعتماد به نفس واقعی به طور متفاوت انجام می دهند.

چه فکر کنید که می توانید، یا نمی توانید، در هر دو صورت حق با شماست.

اعتماد به نفس واقعی – برخلاف اعتماد به نفس کاذب که افراد برای پوشاندن ناتوانایی هایشان از آن استفاده می کنند – به خودی خود مفهوم و شکل مشخصی دارد. در این مقاله، که در لینکدین پلاس منتشر شده است، دکتر تراویس برادبری نشانه های اعتماد به نفس واقعی را توضیح می دهند.

اعتماد به نفس شکل های متفاوتی دارد، از حس غرور و تکبر فلوید می ودر (بوکسور آمریکایی) تا حس اتکا به نفس جین گودال (مردم شناس و رفتارشناس بریتانیایی).

و اعتماد به نفس واقعی – برخلاف اعتماد به نفس کاذب – به خودی خود دارای مفهوم و شکل مشخص است.

درمورد اعتماد به نفس همیشه مشخص است: انسان های دارای اعتماد به نفس واقعی همیشه بر افراد شکاک و ترسو کنترل دارند، زیرا آنها الهام بخش دیگران هستند و باعث می شوند که برخی اتفاقات رخ دهند.

“چه فکر کنید که می توانید، یا نمی توانید، در هردوصورت حق با شماست.” – هنری فورد

این نظریه ی فورد که طرز فکر و ذهنیت شما تاثیر بسیار قوی بر توانایی شما در رسیدن به موفقیت دارد در نتایج تحقیق اخیر دانشگاه ملبورن هم ثابت شد. این تحقیق نشان داده است که افراد دارای اعتماد به نفس درآمد بیشتری دارند و نسبت به افراد دیگر زودتر در شغلشان ترفیع می گیرند.

اینکه یاد بگیرید اعتماد به نفس داشته باشید بسیار مهم است، اما افراد دارای اعتماد به نفس واقعی چکار می کنند که باعث شده است از همه ی افراد دیگر متمایز باشند؟ من تحقیقات زیادی انجام داده ام تا ۱۲ مورد از عادت های اساسی افراد با اعتماد به نفس را مشخص کنم، تا شما هم بتوانید این رفتارها را در خزانه ی خود جای دهید:

۱- آنها شادی را از درون خودشان دریافت می کنند.

شاد و راضی بودن از عوامل بسیار مهم برای داشتن اعتماد به نفس هستند، زیرا برای اینکه در کاری که انجام می دهید اعتماد به نفس داشته باشید باید از آن چیزی که هستید راضی باشید. انسان هایی که سرشار از حس اعتماد به نفس هستند این احساس را از دستاورد ها و کمالات خود به دست می آورند، و توجهی ندارند که دیگران درمورد آنها چه می گویند یا چه فکر می کنند. آنها می دانند که مهم نیست دیگران چه می گویند، شما هرگز به اندازه ای که دیگران می گویند خوب یا بد نیستید.

۲- آنها قضاوت نمی کنند.

انسان های دارای اعتماد به نفس دیگران را قضاوت نمی کنند زیرا می دانند هر انسانی داستانی برای خود دارد و آنها احتیاجی ندارند که دیگران را کوچک کنند تا احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند. مقایسه ی خودتان با دیگران بسیار محدود کننده است. انسان های دارای اعتماد به نفس وقتشان را برای اندازه گیری افراد دیگر و نگرانی برای اینکه آیا توانسته اند به اندازه ی آنها برسند یا نه تلف نمی کنند.

۳- آنها تا زمانی که مطمئن نشوند کاری را میخواهند، “بله” نمی گویند.

تحقیقاتی که در دانشکاه کالیفورنیا در سانفرنسیسکو انجام شده اند، نشان داده اند که هرچه گفتن نه برای شما سختتر باشد، به همان اندازه در معرض استرس، خستگی ذهنی و حتی افسردگی قرار خواهید داشت. انسان های دارای اعتماد به نفس می دانند که نه گفتن کاری سالم است و به اندازه ای اعتماد به نفس دارند که نه هایشان را واضح بگویند.

جایی که باید نه گفت، انسان های دارای اعتماد به نفس از عبارت هایی مانند “فکر نمی کنم بتوانم” یا “مطمئن نیستم” استفاده نمی کنند. آنها با اعتماد به نفس نه می گویند زیرا می دانند که نه گفتن به یک مسئولیت جدید احترام به مسئولیت های کنونی آنهاست و به آنها موقعیت انجام آنها به صورت موفقیت آمیز را می دهد.

۴- آنها بیشتر از آنکه حرف بزنند، گوش می کنند.

انسان های با اعتماد به نفس بیشتر از آنکه حرف بزنند، گوش می دهند زیرا آنها فکر نمی کنند که نیاز است چیزی را ثابت کنند. انسان های دارای اعتماد به نفس می دانند که با گوش کردن و دقت کردن به دیگران می توانند چیزهای بیشتری بیاموزند و رشد کنند. به جای اینکه این واکنش ها را موقعیتی برای اثبات خود به دیگران ببینند، آنها بر روی خود این فعل و انفعالات تمرکز می کنند، زیرا آنها می دانند این روشی جالب تر و کارآمدتر برای نزدیک شدن به مردم است.

۵- آنها با اطمینان صحبت می کنند.

