web
analytics
انجام کار مورد علاقه
کار مورد علاقه

می خواهید از کاری که دوست دارید پول دربیاورید؟ این ۴ سوال را از خودتان بپرسید؟

ترجمه شده توسط کافه راز :  چطور کاری پیدا کنید که مناسب با علایقتان باشد؟ 

آیا واقعا انسان ها می توانند از انجام کاری که دوست دارند درآمد داشته باشند؟ بستگی دارد از چه کسی این سوال را بپرسید. برخی می گویند “البته” و بقیه می گویند “واقع بینانه نیست.” و برخی دیگر می گویند “سوال مناسب این است که بهترین روش برای سود آوری و پاسخگویی به نیازهای خاص بازار چیست؟”

اما چرا باید به دنبال یکی از این دو – علاقه یا سوددهی – باشید، درصورتی که می توانید هردو را داشته باشید؟ زیرا داشتن هردو باهم به شما اجازه می دهد که بگویید: “بله من می توانم با انجام کاری که دوست دارم کسب درآمد کنم و بله من می توانم با رسیدگی به یک نیاز در بازار سوددهی داشته باشم.”

قبل از اینکه برای پذیرفتن این تفکر یک قدم شجاعانه بردارید، باید یک سوال بسیار مهم از خودتان بپرسید: من عاشق چه کاری هستم؟

می توانید این ۴ سوال را از خودتان بپرسید تا شغلی که مناسب با علایقتان است را تشخیص دهید.

۱- “آن” شما چیست؟

دو نوع سوال درمورد “آن” وجود دارندکه کاری که دوست دارید را مشخص خواهد کرد. اولی یک سوال درونی است. به زمان هایی فکر کنید که می گفتید من واقعا دوست دارم آن کار را انجام دهم. آن هایی که گفته اید چه بوده اند؟ یک فهرست تهیه کنید.

زمانی که لیستتان را تهیه کردید، چند مورد از “آن” ها توجه شما را بیشتر جلب خواهند کرد. اما اگر اینطور نبود نگران نشوید. باز هم این لیست سرنخ خوبی است. تمامی “آن” هایی که در لیستتان وجود دارد را با عبارتی مانند چطور با انجام ——— می توان پول درآورد، در گوگل جست و جو کنید. این روش معمولا چندین راهکار برای پولدار شدن از طریق کاری که دوست دارید را مشخص خواهد کرد.

۲- انجام چه کاری برای شما آسان است؟

دومین سوال دومورد “آن” که باید از خودتان بپرسید یک سوال بیرونی است. به زمان هایی فکر کنید که کسی از شما پرسیده است “چه طور آن کار را انجام می دهی؟” آن ها چه کارهایی بوده اند؟ لیست دوم شما همین خواهد بود.

ما اکثر اوقات موقعیت های کاری خوبی که دقیقا مقابل ما هستند را از دست می دهیم به این دلیل که خبر نداریم کاری که برای ما آسان است تا چه اندازه مهم و خاص است. ما متوجه نیستیم که کاری که انجام دادنش برای ما آسان است الزاما برای دیگران هم آسان نیست. وقتی کسی از شما می پرسد” چطور این کار را انجام می دهی؟” در واقع می گوید “تو چیزی داری که من به آن احتیاج دارم.”

اگر بتوانید کاری که انجامش برایتان آسان است را با چیزی که مردم واقعا به آن احتیاج دارند اما نمی توانند انجام دهند مرتبط کنید، موفق خواهید شد که با انجام کاری که دوست دارید کسب درآمد کنید.

۳- می توانید رویاهای کودکیتان را بازسازی کنید؟

همه ی ما درکودکی رویاهایی در مورد شغل آینده امان داشته ایم. البته چند نفر از ما خلبان یا قهرمان بسکتبال شده ایم؟ اما این به آن معنا نیست که رویاهای کودکی ما بی ارزشند. درواقع، دقت کردن به این رویاهای کودکانه روش خوب برای پیدا کردن علاقه ی شغلی است.

من در کودکی رویای این را داشتم که یک بسکتبالیست حرفه ای در تیم بوستون باشم. اما زمانی که استعداد ذاتی خود را پیدا کردم آن رویای کودکانه به یک افسانه تبدیل شد، من به آنچه در مورد بسکتبال دوست دارم فکر کردم – راهکار هایی که پشت این بازی قرار دارند.

فهمیدن راهکار های بازی بسکتبال همیشه به من کمک می کرد که عملکردی فراتراز استعدادهایم داشته باشم و همچنین علاقه ای برای یاددادن این بازی به دیگران در من ایجاد کرد. این باعث شد که من در اویل سن ۲۰ سالگی مربی گری را امتحان کنم. پس از آن من سراغ کارهای دیگری رفتم. اما سالها بعد زمانی که کسب و کار شخصی خود را آغاز کردم بازهم از به سالهایی که مربی بسکتبال بودم فکر می کردم و به دنبال یک موقعیت شغلی بودم که همان حس را در من ایجاد کند. پس از انجام میزان زیادی نویسندگی ، به این نتیجه رسیدم که آنچه من درمورد مربیگری دوست داشتم، کمک مثبت به دیگران برای رسیدن به آرزوهایشان بود، کاری که همین حالا هم انجام می دهم.

می خواهید بدانید چه کاری با علایق شما سازگار است؟ سعی کنید دوباره رویاهای کودکیتان را بررسی کنید. الزاما به دنبال یک ارتباط مستقیم نباشید، در عوض به دنبال موقعیت هایی باشید که می توانند به شما احساسی مانند علایقی که در کودکی داشتید منتقل کنند.

۴- آیا شما با واقعیت مواجه می شوید؟

اکثر انسان های موفق برای این موفق هستند که دوست ندارند کاری انجام دهند که دیگران هم انجام می دهند. درنتیجه اکثر آنها کاری که به آن علاقه دارند را پیدا کرده اند و آن را متفاوت از انسان های دیگر انجام می دهند.

انسان های موفق می دانند که حتی با وجود داشتن شغلی که عاشق آن هستند، باز هم کارهایی وجود دارند که از انجام دادن آنها لذت نمی برند – مثلا اگر آنها فروشندگی را دوست دارند بازهم باید گزارش هایی تهیه کنند، یا اینکه اگر به داشتن شغل مستقل علاقه دارند باز هم باید با مشتری ها در ارتباط باشند. انسان های موفق کاری را پیدا می کنند که در آن ۶۰ تا ۷۰ درصد از زمانشان را به انجام کاری اختصاص دهند که از آن لذت می برند.

خب، شما چه کاری را دوست دارید؟ از ۴ سوال بالا استفاده کنید تا متوجه شود چه کاری بشتر با علایق شما سازگاری دارد – و اینکه چطور می توانید با انجام دادن کاری که دوست دارید درآمد کسب کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : من قصد دارم اطلاعاتی به شما بدهم که زندگیتان را…