web
analytics
موفقیت چیست ؟ | کافه راز
حداکثر موفقیت

موفقیت چیست ؟

ترجمه شده توسط کافه راز : موفق بودن یک انتخاب شخصیست.

مظهر موفق بودن در واقع طرح زندگیتان را به شما میدهد و شما را را وادار میکند برای رسیدن به آن تلاش کنید.

موفقیت کلیشه نیست، موفقیت یک خودرو نیست. یک خانه نیست. یک طرح است. پول در بانک نیست. موفقیت طرحی از زندگی شماست.

موفق شدن در چیزی که واقعا خواستار آن بودید یک حس به شما میدهد، شما میتوانید مسئولیت رسیدن به آن را بر عهده بگیرید یا از رسیدن به آن شانه خالی کنید، همه چیز به خودتان بستگی دارد. ما به شما قدرت انتخاب دادیم.

هر شکل زندگی به جز انسان عملی غریزی در کد ژنتیکی است. که هیچ گزینه ای ندارد. فقط انسان ها چند گزینه ای هستند .

در زمستان، غاز به سمت جنوب پرواز میکند، چرا؟

چون او یک غاز است. او نمیتواند به غرب پرواز کند . اگر شما به غاز بگویید: اگر به غرب پرواز کنید بهتر است ، او این نصیحت شما را نادیده میگیرد و همچنان به سمت جنوب پرواز میکند.

چرا؟ او هیچ راه دیگری ندارد. او تنها این کد ژنتیکی را دارد، همانطور که تمام اشکال زندگی اش غریزی است.

حالا چرا انسان نه؟ از آنجا که به ما شأن و منزلت داده شده . ما مثل ربات نیستیم. ما مثل یک درخت نیستیم که ثابت جایی بمانیم بدون آنکه حرکتی کنیم .

شما میمیرید بخاطر اینکه نمیتوانید مکان را تغییر دهید. این درست نیست. انسان می تواند به شمال، جنوب، شرق، غرب برود. انسان می تواند هرکاری که بخواهد را تغییر دهد.

اما چیزی که در مورد تمام اشکال زندگی بجز انسان جالب است اینست که: هر شکل زندگی به جز انسان در تلاش برای رسیدن به حداکثر پتانسیل است.

چگونه یک درخت رشد میکند؟ شما هیچ وقت نمیشنوید که یک درخت تا نیمه رشد کرده است.

این غیر ممکن است . یک درخت تا آنجایی که میتواند رشد میکند تا آنجا که میتواند برگ بوجود می آورد و تا نهایت خودش گسترش میابد. همه اشکال زندگی تا بالاترین حالت خود پیش میروند حالا چرا انسان نه؟ چون ما ربات نیستیم به ما چندین انتخاب داده شده.

یا همه را انجام دهید یا هیچ کدام را:

بخشی یا همه ی آن چیزی باشید که در آن پتانسیل دارید ، شما انتخاب کردید، کمترین کاری که باعث راحتی تان میشود را انجام دهید و به بقیه فکر نکنید، اینجا هیچ کس وجود ندارد که به شما دیکته کند همه را انجام دهید.

شما باید پولدار شوید چون در یک کشور پولدار زندگی میکنید. این چرند است. شما مجبور نیستید هرکاری بکنید ، مجبور نیستید پولدار شوید، کار کوچک انجام دهید.

اطلاعات کسب کنید ، آموزش دهید یاد بگیرید اما قرار نیست از هرکسی که خواست شیوه زندگی را به شما دیکته کند، یاد بگیرید.

مردی می گوید: ” من به زودی در تجارت به قله میرسم من قصد دارم در کابین زندگی کنم و سنجاب کوچکی را بزرگ کنم. حدس بزنید که اگر او برود و این کارها را انجام دهد چه میشود؟ او به یک موفق خارق العاده تبدیل میشود. چرا؟ چون او یک چیزی را در ذهنش طراحی کرده و به سمتش پیش رفته. شما نمیتوانید بگویید نه نه این موفقیت نیست.

این مظهر موفقیت است اینکه یک طرحی را در زندگی داشته باشید و به سمت آن پیش روید تا آنجا که موفق شوید. اگر شما را راضی نکرد شیوه ای دیگر جایگزین کنید و یا آن را تغییر دهید. اگر ایده بهتری بدست اوردید، بله حتما شما میتوانید ایده های دیگران را هم دنبال کنید.

زندگیتان را طراحی کنید:

زندگی خود را همان طور که می خواهید طراحی کنید. اگر می خواهید مسئولیت هایی در زندگی داشته باشید باید آنها را در نظر بگیرید.

بله می توانید مسئولیت هایتان را نادیده بگیرید اما این باعث نمی شود که احساس خوبی داشته باشید.

همه ی ما باید دو نوع درد را تجربه کنیم: یا درد و سختی منظم بودن، یا درد حسرت. پیشنهاد ما به دیگران این است که درد منظم بودن را تجربه کنند، زیرا وزن نظم و ترتیب چند گرم است، اما وزن حسرت چندین تن.

مطمئنا دوست ندارید که حسرت را جایگزین نظم و ترتیب کنید.

کافه راز : شما هنوز هم می توانید زندگی خودتان را طراحی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : برای داشتن یک همکاری موفقیت آمیز باید این سوالات را از…