web
analytics
مثبت اندیشی :افکار شما باورها و عقایدتان را می سازند | کافه راز
تغییر باور

مثبت اندیشی :افکار شما باورها و عقایدتان را می سازند

ترجمه شده توسط کافه راز : تا به حال به این فکر کرده اید که عقایدتان از کجا نشئت گرفته اند؟ قطعا آنها از هوا وارد مغز شما نشده اند.

عقایدی که درمورد هرچیزی در زندگی دارید در طول یک دوره ی زمانی و با طرزفکری خاص ایجاد شده اند. ذهنتان را مانند یک غار بزرگ تصور کنید که پر است از حفره ها و گودال های مختلف.

عقاید شما حقایقی هستند که براساس طرزفکری ثابت مانند استالاگمیت ها و استالاکتک ها در ذهنتان ثبت شده اند. و تاثیرات منفی یا مثبتشان را در ذهن شما به جا می گذارند.

در اینجا عقاید شما درمورد عشق، ازدواج، فرزند و خانواده. و عقاید سیاسی، مذهبی و کلاه گیس عجیبی که رئیستان می پوشد است. در ذهن شما هزاران مورد از این تصاویر خیالی به طور پراکنده وجود دارند – بزرگ، کوچک، منفی، مثبت یا بین اینها ، که همگی از قطرات آرام و پی در پی افکار همیشگیتان ایجاد شده اند.

برخی از عقاید درطول زمان رشد کرده اند و عملا نابود نشدنی هستند.

برخی دیگر بسیار ضعیف هستند و به سادگی از بین می روند. این غار ذهن یک استعاره ی ابتدایی است اما نشان می دهد که چطور یک روند ثابت در افکار شما باعث به وجود آمدن عقایدی می شود که از بین رفتنی نیستند. گاهی اوقات این چیز خوبی است.

اگرعقاید شما توسط جریان فکری مثبتی شکل گرفته باشند، شما دارای عقایدی مثبت خواهید بود. البته گاهی ممکن است عقایدی که می سازید معیوب باشند.

افکار منفی باعث به وجود آمدن اعتقاداتی با ریشه ی منفی می شود.

به بیانی دیگر، عقاید شما افکاری هستند که شما بارها و بارها به آنها فکر می کنید. همین حالا ممکن است به این فکر کنید که بسیاری از عقاید شما در دوران نوجوانیتان به اجبار یا تاثیرگرفته از پدرومادر، معلم، رهبردینی یا هرکسی دیگری بوده است و درآن زمان انتخاب دیگری نداشته اید.

حقیقت این است که حتی اگر عقاید شما از طریق شخص دیگری به شما تحمیل شده است، این افکار توسط روند فکری شما در ذهنتان ثبت شده اند. آنها نمی توانند از راه های دیگری وارد ذهن شما شوند. اصلا مهم نیست که منبع اصلی چه کسی یا چه چیزی باشد.

موضوع این است که اگر ذهنتان به طور مداوم مورد حمله ی افکار مسموم قرار گرفته است، مطمئن باشید که یک سیستم اعتقادی ناسالم درحال ساخته شدن است.

عقاید شما داستان زندگی شما را می سازند.

شما را به فکر وادار کردم … نه؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : تنها دو گام برای خوشبختی وجود دارد: ابتدا استعداد ذاتیتان…