web
analytics
قوانین بهره وری که همیشه و همه جا در زندگی جواب می دهند. | کافه راز
بهره وری

قوانین بهره وری که همیشه و همه جا در زندگی جواب می دهند.

کافه راز» در سال ۱۹۸۹ آزمایشی روی گروهی از دوچرخه سواران انجام شد. دور اول آزمایش ، دوچرخه سواران تک تک وارد پیست شدند و رکود آنها ثبت شد. در دور دوم آزمایش، آنها با هم وارد مسابقه شدند. به صورت غیر منتظره ای، نتایج نشان داد دور دوم آزمایش رکورد دوچرخه سواران بیشتر بوده است.

این آزمایش مبنایی برای تحیقات بعدی بر روی اثر رقیبان بر پیشرفت های شخصی شد. در سال ۱۹۲۴، فلوید آسپورت نشان داد این اصل حتی در زمینه ی ریاضیات، تناسب اندام و امتحان دادن نیز برقرار است. همه‌ی این نتایج نشان می دهد، وجود دیگران تاثیرات چشمگیری در پیشرفت افراد دارد.

اگر می خواهید کارایی خود را در زمینه ای بیشتر کنید، فردی را پیدا کنید که با شما همراه باشد و یا حتی شما را تحت نظر داشته باشد. چون اگر احساس کنید کسی شما را تماشا می‌کند، نهایت تلاش خود را برای خوب عمل کردن انجام میدهید.

خود من این قانون را در زندگی شخصی تجربه کرده ام. سال گذشته من و دوستم در مسابقه دو ۵۰ مایل شرکت کنیم . پس از ماه ها تمرین، روزی تصمیم گرفتیم برای شروع، به تیم دو یک ورزشگاه ملحق شویم. نکته ی عجیب این بود که در تمرین آن روز، سرعت من ۱۵% زیاد تر از هر بار بود، با اینکه هیچ تغییری در رژیم ، وضعیت خواب و سایر عوامل تاثیر گذار ایجاد نشده بود. نکته ی جالب تر این بود که حتی دیگر ۵۰ مایل به دید من مسافت زیادی نبود. این قانون در مورد همه چیز، حتی کار آفرینی نیز صادق است.

در مورد ایده های جدید با گروهی از افراد زرنگ و دانا گفتگو کنید، متوجه خواهید شد که خیلی زود خلاقیت و شور و شوقتان شکوفا خواهد شد. ما به عنوان کار آفرین، بیشترین بهره را از تغییرات محیطی می‌بریم.

اما باید دقت کنیم این ایده‌ها در تنهایی و انزوا به ذهن ما نمی آیند. دنیای امروز، دنیای دور کاری است اما اگر با افرادی که شرایط مشابه شما دارند در ارتباط باشید، ایده های بهتری به ذهنتان خواهد رسید.

برای ارتباط بیشتر با افراد می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

۱- گروهی که بر روی پروژه مشابه کار می‌کنند و یا در مرحله‌ی مشابه از نظر اقتصادی هستند را پیدا کنید و درباره موضوعاتی مانند: فروش، مذاکره و توسعه ی محصولات صحبت کنید. به باشگاه‌های کار آفرینی محلی رجوع کنید و در جلسات شرکت کنید.

۲- به دنیای اطراف خود توجه داشته باشید.

باید بدانید افراد اطراف شما ناخود آگاهانه بر شما تاثیر خواهند گذاشت. اگر با افراد غیر فعال در ارتباط باشید ، نباید انتظار پیشرفت را داشته باشید.

کافه راز : افراد اطراف خود را از افراد فعال انتخاب کنید و مطمئن باشید این افراد بر شما تاثیر خواهند گذاشت.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : همگی ما در شرایطی قرار گرفته ایم که تصمیمات اقتصادی و یا شخصی…