web
analytics
قدرت عبارت “من می توانم” | کافه راز
من میتوانم

قدرت عبارت “من می توانم”

ترجمه شده توسط کافه راز : ۵ روشی که قدرت عبارت “من می توانم” شما را تغییر می دهد.

تصورکردن آینده ای که می خواهید به خودتان بستگی دارد. به خودتان بستگی دارد که تصمیم بگیرید که کاری انجام دهید. ما معمولا به آنچه که می خواهیم دست پیدا کنیم سخت و طولانی فکر می کنیم.

گاهی به قدری سخت فکر می کنیم که خودمان را از آن کار دور می کنیم. اما انسان هایی که مدیران موفقی شدند، همان کسانی که ما با ولع به داستان هایشان گوش می دهیم، براساس مجموعه قوانین بسیار ساده ای زندگی می کنند.

آنها متوجه شده اند زمانی که در خیالات غیرواقعی زندگی می کنیم هیچ کاری انجام نخواهد شد. درعوض آنها خود را مجبور می کنند که با واقعیت “من می توانم” زندگی کنند.

قدرت این دو کلمه بسیار زیاد است، هم در زندگی هم در کار. زمانی که به خودمان اجازه دهیم که به ایده هایمان اعتماد کنیم ، آنها را پیگیری کنیم و برایشان تلاش کنیم، می توانیم به هرچیزی دست پیدا کنیم.

اینها ۵ روشی هستند که می توانید قدرت من می توانم را بپذیرید:

۱- من میتوانم خودم را باور داشته باشم.

اکثر ما انگیزه ی برد را داریم، اما به منظور اینکه درطول مسیر به دیدگاه مورد نیاز دست پیدا کنیم و به سمت پیشرفت پیش برویم، باید ابتدا خودتان را باور داشته باشید.

برنامه ریزی و دستیابی به رویا و دیدگاهی که برای خود ساخته اید به خودتان بستگی دارد.

آیا مهارت ها، دیدگاه و ارزش هایتان در یک راستا قرار دارند؟ آیا خودتان را درگیر هدفتان کرده اید و واقعا به کاری که برای رسیدن به هدفتان انجام می دهید علاقه دارید؟ به پرسش چرا ی خود پاسخ واضحی بدهید و سپس ۱۰۰ درصد به هدفتان متعهد شوید.

۲- من می توانم هرکاری را انجام دهم.

رویاها در میان تکرار بی انتها برنامه ها و عمل نکردن به آنها گم می شوند. گاهی مردم فراموش می کنند که باید فعالیت داشته باشند. و درعوض در لیست “اوه.. اما…” ی خود گیر می کنند.

توماس ادیسون می گوید:” نبوغ یک درصد انگیزه است و ۹۹ درصد سخت کوشی.

بسیار ساده است، یک کاری انجام دهید. هرفعالیتی در راستای رسیدن به اهدافتان باید موجی از تغییرات به وجود آورد، هرچه فعالیت هایتان بیشتر باشد امواج تغییر گسترده تر خواهند بود.

۳- من می توانم در این حوزه بمانم.

داشتن برنامه در رسیدن به آرزوهایتان بسیار حیاتی است، اما برای اینکه بتوانید در مسیر درست حرکت کنید باید تمرکز داشته باشید. ما باید بتوانیم با میل به تعقیب چیزهای درخشانی که در مسیرمان ظاهر می شوند مبارزه کنیم.

باقی ماندن در یک حوزه نیازمند عزم، انعطاف پذیری، اشتیاق و باور به کاری که انجام می دهید، است چه در یک سازمان شرکتی و چه در شرکت خودتان.

ما نمی توانیم نسبت به تمام کارهایی که دیگران انجام می دهند واکنش نشان دهیم. درعوض باید روی اهداف نهایی خودمان تمرکز کنیم. یعنی کاری را انجام دهیم، فعالیت درست را انجام دهیم، تصمیمات درست بگیریم و به سمت اهدافمان حرکت کنیم.

هرچه بیشتر در حوزه بمانید و تمرکز بالاتری بر تصور آنچه می خواهد به آن دست یابید داشته باشید، سنگهایی که پرتاب می کنید بزرگتر می شوند؛ هرچه تاثیر بیشتری داشته باشید، سنگ ها تا فاصله ی دورتری می روند ، و درنهایت موجی از فعالیت ها آغاز می شوند.

۴- من می توانم صاحب آن باشم.

مالکیت برنامه، مقصد و مسیر راهتان را در اختیار بگیرید. شما مسئول سرنوشت خود هستید.

پائولو کوئیلو می گوید: “هرگاه می خواهید به چیزی دست پیدا کنید، چشم هایتان را باز نگه دارید، تمرکز کنید و مطمئن شوید که دقیقا می دانید که چه می خواهید؟ هیچ کس نمی تواند با چشمان بسته به هدف بزند.”

البته که چالش هایی در مسیر خواهند بود. همه چیز برطبق برنامه پیش نخواهد رفت و باید انتظار شکست را هم داشت. اما موضوع مهم این است که شما چطور با این چالش ها مواجه می شوید. آیا با سربلندی با آنها روبه رو می شوید، از آنها درس می گیرید و به مسیرتان ادامه می دهید یا اجازه می دهید شما را از دور خارج کنند و در همان مکان به افسوس هایتان فکر می کنید؟

چه همه چیز طبق برنامه باشد یا نه، مسئولیت پذیر باشید، بالا و پایین ها و نتایج و شکست ها را تحت کنترل داشته باشید. موقعیت های یادگیری و رشد را تصاحب کنید. صاحب موفقیت خود باشید.

۵- من می توانم در اجتماع باشم.

همبستگی و باهم بودن انگیزه ای برای تغییر ایجاد می کند. به برقراری ارتباط با افرادی که با اهدافتان مرتبطند و از شما حمایت می کنند تمایل نشان دهید – آن افرادی که معتقدند تصورات جمعی و گروهی باعث می شوند معجزه ای رخ دهد.

اطرافتان را با انسان های مناسب پرکنید، زیرا هیچ چیز مانند داشتن یک تیم خوب باعث پیشرفت یک برنامه ی خوب نمی شود.

کافه راز : از باهوش بودن نترسید. اینکه غیرممکن را ممکن کنید به خودتان بستگی دارد. تصورکردن آینده ای که می خواهید به خودتان بستگی دارد. به خودتان بستگی دارد که تصمیم بگیرید که کاری انجام دهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 6 چیزی که خانم های موفق آنها را کشف کرده…