web
analytics
فرد موفق سال 2015: الیزابت هولمز | کافه راز
الیزابت هولمز

فرد موفق سال ۲۰۱۵: الیزابت هولمز

کافه راز : زندگی هولمز بسیار شبیه به استیو جابز است و در همه جای زندگی او شباهت زیادی با جابز مشاهده خواهید کرد. هولمز که رشته تخصصی اش در دانشگاه مهندسی شیمی بود، کمی بیشتر از جابز در دانشگاه استنفرود ماند. زمانی که در سنین نوجوانی بود اعتماد به نفس و تیز هوشی قابل توجهی از خود نشان داد و به علت خوش چهره بودن در رسانه ها نیز معروف شد.

در واقع او به یک نوع استیو جابز است ، اما از نوع خانم ، چیزی که رسانه ها کم داشتند ، تبدیل شده بود. او از لحاظ طرز لباس پوشیدن نیز بسیار به استیو جابز شباهت داشت. او در سال ۲۰۰۳، با وجود ابنکه تحصیلاتی در زمینه پزشکی نداشت، شرکت خود را تأسیس کرد.

در آن زمان، هنوز دانشجو بود و فارغ التحصیل نشده بود. در این شرکت حدود ۲۴۰ روش جدید ابداع شده است که به جای خون گیری کامل برای آزمایش خون، فقط از طریق خراش کوچکی از نوک انگشت این عملیات انجام می شود، جایگزین چند قطره خون گیری به جای مقداز زیاد قبلی.

داستان این ماجرا، با وجود شباهت ظاهری او به استیو جابز (که همیشه یقه اسکی می پوشید) خیلی زود در اکثر نشریات و مجلات موفقیت زنان مانند Glamour,Forbs,New York,fortune and wired, چاپ شد.

نشریات او را به عنوان یک خانم پیشتاز و موفق و کسی که دارای بیش از ۵۰% سهام شرکت است معرفی کردند. بهتر است کمی بیشتر در مورد شرکت او صحبت کنیم.

در ابتدا طرح کیت خون گیری توسط اسپانسرهای خیلی بزرگی مانند Larry Ellison,clevend clinic و Walgreens حمایت شد.

پس از آن بیش از ۴۰ داروخانه، این کیت را با قیمت حدود ۲٫۹۹ دلار عرضه کردند، در حالی که هزینه ی آزمایشات قبلی خون گیری حدود ۵۰ دلار بود. هولمز یک سوم از عمر خود را درگیر راه اندازی شرکتی کرد که هنوز هم در روزهای اولیه سیر طولانی پیشرفت خود است. خود هولمز فکر می کند ۲۰ سال آینده زمان مناسبی برای موفقیت شرکت در عرصه های جهانی است.

او می گوید:”در ابتدای ارائه طرح فکر می کنند شما دیوانه اید، بعد با شما مبارزه می کنند و در آخر شما دنیا را تغییر خواهید داد.

اما این شرکت در پشت سایه ها باقی نماند و با اولین اعلان عمومی در مورد کیت خون گیری تازه مشکلات و دردسرها شروع شده بود. در اکتبر سال ۲۰۱۵ ،مجله ی وال استریت که قبلاً به شفاف سازی موفقیت های این شرکت پرداخته بود و دستاورد این شرکت را قابل ستایش اعلام کرده بود، ضربه ی بزرگی به این شرکت وارد کرد.

در آزمایشگاه های خون، این نشریه اعلام کرد شک و تردیدهای زیادی در مورد صحت آزمایشهای این شرکت وجود دارد و فقط ۱۲ مورد از ۲۴۰ مورد آزمایش این شرکت توسط دستگاه های خود این شرکت انجام می شود و بقیه تست ها پس از استفاده از کیت های خون گیری این شرکت، توسط دستگاه های آنالیز دیگر شرکت ها انجام می شوند.

هولمز در رسانه ها به شدت با این مقاله برخورد کرد در شبکه CNBC گفت که از اینکه این مقاله را دیده است به شدت تعجب کرده است و اضافه کرد ما بیش از ۱۰۰۰ صفحه مستندات ارائه خواهیم کرد که این ادعا را کاملاً رد می کند. همچنین این شرکت اعلام کرد ۸۰ نوع خون گیری در حال انجام است ، نه ۱۲ مورد.

هولمز در یک پاسخ عمومی به این نشریه اعلام کرد که این مقاله نویس دقیقاً به هدف، متوقف کردن موفقیت این شرکت اقدام به نوشتن این مقاله کرده است. این خبرهای بد همچنان ادامه داشت و پس از آن سازمان غذا و دارو اعلام کرد که تجهیزات پزشکی این شرکت در هاله ای از ابهام قرار دارند و نباید به ایالت های مختلف ارسال شوند. در ایالت های مختلف، استفاده از تجهیزات این شرکت تعلیق شد. نشریات به سرعت این خبر را انعکاس دادند و اعلام کردند تا این ابهامات حل و فصل نشود تجهیزات همچنان در تعلیق خواند ماند.

البته همه تحلیل گران موافق بودند که این شرکت آغاز بسیار خوبی داشته است و مزایایی از جمله تعامل با مشتری و شفافیت قیمت گذاری را ارائه کرده است و اعتقاد داشتند این شرکت باید با به اشتراک گذاری اطلاعات و روشن سازی فعالیت هایش حرکت رو به جلوی خود را از سر بگیرد.

به اعتقاد مایکل چرنی، مدیر عامل شرکت در زمینه فناوری بهداشت، اعلام کرد شرکت هولمز پتانسیل لازم را دارد اما از صحنه دور شده است و از سایر رقبا عقب افتاده است و باید در زمینه ی فعالیت هایش شفاف و روشن باشد تا بتواند دوباره به صحنه برگردد ، چون مشکل اصلی این است که همه ی ما اطلاعات ناقصی داریم و شاید نتوانسته ایم نظر کاملی بدهیم.مشابه این مشکلات که برای هولمز پیش آمد برای استیو جابز نیز پیش آمده بود.

وقتی بخواهید چیزی را تغییر دهید، این اتفاقات دور از ذهن نیست . آنها شما را دیوانه فرض می کنند و با شما مقابله می کنند ولی در آخر دنیا را تغییر خواهید داد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : شکست هرگز کشنده نیست، موفقیت هیچ گاه تمام نمی شود، این شجاعت است…