web
analytics
موفقیت :چطور تمامی استعدادهای نهان خود را پرورش دهید
پیدا کردن استعدادها

موفقیت :چطور تمامی استعدادهای نهان خود را پرورش دهید

ترجمه شده توسط کافه راز :در زندگی امکانات و احتمالات بی پایانی وجود دارد و همه ی ما درون خود استعدادهای نهان فراوانی داریم. اگر بتوانید بهترین استعداد نهانتان را کشف کنید، به بهترین نوع زندگی دست خواهید یافت.

البته رسیدن به آن کارآسانی نیست و در گاهی اوقات غیر ممکن است. اولین چالشی که با آن مواجه هستید این است که تشخیص دهید استعداد واقعی شما کجاست. زمانی که این موضوع را متوجه شدید، باید مهارت های لازم را با استفاده از روش های موثر ترویج دهید. برای کسانی که در مسیر خودشناسی قرار گرفته اند، راهنمایی که در ادامه آمده است بسیار مفید است.

– کشف استعدادهای نهانتان

اولین و مهمترین کار این است که تشخیص دهید استعدادهای شما در چه زمینه ای است. این یک بررسی عمیق شخصی است که البته باید با خودتان رو راست باشید. نیازی نیست که حتما مطابق با مهارت ها و توانایی های کنونیتان باشد، اما باید با شما همخوانی داشته باشد. مراقب این سه موضوعی که مانع استعداد می شوند باشید.

 • دلایل اجتماعی
 • فرهنگی
 • سنتی

نباید اجازه دهید که دیگران بر جست و جوی شما تاثیر بگذارند، و ممکن است مسائل اجتماعی باعث شوند که محتاطانه تصمیم گیری کنید. اما موضوع این است که حرکت در جهت موافق با مسیر اصلی باعث می شود از استعدادهای واقعی خود دور شوید.

به عنوان مثال، تصور کنید استعداد شما در نوشتن است. زمانی که احساساتتان را به کلمات یا جملات تبدیل می کنید احساس خوبی دارید. با این حال اگر کاری بی ربط به این موضوع را دنبال کنید، این استعدادتان از بین خواهد رفت.

– مکان امن و اکتشافات

اجازه ندهید که حالت امنتان شما را از اکتشافات دور کند. این احساس کنجکاوی ممکن است زمزمه های استعداد شما باشد.

یادآوری: هرچه کارهای بیشتری انجام دهید، به یافتن استعدادتان نزدیکتر می شوید.

به عنوان یک نویسنده ی با استعداد باید به خودتان ایمان داشته باشید. ممکن است انجام کارهایی که بلد هستید شما را از استعداد نویسندگیتان دور کند.

– تضادها و حواس پرتی ها

برای رشد و توسعه ی استعدادهایتان باید آن را به طور مداوم پرورش دهید. وجود تضاد میان ذهنیت و کارهایتان باعث می شوند این روند کند یا حتی متوقف شود.

اگر برای مدتی طولانی به استعدادتان بی توجهی کنید، ممکن است نظرتان راجع به آن کاملا تغییر کند.

به عنوان یک نویسنده ی تازه کار، انجام دادن یک کار سخت شما را از لحاظ فیزیکی فوق العاده خسته می کند و همچنین انرژی لازم برای انجام کارهای خلاقانه را از شما می گیرد. اگر کار دیگرتان همیشه در اولویت باشد، نهایتا نویسندگی را کنار خواهید گذاشت.

 • استعدادهایتان را از طریق روش های موثر پرورش دهید

 • استعداد واقعی تان را پرورش دهید

حتی پس از کشف استعدادتان، فقط درنظر گرفتن چند هدف در رسیدن به آنها کمکی نمی کند. عدم وجود برنامه ریزی، فعالیت و وجود محیطی منفی جزء دام هایی هستند که در راه شما وجود دارند.

این دو روش قدرتمند به شما کمک می کنند که استعداد واقعیتان را پرورش دهید:

۱ – اهداف و آرزوهایتان را در یک ردیف قرار دهید

اگر خودتان را ببینید که اندک اندک به آرزوهایتان نزدیک می شوید، مجبور می شوید که در سختی ها هم به راهتان ادامه دهید. تعیین اهداف قابل دسترسی به شما انگیزه می دهد تا در مسیر درست حرکت کنید. رسیدن به استعداد هایتان قطعا کار یک شبه نیست، پس برای اینکه در مسیر درست قرار بگیرید باید اهدافتان را هوشمندانه انتخاب کنید.

ممکن است رویای شما به عنوان یک نویسنده این باشد که برای یک مجله ی معروف بنویسید، یا از نوشته هایتان ثروتمند شوید. ممکن است به نظر بلند پروازانه بیاید، اما ببینید که تعیین اهدافی هم راستا با این آرزوها چطور می تواند باعث شکوفایی استعدادتان شود:

 • یک وبلاگ شخصی راه اندازی کنید و درمورد موضوعاتی که برای شما جالب است در آن بنویسید.
 • مقاله چاپ کنید، حداقل ۳ مقاله در هر هفته
 • با وب سایت هایی که آنها را قبول دارید تماس برقرار کنید و پیشنهاد دهید که به صورت رایگان برای آنها مقاله بنویسید.
 • یک رزومه از تجربیات نویسندگیتان تهیه کنید

و با مراحل مهم بعدی ادامه دهید:

X تومان مقدار پول به صورت ماهیانه از نوشتن کسب کنید

با X تعداد شانس موفقیت ارتباط برقرار کنید

زمانی که به این لیست عمل کنید، نیروی محرک لازم برای بیدارکردن استعدادهایتان را احساس می کنید. به راحتی می توانید لیستی مشابه را برای انجام هرکاری در هرزمینه ای تهیه کنید.

۲- یک شبکه ی پشتیبانی بسازید

اطراف خود را با انسان هایی پر کنید که به شما انرژی، انگیزه و جرات برای انجام کارهایتان می دهند. و همین طور حذف تاثیرات منفی از زندگیتان باعث می شود بدون هیچ مانعی استعدادتان را شکوفا کنید.

واقعا شگفت انگیز است که تا چه اندازه سریعتر می توانید استعدادهایتان را در یک محیط مثبت پرورش دهید. انسان های درست را انتخاب کنید تا حمایت، انگیزه و راهنمایی دریافت کنید.

به عنوان یک نویسنده ی روبه رشد، ملاقات با نویسنده های حرفه ای تجربه ی جالبی خواهد بود. چیزهای زیادی وجود دارد که یاد بگیرید: نکته هایی درمورد بهبود سبک، نصیحت هایی درمورد جذب مشتری و دعوت های احتمالی برای تجربیات هیجان انگیز.

این یک روش عالی برای ایجاد یک اجتماع پشتیبان است:

 • تاثیرات منفی را قطع کنید، احتمالا شامل برنامه های اجتماعی هم می شود.
 • در جامعه های اینترنتی مرتبط با کارتان نام نویسی و فعالیت کنید.
 • یک قرار ملاقات رسمی برنامه ریزی شده با دیگر شرکت کننده گان ترتیب دهید.
 • یک دوست مسئول پذیر پیدا کنید که با او پیشرفت و ایده هایتان را درمیان بگذارید.
 • یک نفر را برای شروع کار راهنمایی کنید.

کافه راز : فراموش نکنید که شما فقط یک بار زندگی می کنید و هیچ مسئولیتی مهم تر از کشف و شکوفایی استعداد واقعیتان ندارید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : داشتن آرامش و اعتماد به نفس معجون اصلی برای رسیدن…