به ندرت می توان یک عبارت کاملا با اطمینان را به این صورت شنید “مطمئن نیستم” یا “فکر می کنم” . انسان های دارای اعتماد به نفس با جسارت صحبت می کنند زیرا می دانند که اگر نتوانید ایده هایتان را با استدلال و عقاید محکم بیان کنید نمی توانید کاری کنید که دیگران به شما گوش کنند.

۶- آنها به دنبال پیروزی های کوچک هستند.

انسان های دارای اعتماد به نفس دوست دارند که خودشان را به رقابت و چالش بکشند، حتی اگر نتیجه ی تلاش هایشان پیروزی های کوچک باشد. پیروزی های کوچک سازنده ی گیرنده های هورمون های جنسی مردانه در بخش هایی از مغز می شوند که مسئول پاداش و انگیزه هستند.

افزایش تعداد این گیرنده ها باعث افزایش تاثیرات هورمون تستسترون می شود، که باعث افزایش اعتماد به نفس و اشتیاق آنها برای شرکت در چالش های دیگر می شود. زمانی که تعداد زیادی از این پیروزی های کوچک داشته باشید، تاثیر افزایش اعتماد به نفستان می تواند تا چندین ماه باقی بماند.

۷- آنها ورزش می کنند.

تحقیقی که در مرکز تحقیقات استرن اونتاریوانجام شد، نشان داد که آن افرادی که به مدت ۱۰ هفته، هفته ای دوبار به مدت ۱۰ دقیقه ورزش کرده اند از لحاظ اجتماعی، آموزشی و سلامت شایسته تر هستند. همچنین آنها به فرم بدن و احساس خود باوریشان امتیاز بیشتری داده اند. و بهتر از همه، علاوه بر تغییرات فیزیکی بدنشان و افزایش اعتماد به نفس همه ی این تغییرات برعهده ی اندورفینی است که به خاطر ورزش کردن در بدن ترشح می شود.

۸- آنها به دنبال جلب توجه نیستند.

مردم از افرادی که برای جلب توجه دیگران تلاش می کنند نا امید می شوند. انسان هاس دارای اعتماد به نفس می دانند این که خودتان باشید بسیار تاثیر گذارتر است تا اینکه تلاش کنید به دیگران ثابت کنید انسان مهمی هستید.

انسان ها خیلی زود جذب رفتارهای مناسب و درست می شوند و به نظر می رسد که انسان های بااعتماد به نفس همیشه رفتار درست و مناسبی دارند.

افراد با اعتماد به نفس در انتشار توجه استادند. زمانی که به خاطر یک دستاورد یا موفقیت مورد توجه قرار می گیرند، خیلی سریع تمرکز را به سمت تمامی افرادی تغییر می دهد که به آنها کمک کرده اند به این جایگاه برسند. آنها به دنبال تایید و تحسین نیستند، زیرا آنها ارزش نفس را از درون خودشان دریافت می کنند.

۹- آنها از اشتباه کردن نمی ترسند.

انسان های بااعتماد به نفس از اینکه اشتباه کنند نمی ترسند. آنها دوست دارند که ایده هایشان را برای بررسی و ارزیابی ارائه دهند، آنها از اشتباهاتشان درس می گیرند و اگر هم ایده اشان درست باشد دیگران می توانند از آنها چیزهایی یادبگیرند. انسان هایی که به خود اطمینان دارند ار توانایی های خود آگاهند و با اشتباه کردن مانند تحقیرشدن رفتار نمی کنند.

۱۰- آنها ریسک می کنند.

انسان های دارای اعتماد به نفس زمانی که با یک موقعیت مواجه شوند، آن را از دست نمی دهند. درعوض نگرانی درمورد اینکه چه مشکلاتی ممکن است پیش آید، آنها از خود می پرسند، چه چیزی مانع من می شود؟ چرا من نمی توانم این کار را انجام دهم؟ و سپس به دنبال آن می روند. ترس مانع پیشرفت آنها نمی شود، چون آنها می دانند که اگر تلاش نکنند، هرگز موفق نخواهند شد.

۱۱- آنها برای انسان های دیگر شادی می کنند .

انسان های نامطمئن و متزلزل دائما درمورد روابط خود تردید دارند، به همین دلیل تلاش می کنند که توجه همگانی را به خودشان جلب کنند و از دیگران انتقاد کنند تا ارزش خود را ثابت کنند. انسان های دارای اعتماد به نفس، از سوی دیگر، هیچ نگرانی درمورد روابط خود ندارند زیرا آنها ارزش نفس را از درون خودشان دریافت می کنند. به جای اینکه با شک و عدم اطمینان به درون خود تمرکز کنند، انسان های با اعتماد به نفس به بیرون تمرکز میکنند، این به آنها این اجازه را می دهد که تمامی چیزهای فوق العاده ای را که دیگران ارائه می دهند ببینند. و تحسین افراد به خاطر تلاش و همکاریشان نتیجه ی این کار است.

۱۲- آنها از کمک خواستن نمی ترسند.

انسان های دارای اعتماد به نفس می دانند که کمک خواستن از دیگران باعث نمی شود که ضعیف یا کودن به نظر برسند. آنها نقاط ضعف و قوت خود را می شناسند و برای از بین بردن مشکلات از دیگران کمک می گیرند. آنها همچنین می دانند که کمک گرفتن از کسی که تجربه ی بشتری دارد بهترین روش برای پیشرفت است.

کافه راز : ساخت اعتماد به نفس یک سفر طولانی است نه یک مقصد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : چطور نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنید…