web
analytics
موفقیت در دستیابی به اهداف با کمک یک طرز فکر خوب حاصل می شود نه عادت ها… | کافه راز
طرز فکر خوب

موفقیت در دستیابی به اهداف با کمک یک طرز فکر خوب حاصل می شود نه عادت ها…

ترجمه شده توسط کافه راز : فکر می کنید چه چیزی باعث رسیدن به اهدافتان می شود؟ سخت کوشی؟ فعالیت های زیاد؟ اگرچه همه ی اینها برای رسیدن به یک هدف مهم هستند اما هیچکدام از اینها بدون داشتن یک طرزفکر مثبت ممکن نیستند.

ما انسانها عادت داریم زمانی که در مورد اهداف و آرزوهایمان صحبت می کنیم به سمت دیدگاه های منفی متمایل باشیم. ما باور داریم که برای رسیدن به اهدافمان محدودیت هایی داریم که یا از درون ما سرچشمه می گیرند یا از بیرون بر ما وارد می شوند.

چطور یک طرز فکر موفقیت آمیز داشته باشیم؟

افرادی که دارای طرز فکر موفقی هستند، روش های خاصی برای درک موضوعات دارند. آنها دارای دیدگاه مثبتی هستند و به توانایی های خود برای کسب موفقیت ایمان کامل دارند. اینها چند روش هستند که می توان یک طرزفکر منفی را به طرزفکری موفقیت آمیز تبدیل کرد.

۱- یک طرزفکرموفق حاصل یک طرزفکر روبه رشد است.

یک طرزفکر چگونه خود را بروز می دهد؟ از صحبت های شخصی شما باخودتان در تنهاییتان.

توجه به این موضوع تاثیر زیادی بر نحوه ی صحبت کردن شما با خودتان و دیگران دارد. اگر همیشه درمورد اهداف و آرزوهای خود با زبانی منفی صحبت می کنید، و این مثالی از یک طرزفکر ثابت است.

طرزفکر منفی باخود تعداد زیادی باورهای محدود می آورد. درواقع باعث ایجاد یک طرزفکر ثابت می شود که چیزی بیشتر از محدودیت های خود رانمی بیند. یک طرزفکر رو به رشد این محدودیت هارا می بیند و نگاهی فراتر از اینها دارد – این نوع طرزفکر سعی دارد که موانع را از سرراه بردارد و باور دارد که این موضوع منجر به موفقیت می شود.

زمانی که شما به اهدافتان فکر می کنید، طرزفکر منفی می گوید :”اگر موفق نشوم چه؟” اما طرزفکر روبه رشد به همان هدف نگاه می کند و می گوید :”ممکن است شکست رخ دهد اما به این معنا نیست که من موفق نمی شوم.

۲- به دنبال موفقیت باشید.

اینکه بتواند برروی جنبه های مثبت اهدافتان تمرکز کنید بسیار مهم است. این به شما کمک می کند که طرزفکر موفقیت آمیزی برای خود ایجاد کنید و به این باور قوی را داشته باشید که به رویاهایتان دست خواهید یافت. افرادی را پیداکنید که بتوانید با آنها درمورد چگونگی دستیابی به اهدافشان صحبت کنید و اطراف خود را با انسان های مثبت پر کند. اگر می خواهید طرزفکری مثبت داشته باشید این کار بسیار مهم است.

۳- افکار منفی را حذف کنید.

ممکن است که شما با احساسات منفی زیادی از طرف دیگران یا درون خودتان مواجه شوید. برای حفظ و تقویت طرزفکر موفقیت آمیز خود باید بدانید که منفی بافی اطرافیانتان حاصل ترس ها و باورهای محدود خودشان است. اما برای اکثر ما این زمزمه های منفی از درون ما نشات می گیرد، و آنها اکثرا خود را به صورت جملاتی مانند نمی توانم ،نباید و غیره خود را نشان می دهند.

گاهی اوقات زمانی که به این فکر می کنیم چطور می خواهیم به اهدافمان برسیم، جملات به صورت کاملا منفی در ذهن ما شکل می گیرند مانند: “این هرگز اتفاق نمی افتد.” “من همیشه شکست می خورم.” زمانی که متوجه شدید این جملات در ذهنتان شکل گرفتند آنها را به این صورت تغییر دهید :”این حتما اتفاق می افتد.” “من هرگز شکست نمی خورم.” و رمز این کار این است که به آن اعتقادداشته باشید بدون توجه به اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است.

فراموش نکنید که هر روز جدید یک لوح سفید است که می توانید طرزفکرتان را تغییر دهید.

۴- تصویر ذهنی بسازید.

تصورکردن اهداف و دیدن پایان آنها یکی از ویژگی های یک طرزفکر موفق است. اینکه موفقیت خود را تصور کنیم احساس هیجان غیرقابل وصفی برای ما ایجاد می کند که نباید آن را دست کم گرفت. زمانی که ذهن شما برای رسیدن به یک هدف هیجان زده باشد، شما به آن کار متعهد تر خواهید بود، برای رسیدن به آن بیشتر تلاش می کنید و هرکاری که برای صورت گرفتن آن لازم باشد را انجام می دهید. تکنیک های کوچکی مانند تصورکردن دستیابی به یک هدف تاثیری فراوانی بر حفظ و تقویت طرزفکر موفقیت آمیز شما دارد و نباید از آن غافل شد.

یک داستان تاثیرگذار….

قرن ها بود که متخصصین معتقد بودن که دویدن یک مایل در زمانی کمتر از ۴ دقیقه برای انسان ها غیر ممکن است. در تاریخ ۶ می ۱۹۵۴، راجر بانیستر دقیقا همین کار را انجام داد. بانیستر در طول تمریناتش به طرز خستگی ناپذیری موفقیت خود را تصور می کرد، او معتقد بود که می تواند کاری را انجام دهد که همه می گفتند غیرممکن است، و البته موفق هم شد.

موضوع جالبتر این است که پس از موفقیت بانیستر تعداد افراد دیگری هم این کار را انجام دادند و موفق شدند.

چه طور اینکار ممکن شد با وجود اینکه سالها کسی نمی توانست آن را انجام دهد؟ زیرا در ذهن مردم ناگهان این کار ممکن شده بود – زمانی مردم متوجه شدند این کار امکان پذیر است یک طرزفکر موفقیت آمیز ساختند و حالا پس از گذشت بیش از ۵۰ سال از زمانی که بنیستر کاری غیر ممکن را انجام داد، رکورد او را ۱۷ ثانیه کاهش دادند .

این قدرت یک طرزفکر موفق است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : همه ی ما هر از گاهی با این موقعیت مواجه…