web
analytics
موفقیت در کار :3 دلیل برای اینکه کار کردن با مخالفان کار سختی است | کافه راز
ارتباط درونگرا و برون گرا

موفقیت در کار :۳ دلیل برای اینکه کار کردن با مخالفان کار سختی است

ترجمه شده توسط کافه راز : چرا روابط به رابطه های درونگرا و برونگرا تقسیم شده اند؟

ما در دنیایی تقسیم شده زندگی می کنیم. تقریبا ۵۰ درصد از افراد در طیف درونگرا ها قرار می گیرند و ۵۰ درصد دیگر در دسته ی برونگراها. با وجود این تفاوت ها این شانس وجود دارد که شما با افرادی مخالف خود برخورد داشته باشید.

درونگراها و برونگراها توازن زیبایی با هم ایجاد می کنند. یا اینکه روابطشان از درون منفجر می شود. و اینکه آیا نتیجه ی حاصل موفقیت آمیر باشد یا به فاجعه ای تبدیل شود تقریبا انگونه تعیین می شود که آیا آنها با هم مطابق بودند یا در قطب های مختلف قرار داشته اند.

ایده های پیشرفت بسیاری بودند که هرگز نتوانستند منجر به پیشرفت شوند زیرا نمی توانستند از موانعی که ایده های مخالف آنها ایجاد کرده بودند عبور کنند. به مثال های زیر دقت کنید:

لرنر و لوو آهنگسازان معروف برنامه ی برآدوی و همچنین سازندگاه آهنگ های بسیار معروف می توانستند چیزی بیشتر از تعدادی آهنگ تاثیرگذار به جهان ارائه کنند اما آنها نتوانستند نسبت به چیزهایی که درمورد هم نمی پسندند بی توجه باشند.

ان لندرز و ابیگل ون بورن، نویسندگان معروف روزنامه که باهم خواهر هستند، ۷ سال است که با هم صحبت نمی کنند.

احتمالا شما هم چنین مثال هایی در زندگی خود دارید. شاید شما هم از یک پروژه بیرون آمده اید زیرا یکی از اعضای گروه با شما مخالف بوده و نمی توانستید آن را تحمل کنید. شاید شما از کاری استعفا دادید به این دلیل که نمی توانستید تفاوت هایتان با مدیر را تحمل کنید.

دلیل های فراوانی وجود دارد که شریک های با عقاید مخالف نمی توانند با هم کار کنند. جنیفر. بی کان ویلر نویسنده ی کتاب “نابغه ی مخالفان” سه دلیل را ارئه داده است:

۱٫سیم کشی مخالف باعث احتراق ناقص می شود.

رابطه ی دو انسان با کارایی بالا نتیجه نمی دهد. انسان های درونگرا خیلی آرام حرف می زنند اما انسان های برونگرا تمام مدت در حال صحبت کردن هستند. و در شرایط استرس درون گراها ساکت می شوند اما برون گرا ها بیش از حد واکنش نشان می دهند. و در این زمان است که یک رابطه ی دونفره به بن بست می رسد.

۲٫ نابود نکردن مخالفان

جن سیسکا درون گرا و راجر ابرت برونگرا منتقدینی هستند که به مدت ۱۳ سال برنامه ای پربیننده را با هم اجرا می کنند در حالی که به شدت از هم متنفرند. ویدئو هایی از مصاحبات آن ها دیده شده است که باهم بگو مگو می کنند و می خندند اما برای آنها قبول نظرات متفاوت یکدیگر بسیار سخت است.

آنها یاد گرفته اند باید نقش دو دوست را بازی کنند و بیش از حد با هم بحث و جدل نداشته باشند تا مخاطبان بتوانند از برنامه ی عالیشان استفاده کنند.

۳٫ عدم درک این که نقاط قوت شخص مخالف، نقاط ضعف شماست.

دختر من جسی کان ویلر یک انسان برونگرا و یک فیلم ساز در لس آنجلس است. او برای یکی از پروژه های عکاسی اش لیام را که کارگردان عکاسی درونگرا است را استخدام کرد.

درحین انجام کار عکاسی، جسی سرشار از ایده های جدید بود اما متوجه شد که لیام از این ایده ها هیجان زده نمی شود و این او را عصبانی کرد.

روز پایان کار لیام با آلبومی دقیق از عکس های گرفته شده که بسیاری از پیشنهاد های جسی هم در آن استفاده شده بود حاضر شد. جسی متوجه شد که لیام هم به همان اندازه از این ایده ها هیجان زده بوده است اما احساساتش را نشان نمی داد. او برنامه ریز بود و احتیاج به زمانی داشت که بتواند این ایده ها را در ذهنش مرتب کند – چیزی که جسی هم به آن احتیاج دارد. در واقع نقطه ی قوت لیام، نقطه ی ضعف جسی بود.

کافه راز : بدانید که چه اصلاحاتی می توانید انجام دهید که باعث شود شما و همکارتان که نظری مخالف با شما دارد بتوانید بهترین عملکرد و نتیجه را داشته باشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : چطور کاری کنیم که اعضای گروه ابتکار به خرج دهند…