web
analytics
کار آفرینان موفق
ویژگی کارآفرینان

طرز فکر کارآفرینان : آیا شما ویژگی یک کارآفرین موفق را دارید؟

ترجمه شده توسط کافه راز : پنج ویژگی مشترک کار آفرینان موفق:

تصور کنید که به شما یک پیشنهاد رویایی کار در یک شرکت صنعتی داده شده، این از همان دسته شغل هایی است که مردم حاضرند خودشان را برایش بکشند. حقوق عالی ساعت کاری متغیر و و لقب شما آنقدری بزرگ است که احترام همگان را به خود جلب کند. حالا تصور کنید که در همین زمان،شما یک ایده ای به ذهنتان میرسد پیشرفت عظیمی در یک رشته را پدیدار میکند..

بقیه افراد هم در شرایط مشابه شما هستند اما ایده ناب شما نه تنها برنده میشود بلکه به عنوان استانداردی در آینده هم استفاده میشود. چکار میکنید؟

این کار با حقوق و مزایای عالی را قبول میکنید یا سر خود و ایده تان شرط میبندید؟ این مثل یک تمرین است اما هنری فورد با یک تصمیم واقعی مشابه این در سال ۱۹۸۸ مواجه شد.

فورد، یک مهندس در نیروگاه برق ادیسون در دتروییت بود، در آن زمان تنها سومین ماشینش را ساخته بود و چندین پشتیبان داشت که او را در توسعه ماشین قدرتی گازوییلی حمایت میکردند.

در همان زمان کمپانی توماس ادیسون به او یک پیشنهاد ارتقای اصلی داد اما در ازای اینکه کار کردن روی ماشین قدرتی گازی را رها کند و و بجای آن روی نمونه برقی آن تمرکز کند.

فورد بسیار فکر کرد، تصمیم گیری اصلا آسان نبود. در نهایت او از ادیسون جدا شد و با موتور دتروییت شروع به همکاری کرد.

سریع با شکست مواجه شد بنابراین او و همکارانش شرکت هنری کر را شروع کردند. آن هم با شکست مواجه شد و در تلاش سوم هم همین اتفاق افتاد. شرکت فورد موتور این ایده را نگه داشت و تاریخ را تغییر داد.

من آن دسته از مردمی را دوست دارم که سعی میکنند کار جدید انجام دهند و همچنین آنهایی که ایده هایشان را متقاعد میکنند که این توانایی را دارند که جهان را برای بهتر شدن تغییر دهند. این شور وهیجان آنها واگیر دار است. روح کار آفرینی آنها خارق العاده است.

این یک موهبت است که نثار هرکسی نمیشود. من درطی سفرهایی که داشتم چیزهای زیادی یاد گرفتم حتی از سفرهای دیگر افراد و در همین سفرها بود که ویژگی شخصیتی افراد کار آفرین را شناختم. که در اینجا پنج تا از مهم ترین آن را به شما معرفی میکنم:

۱- شور و هیجان:

هیچ فرد موفقی نمیتواند کارش را بدون قدرت و هیجان شروع کند، انرژی برای به بار نشستن ایده هایتان. اما شروع قدرت تنها برای یک فصل طول میکشد چراکه شما سریع با چالش ها و موانع مواجه میشوید. به همین دلیل است که اگر شما شور و هیجان داشته باشید، قدرتتان حتی در هنگام رویارویی با موانع هم حفظ میشود.

۲- روحیه خطر پذیری:

انجام هر کار ریسک خودش را دارد. کار آفرین میداند که وقتی هوشیارانه تفکری میکند و آن را انجام میدهد، دو مزیت بدست می آورد: یکی دانش و دوم خرد چون کار آفرینان همیشه دوست دارند کاری را انجام دهند که دیگران نمیخواهند. آنها سریع یاد میگیرند، زیاد تجربه میکنند ، زیاد برنده میشوند و بهترین راه حل ها را بدست می آورند.

۳- مهارت های افراد:

همه چیز برابر است، افراد در جایی کار میکنند که بقیه افراد کار میکنند. همه چیز نابرابر میشود وقتی هنوز هم در جایی کار کنند که بقیه افراد کار میکنند. من اسم این را اصول دوستی میگذارم.

چه اعضای تیم شما باشند و یا چه مشتریان شما باشند، شما باید افراد را بشناسید، به آنها ارزش دهید، و تلاش کنید تا این رابطه را مستحکم کنید. زیگ زیگلار اعتقاد داشت: اگر تو برای مردم ارزش قائل شوی آنها هم برای تو ارزش قائل میشوند.

۴- آماده هر شکست بودن:

من در طول دوره های تخصصی ام دریافتم که شکست آنقدر ها هم بد نیست. حتی شکست هم میتواند یکی از دوستان من باشد ( حتی اگر در لحظه احساس نشود).

چه اشتباه شما کم و یا چه بسیار قابل توجه باشد، هیچ شکستی نیست که نشود شما از خودتان بپرسید چه چیزی یاد گرفتم. همانطور که قبلا گفتم: تجربه به تنهایی کار آمد نیست اما تجربه ارزیابی شده بهترین معلم است. از اشتباهاتتان درس بگیرید ، اینگونه چندین قدم از بقیه جلوتر هستین.

۵- قاطعیت:

ناوگان جنگی امریکا یک لیستی دارد که ۱۴ ویژگی شخصیتی رهبران را نشان میدهد، در میان آنها قاطعیت هم هست که به معنای توانایی در تصمیم گیری سریع با عوامل در دسترس و خردمندی که در طی تجربیات بدست آمده است.

این خودش یک کلید برای کارآفرینی است.انسان را قادر میسازد تا فرصت ها را بدست آورد و در زمان مناسب برای پیروزی حیاتی است.

همانطور که رونالد میگوید:
اگر خودتان برای خودتان تصمیم نگیرید، افراد دیگر بجایتان تصمیم میگیرند.

خب برگردیم به موضوع دوستمان آقای فورد، یکی از بزرگترین مکتشفان، مردی که توانست کاری را انجام دهد که همیشه از نتوانستن آن میترسید.

کار آفرینی کار ساده ای نیست و مسلما بدرد قلب های ضعیف هم نمیخورد. داستان های زیادی مثل فورد هستند که پایان شادی ندارند باید با یک واقعیت هراس انگیز مواجه شد.

اما ما راجع به کسانی که اعتماد به نفس و آن صفات ما را دارند صحبت کردیم، چالش های ساختمان چیزی جدید است که ارزش آن را دارد. کارآفرینان در تمام اشکال و اندازه هستند. ، اما همه آنها یک جسارت خاصی دارند.

شما شده است که فکر کنید بخواهید رویاهایتان را دنبال کنید؟ سعی کنید این مسابقه کوتاه را در نظر بگیرید. من برخی از دیدگاه ها را قرض میگیرم و شما به عنوان سوالات بزرگ کار آفرینی در نظر بگیرید:

۱- آیا شما در مورد سرمایه گذاری خود پرشور هستید؟
۲- آیا شما یک بهبود دهنده هستید ؟
۳- میتوانید استرس تان را کنترل کنید؟
۴- آیا شما سالم هستید؟
۵- آیا شما با خطر راحت هستید؟
۶- آیا شما مهارت های مردمی قوی دارید؟
۷- آیا شما شکست را به عنوان یک دوست در آغوش میگیرید ؟
۸- آیا شما خلاق در حل مسئله هستید ؟
۹- آیا شما رقابت پذیر هستید؟
۱۰- آیا شما می توانید نقد را بخوبی کنترل کنید ؟
۱۱- آیا شما خوشبین هستید ؟
۱۲- آیا شما مصمم هستید؟

مدت زمانی که جواب میدهید را حساب کنید:(به هر جواب مثبت یک امتیاز بدهید)

نتیجه امتیازتان را با محدوده زیر مقایسه کنید .

( ۵-۸ ) شما بالقوه نشان میدهید . شما برخی از ویژگی های کارآفرینی را نشان میدهید ، اما نگاهی به پاسخ های منفی خود کنید و ببینید که آیا راه هایی برای بهبود وجود دارد یا خیر .

( ۹-۱۲ ) تبریک … شما باید یک طرز فکر کارآفرینی داشته باشید. یک طرح کسب و کار سخت را ایجاد کنید و بشدت روی آن تمرکز کنید.

  • با افراد موفق صحبت کنید تا ببینید چگونه میتوانند به شما در توسعه این صفات کمک کنند.

  • ببینید واقعا تحمل زمانی که طول میکشد تا به نتیجه برسید را دارید؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : یک چهارم بحران زندگی من در تولد 31 سالگیم اتفاق…