web
analytics
غذا، خواب ، ورزش
عامل اصلی موفقیت

غذا، خواب ، ورزش. چرا ما به طورجدی به این سه مورد در زندگی احتیاج داریم

ترجمه شده توسط کافه راز : انسان های سالم ،خلاقتر، پربازده تر و از لحاظ ذهنی دقیق تر و زرنگتر هستند.

قبول کنید. ما همیشه آنطور که باید از خودمان مراقبت نمی کنیم. این کار سخت است چون زندگی مانع آن می شود – و اگر زندگی شلوغ تری داشته باشد این مشکلات دوبرابر می شود. و اگر مجبور به انتخاب میان کار و آسایش شوید، حدس بزنید که کدام یک دراکثر اوقات برنده است؟

اما چه آسان باشد یا نه حفظ سلامت باید در اولویت باشد، پیش از کارهای روزانه و پیش از کار. چرا؟ زیرا اگر سالم نباشیم نمی توانیم موفق باشیم

-چه درخانه

-چه درکار

درمورد موارد اساسی صحبت می کنیم – غذا، خواب و ورزش – و اینکه چرا نمی توان این موارد را نادیده گرفت.

۱- غذا

موقع نهار است. شما از ساعت ۶ صبح مشغول به کار بوده اید. وقتی گرسنگی به شما فشار بیاورد جذابترین انتخاب غذای فست فود چرب و راحت است. آخرین چیزی که در آن لحظه خواهان آن هستید یک غذای کوچک و جزئی مانند سالاد است. اما آن کالری های اضافی موجود در همبرگر و سیب زمینی سرخ شده وجود دارد چه تاثیری بر بازده کاری شما بعد از نهار دارند؟

ران فرایدمن،نویسنده ی مجله ی Harvard Business Review، حقایقی را درمورد تاثیرات غذاهای مختلف بر اجرای کارها نوشته است.

او تحقیقی انجام داد که در آن شرکت کنندگان گزارشی از “مصرف غذا، حالات و رفتار در یک دوره ی ۱۳ روزه” ارائه می دهند. شرکت کنندگانی که غذاهای پرچرب کمتر و میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کنند “خوشحالتر، متعهدتر و خلاق تر بودند.” نسبت به افرادی که غذاهای پرچرب و پرکالری مصرف می کردند.

ما معمولا بسیار ساده انگارانه درمورد غذا فکر می کنیم. آن دسته از ما که روزانه با حجم زیادی از ایمیل ها و گزارش ها و کارها مواجه هستیم به غذا به چشم “سوخت” نگاه میکنیم.

بااین حال، این تشابه گمراه کننده است. همانطور که فرایدمن به آن اشاره کرده است، شما فقط سطح خاصی از ثبات را می توانید از سوخت انتظار داشته باشید. ازسوی دیگر، غذا تا این حد قابل پیش بینی نیست.

آن چیزی که میخورید بر بازده کاری شما تاثیر دارد پس هوشمندانه غذا بخورید.

۲- خواب

زمانی که زندگی کاریتان در موقعیت سختی قرار بگیرد، در ساعت های عجیب غریبی کار می کنید. صبح های زود پیش از طلوع خورشید به محل کارتان می روید و شب ها دیر وقت و پس از تاریک شدن هوا به خانه برمیگردید. درخانه لپ تاپتان را بیرون می آورید تا برخی کارهای باقی مانده را انجام دهید.

سه ساعت بعد، به سمت تختتان می خزید. و دوباره صبح پیش از طلوع خورشید بازهم مثل همیشه باید کارتان را شروع کنید.

ممکن است این موضوع مربوط به نوع کارتان باشد، اما اگر نقش یک جغد شب یا پرنده ی روز را هم ایفا می کنید روش هایی وجود دارد که مطمئن شوید به اندازه ی کافی استراحت می کنید.

اما اولا، چرا این موضوع مهم است؟

بدخوابی ارتباط مستقیمی با سطح بالای استرس و اضطراب ، افزایش فشار خون و کاهش کارآیی مغز دارد. می توان گفت که اگر به اندازه کافی نخوابید، کارایی مناسبی نخواهید داشت.

پس چطور می توان با کم خوابی مزمن مقابله کرد؟ داشتن و عمل کردن به یک برنامه ی روزانه قطعا کمک می کند.

اگر به طورعمده در خانه کار می کنید ساعت کاری مشخصی برای خود تعیین کنید، تا بعد از پایان کار زمان لازم برای استراحت داشته باشید. اگر زمانی که تصمیم به خوابیدن دارید هم به کار فکر کنید، می بینید که برای مدتی نمی توانید بخوابید و بیدار خواهید ماند. و زمانی که زنگ ساعت به صدا درمی آید بیدار شوید و در برابر میل به خوابیدن بیشتر مقاومت کنید.

۳- ورزش

دراکثرمواقع استرس باعث می شود نتوانیم به بهترین نحو کارهایمان را انجام دهیم. و چه چیزی برای شما بهتر از این است که با هر حرکت و وزنه ای که در باشگاه می زنید مشکلات (و چربی هایتان) را آب کنید ؟ تقریبا هیچ چیز.

ورزش کردن بهترین روزنه برای ازبین بردن استرس، منحرف کردن ذهن شما از مشکلات زندگی و در عین حال خوش اندام شدن است.

ورزش مداوم مانع از افسردگی و دیگر موانع ذهنی برای رسیدن به موفقیت می شود.

البته ما تا زمانی که فقط صحبت می کنیم و هیچ اقدامی انجام ندادیم می توانیم ساعت ها صحبت درمورد ورزش کردن را ادامه دهیم. اما موضوع مهم این است که از جا بلند شویم و ورزش کنیم.

در برنامه ی روزانه تان نیم ساعت تا یک ساعت را به ورزش کردن اختصاص دهید. به خود قول ندهید که این کار را موقع نهار یا بعد از اینکه به خانه برگشتید انجام می دهید. در اکثر مواقع خستگی حاصل از کار روزانه مانع از این می شود که زمانی که به خانه بازگشتیم حتی انگشتمان را هم تکان دهیم. درعوض، به تمرین هایتان به چشم عامل اصلی موفقیت نگاه کنید.

این کاری نیست که بهتر است انجام شود، این کار را باید انجام دهید.

کافه راز : مراقبت از خود برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است، زیرا به شما کمک می کند که پیشرفت کنید، کارهای بیشتری انجام دهید و مهمتر از همه از انجام کارها لذت ببرید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :ثروتمندها ثروتمندتر می شوند و فقیرها فقیرتر. این غم انگیز است،…