web
analytics
عنوان ها مدیران موفق نمی سازند، اما این 7 عملکرد این کار را می کند | کافه راز
مدیر موفق

عنوان ها مدیران موفق نمی سازند، اما این ۷ عملکرد این کار را می کند

کافه راز : چه چیزی باعث می شود که شما مدیر شوید؟

اکثر انسان ها فکر می کنندکه مدیریت فقط واژه های شیکی مانند مدیرعامل (CEO) یا نایب رئیس (VP) است. اما حقیقت این است که عمل مدیریت هیچ ربطی به عناوین ندارد. درواقع به رفتار و عملکرد شما بستگی دارد. مدیریت درواقع رفتار متقابل شما با دیگران است و اینکه چطور بتوانید دیگران را تحریک کنید تا برای رسیدن به یک هدف با شما همراه شوند.

فرقی نمی کند که معاون اداری، یک نابغه درفناوری و یا یک فرد تازه استخدام شده باشید، دراینجا چند روش کاربردی ارائه شده است که نشان می دهد که آیا شما یک مدیر خوب هستید یا فقط یک عنوان:

۱٫برای همه ی رابطه ها ارزش قایل شوید.

تفاوتی ندارد با یک سرایدار صحبت می کنید یا با یکی از شرکا، پشت هر عنوان شغلی یک انسان قرار دارد و آن فرد نماینده ی یک خانواده است. شما این شانس را دارید که با نوع رفتارتان با افراد گروه یک خانواده را تحت تاثیر قرار دهید.

۲٫ به نیازهای گروهتان قبل از نیاز های خود توجه کنید.

آیا حاضرید که یک گزارش را شما به اتمام برسانید تا یکی از اعضای گروهتان بتواند به خانه برود؟ وقتی که زمان غذاخوردن است و گروه باید تا دیروقت کارکنند آیا شما برایشان از بیرون غذا تهیه می کنید؟ با هزینه ی شخصی خودتان البته؟ توجه به نیاز کارمندها به اندازه ی یک تشکر کردن، ساده است و به اندازه ی رفتن به بیمارستان پس از چند ساعت کار، جدی و مهم.

۳٫ به پیشرفت گروهتان کمک کنید.

برای آنها آموزش ها و موقعیت هایی را ایجاد کنید که بتوانند با حداکثر توان خود کار کنند. از ادامه تحصیل آنها حمایت کنید و آنها را تشویق به اینکار کنید. مسئولیت پذیری اعضای گروه را افزایش دهید. به حدوسط و میانه اکتفا نکنید. آنها را به چالش بکشید تا کارشان را بهتر انجام دهند.

۴٫آنها را در اعتبار کار شریک کنید.

شما به یک هدف رسیده اید اما این کار را به تنهایی انجام نداده اید. گروهتان هم زمان با شما مشغول کار بوده اند. بگذارید مدیران بالاتر بدانند که چه کسانی به شما کمک کرده اند. کاری کنید که گروهتان خوب به نظر بیایند. آنها را در مرکز توجه قرار دهید و اجازه دهید که بدرخشند.

۵٫ تقصیر ها را به عهده بگیرید.

اگر شما وگروهتان موفق نشدید که به هدفی برسید یا یک پروژه برطبق برنامه پیش نرفت، شما باید مسئولیت را به عهده بگیرید. ازگروهتان پشتیبانی کنید و انها را به خاطر خودخواهی خودتان در معرض خطر نیندازید. اگر لازم است که به یک نفر به خاطر عملکردش اخطار دهید، این کار را درخلوت انجام دهید.

۶٫ هیچ وقت نگویید : “این در حیطه کاری من نیست!”

این باعث به وجود آمدن غرور و تنبلی می شود. درانجام کارها کمک کنید، حتی اگر جزء مسئولیت هایتان نباشد. قوری چای را بشویید. ظرف غذای کپک زده را از یخچال خارج کنید و در سطل آشغال بیندازید. هرکاری که لازم است را انجام دهید. حتی اگر کسی شاهد کارتان نباشد.

۷٫ یک انسان با شخصیت باشید.

مدیریت بیشتر موضوع زندگی با ارزش های اخلاقی است تا داشتن مهارت های خاص. قطعا نمی خواهید که مدیری باشید که با عنوان های دروغگو، از زیرکار در رو یا بی اخلاق معروف است. و قطعا گروهتان هم نمی خواهند از مدیری پیروی کنند که به او اعتماد ندارند. زمان زیادی لازم است که احترام بدست آورید اما چند دقیقه برای از دست دادن آن کافی است.

یکبار شنیدم که کسی می گفت”شغلتان به شما قدرت می دهد اما رفتار شما برایتان احترام به همراه می آورد.” برخورد شما با دیگران نشان دهنده ی شخصیت شماست، پس از همین امروز آنچه گفته شد را به کار بگیرید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : آیا تا به حال سعی داشته اید با کسی کار کنید که از…