web
analytics
رهایی
تسکین ناراحتی

ناراحت هستید؟ زمانتان را برای ناله و شکایت کردن تلف نکنید. این مراحل را انجام دهید تا تغییر کنید.

ترجمه شده توسط کافه راز : چه ازنظر شما خوشحالی یک حالت ذهنی باشد یا یک فعالیت، این را بدانید که شاد بودن نیازمند سطح خاصی از تعهد به خودمان است.

شما به صورت شانسی یا تصادفی خوشحال نخواهید بود. این احتیاج به تلاش دارد. به جای بهانه آوردن و ناله و شکایت به خاطر بعضی چیزها، این مراحل را دنبال کنید تا به انسانی شاد تبدیل شوید:

“شادی یک چیز آماده نیست، بلکه حاصل تلاش خود ماست.” – دالایی لاما

۱- درک کنید که شادی چیست؟

“اینکه شما که هستید، کجا هستید یا چه دارید باعث شادی یا ناراحتی شما نمی شود، بلکه موضوع مهم این است که به چه فکر می کنید.” – دیل کارنگی

اگر نمی دانید شادی چیست، نمی توانید خودتان را یک انسان شاد بدانید. بسیاری از انسان ها نمی توانند مرزهای تفاوت میان شادی و ناراحتی را تشخیص دهند. آنها معمولا وضعیت نامساعد خود را مقصر روابط ناموفق، بستگان کینه توز و تجربیات ناخوشایند می دانند.

هیچ کس نباید ناراحت باشد. این یک انتخاب است. این تصمیمی است که خودتان می گیرید. همه چیز زمانی شروع می شود که درمواجهه با اتفاقات خوب و بد چه تصمیمی بگیرید.

۲- افکار منفی را از زندگیتان دور کنید .

“بخش بزرگی از شادی یا بدبختی ما به تمایلات ما بستگی دارد نه شرایط ما.” – مارتا واشنگتن

چه چیزی باعث ناراحتی شما می شود؟ مشخص کنید که چه چیزهایی باعث ناراحتی شما می شود. ممکن است مثلا کار کردن در جایی باشد که آن را دوست ندارید، یا اینکه اطرافتان انسان هایی باشند که آنها را دوست ندارید. حتی اگر در یک رابطه ی ناسالم هستید، اطرافتان پر از انسان های منفی است یا از کارتان راضی نیستید، باز هم عاملی را که باعث ناراحتیتان می شود را پیدا کنید و آن را از زندگیتان حذف کنید.

۳- به دنبال چیزهای مثبت در زندگی باشید.

“این یک شروع فوق العاده است، زمانی که این توانایی را داشته باشید که تشخیص دهید چه چیزی باعث شادیتان می شود.” – لوییس بال

زمانی که انرژی های منفی را از در بیرون انداختید، سعی کنید به دنبال چیزهای مثبت در زندگی باشید. ممکن است خیلی مشخص نباشند اما همیشه وجود دارند. ممکن است چیزهایی مانند گذراندن زمان در تنهایی، داشتن یک بدن سالم یا داشتن یک دوست حامی باشد. همیشه چیزی وجود دارد که لیاقت توجهات مثبت را داشته باشد. مهم نیست همه چیز تا چه اندازه افتضاح به نظر برسد، سعی کنید یک موضوع مثبت در آن پیدا کنید و برآن تمرکز کنید.

۴- قدر زمان حال را بدانید.

“ارزش هیچ کاری نکردن ، فقط پیشرفتن و گوش دادن به صداهایی که تا کنون نشنیده اید را دست کم نگیرید.” – وینی پو

اکثر مواقع آنچه باعث از بین رفتن انرژی مثبت و خوشحالی ما می شود این است که بیش از حد در مورد آینده نگران هستیم. این قابل درک است که ما در دنیایی زندگی می کنیم که نمی توان به آینده فکر نکرد یا به گذشته نگاه نکرد. اما همه ی اینها به یک دیدگاه بستگی دارد. دیدگاه ما درمورد شاد بودن این است که برزمان حال تمرکز کنیم. زمان حال پر از شگفتی هاست. چرا بر چیزهایی تمرکز کنیم که تحت کنترل ما نیستند؟

۵- برای شاد بودن یک برنامه ایجاد کنید.

“شادی زمانی است که تفکراتتان، گفتارتان و کارهایی که انجام می دهید با هم تطابق داشته باشند.” – ماهاتما گاندی

زمانی که تصمیم گرفتید این مراحل کوچک را برای یافتن مسیر خوشبختی و شادی دنبال کنید، باید یک برنامه ی روزانه داشته باشید که به بهترین نحو باعث شادی شما شود. نباید هیچ گونه بهانه، انحراف یا شک و تردیدی در آن وجود داشته باشد. ممکن است برنامه ی شما این باشد که مراقب اندامتان باشید یا کارهای خیریه انجام دهید، مطمئن شوید که از نتیجه ی نهایی سود خواهید برد. بدانید که این موضوع روحیه تان را مثبت خواهد کرد.

۶- در فعالیت های مثبت شرکت کنید.

“تنها لذت در جهان آغازکردن است.” – سزار پاوز

بسیاری از انسان ها افکار آرزومند و خواهان را تمرین می کنند. با این حال، داشتن یک برنامه یا یک هدف کافی نیست. شما باید فعال باشید و به دنبال خواسته های قلبیتان باشید. بدانید که برای خوشحالی و خوشبختی باید تلاش کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز: این 9 سوال را ازخودتان بپرسید تا فکر و عملتان را…